Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 09 okladka1

Świat Szkła 09/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 9 grunia 2021

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Ściany mobilne VITRINTEC wyznacznikiem funkcjonalnej przestrzeni
Data dodania: 11.11.21

Ważną cechą nowoczesnego biura jest bez wątpienia wielofunkcyjność. Dynamika i różnorodność pracy wymaga rozwiązań projektowych, które sprawią, że przestrzeń biurowa będzie czymś więcej niż tylko wnętrzem z biurkami.

 

 2021 10 22 1

 

2021 10 22 2

 

VITRINTEC wychodzi naprzeciw tym trendom oraz związanym z nim potrzebom pracowników. Dlatego postanowiliśmy stworzyć system przesuwnych ścian modułowych.

 

Jest to kompromis pomiędzy open space a elementami prywatności, której aktualnie, jak nigdy pracownicy potrzebują. Ściany przesuwne to również sposób na szybkie przearanżowanie przestrzeni oraz gwarancja bezpieczeństwa i komfortu.

 

Ściana mobilna jest więc idealnym rozwiązaniem w biurach z otwartą przestrzenią, w której brakuje dodatkowych miejsc do spotkań czy indywidualnych rozmów. Podział wnętrz ściankami zapewnia kameralność i poufność.

 

Jedną z większych wad przestrzeni typu open space jest ciągły hałas. Gwar i dźwięki dochodzące z otoczenia biurowego sprawiają, że osiągnięcie pełnego skupienia podczas wykonywanej pracy jest wręcz niemożliwe.

 

Łatwym sposobem na zapewnienie pracowniom komfortu akustycznego jest więc ściana mobilna. Produkt VITRINTEC zapewnia wysoką izolacyjność akustyczną określoną współczynnikiem Rw do 49 dB przy użyciu tafli szklanej oraz Rw do 44 dB przy użyciu płyty meblowej.

 

Mobilne ściany działowe to możliwość szybkiego wydzielenia potrzebnej przestrzeni – nie jest to skomplikowane i nie wymaga dużego nakładu pracy. Watro zaznaczyć, że poza funkcją czysto praktyczną, ściany modułowe to również dodatkowy element wizualny we wnętrzu, mający wpływ na jego estetykę.

 

Klasyczna wersja szklanej ściany to nowoczesny, minimalistyczny akcent wpisujący się w obowiązujące obecnie zasady aranżacji pomieszczeń. Jednak moduły nie muszą być stworzone tylko ze szkła. Mogą być również wykonane z płyty meblowej, pokrytej np. designerską tapetą bądź elegancką folią.

 

Produkt dostępny w sprzedaży od 2022 roku.

 

 2021 10 22 3

  (kliknij na zdjęcie aby je powiększyć)

 

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik