Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 04 okladka1

Świat Szkła 4/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-002a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

SGG VENUS
Data dodania: 26.09.13

2013-09-04-3SGG VENUS, nowy produkt w ofercie firmy SAINT-GOBAIN GLASS, to najciemniejsze barwione w masie szkło dostępne na rynku. Intensywny, ciemnoszary kolor i bardzo niska przepuszczalność światła nadają szkłu ultranowoczesny charakter. Dodatkowym atutem jest łatwość obróbki, taka sama jak szkła float.

Wśród cech, które wyróżniają ten produkt na uwagę zasługuje piękny połysk oraz głęboki, intensywny odcień szarości. Szkło w kolorze grafitu świetnie koresponduje z nowoczesnym stylem wyposażenia wnętrz – minimalistycznymi kolorami, naturalnymi materiałami, takimi jak skóra, drewno czy kamień. Dzięki ciepłemu odcieniowi szarości wnętrze nabiera intymnego, przytulnego charakteru, a przestrzeń zyskuje finezję i niepowtarzalny styl.

 

Niska przepuszczalność światła (10% dla szkła o grubości 4 mm i 3% dla szkła o grubości 6 mm) zapewnia użytkownikowi komfortowy poziom prywatności. Ta cecha ważna jest zwłaszcza w przypadku takich zastosowań jak drzwi całoszklane, ścianki działowe, wypełnienia szaf przesuwnych itp., gdzie szklana tafla ma dużą powierzchnię i pełni istotną rolę w kształtowaniu i podziale przestrzeni.

Oprócz wymienionych zastosowań szkło barwione SGG VENUS najczęściej wykorzystywane jest do produkcji mebli, jako wypełnienia drzwi nowoczesnych witryn i kredensów. Atrakcyjne efekty uzyskuje się zwłaszcza po podświetleniu szkła punktowymi reflektorami, przez co nabiera intrygującego, nieco tajemniczego wyglądu. Ze szkła SGG VENUS można wykonać również blaty stołów oraz drzwi kabin prysznicowych. W przypadku niektórych z wymienionych zastosowań, aby podnieść wytrzymałość szkła na pękanie i obciążenia mechaniczne, należy je poddać hartowaniu lub laminowaniu.

Szkło SGG VENUS dostępne jest w dwóch grubościach: 4 i 6 mm, w tafli o maksymalnych wymiarach 6000x3210 mm. Inne istotne parametry to:

  • TL (przepuszczalność światła) – 10% (dla gr. 4 mm) oraz 3% (dla gr. 6 mm),
  • RL ext (odbicie światła zewnętrznego) – 4% dla obu grubości,
  • RL int (odbicie światła wewnętrznego) – 4% dla obu grubości,
  • TE (przepuszczalność energii cieplnej) – 8% (dla gr. 4 mm) oraz 3 % (dla gr. 6 mm).

 

Więcej informacji na temat szkła SGG VENUS można znaleźć na stronie internetowej www.saint-gobain-glass.com 

 

Anna Kowalewska

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

Więcej informacj: Świat Szkła 09/2013

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec