Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

konferencja webinarium 2021 

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

MasterTrack FT: nowe zaawansowane technologicznie rozwiązanie kompletne dla drzwi przesuwnych
Data dodania: 19.10.18

Właściwie klasyczne drzwi przesuwne musiałyby uzyskać nową nazwę: drzwi unoszące się. Przesuwanie wymaga wysiłku, aby je otworzyć i zamknąć. Ale nie w przypadku MasterTrack FT. Nowy system drzwi przesuwnych firmy Bohle imponuje wyczuwalną płynnością ruchu i zupełnie nowatorskim rodzajem cichej pracy. Cecha szczególna: całkowity montaż wymaga wykonania tylko kilku ruchów. Jest szybki, intuicyjny, a tym samym oszczędny. 

 

 

2018 10 46 1

 

 

Jest to możliwe dzięki przemyślanemu systemowi modularnemu, doskonale dostosowanemu do indywidualnych sytuacji montażowych i różnych klas wagowych od 60 do 80 i od 120 do 150 kg. Każdy system jest zbudowany w ten sam sposób i imponuje wyjątkowo łatwą obsługą. Szynę jezdną można bezpiecznie przymocować do ściany lub sufitu, wykonując kilka prostych czynności. Następnie wszystkie dalsze ustawienia w celu wyregulowania drzwi można łatwo uzyskać od przodu. Nawet pomiar mający na celu pozycjonowanie zespołu tłumiącego nie jest konieczny. Tafla szkła jest po prostu zamontowana jednopłaszczyznowo w mechanizmie zaciskowym wózka jezdnego.

 

 

Zaawansowana technologia zapewnia wyjątkowo płynną pracę

 

Centralnym punktem MasterTrack FT są zaawansowane technicznie wózki jezdne i opatentowane amortyzatory (całkowicie metalowe), tworzące jedną całość. Wózki poruszają się bardzo cicho i sprawiają wrażenie, jakby szklane drzwi unosiły się podczas ich otwierania i zamykania. Wyhamowywanie drzwi przesuwnych odbywa się, dzięki nowatorskiemu tłumikowi, łagodnie i płynnie w jednym ruchu. W takim przypadku mechanizm zamykający jest tak pewny, że nawet przy mocniejszym pędzie zapewniona jest niezawodna ochrona przed wyważeniem lub twardym końcowym wychyleniem drzwi.

 

Amortyzatory są wyposażone w układ hydrauliczny o wysokiej jakości i dwustronną prowadnicę sprężynową. Ich wzajemne oddziaływanie jest zawsze optymalnie dostosowane do odpowiedniej klasy wagowej. Zarówno wyjątkowo szerokie, jak też wyjątkowo wąskie drzwi przesuwne, począwszy od 600 mm, są hamowane łagodnie i niezależnie od prędkości zamykania. Konstrukcja amortyzatorów jest zawsze identyczna, w klasie wagowej od lekkiej do ciężkiej. Jedyna różnica: zmieniają się na długości, aby za każdym razem optymalnie amortyzować i wciągać różne klasy wagowe.

 

 

Pomiary są niepotrzebne bo specjalny mechanizm zaciskania zapewnia zatrzymanie

 

Aby zamontować szybę w mechanizmie zaciskowym, pomiar nie jest konieczny. Zacisk jest po prostu umieszczany w płaszczyźnie równo z krawędzią szyby. W samym wózku jezdnym specjalne wkładki zaciskowe zapewniają bezpieczne i pewne trzymanie szyby. Tak pewnie i mocno, że trzymanie jest zapewnione (nawet w przypadku VSG) bez konieczności wiercenia w szklanej szybie – aż do ciężaru drzwi wynoszącego 150 kg. Tu ponownie pojawia się zaleta modułowego zastosowania systemu MasterTrack FT: wkładki zaciskowe o różnej wytrzymałości nie są konieczne.

 

 

(...)

 

2018 10 47 1

 

 

Łatwy montaż od strony przedniej

 

Montaż MasterTrack FT jest bardzo prosty: odbywa się bardzo wygodnie od frontu, a wszystkie opcje ustawień, takie jak ustawienie wysokości i zabezpieczenie przed wyważeniem, można łatwo osiągnąć z przodu. Również blenda mocowana jest za pomocą ukrytego mechanizmu zatrzaskowego. W tym przypadku nie jest wymagane żadne połączenie śrubowe.

 

 

Wysoka jakość projektu aż do najmniejszego szczegółu

 

MasterTrack FT działa w każdej kategorii wagowej o tym samym profilu. Dzięki temu nawet przy wysokich klasach wagowych do 150 kg możliwy jest wąski i elegancki wygląd profilu szyny jezdnej. Oprócz klasycznych wzorów w kolorach aluminium i stali nierdzewnej, dostępny jest również w modnych barwach czarnych i antracytowych, jak również we wszystkich kolorach z palety RAL. Kołpaki krańcowe profilu są wykonane z tego samego materiału, co profil szyny jezdnej. Firma BOHLE oferuje specjalne rozwiązania na życzenie. Dzięki temu system idealnie dopasowuje się do różnorodnych stylów zamieszkiwania i wzornictwa.

 

 

 

Melanie Eggerstedt
BOHLE AG

 

 

2018 10 47 2

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2018

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik