Stolica Polski jest miejscem gdzie nastąpi największe wydarzenie odnośnie architektury i projektowania obiektów rewitalizowanych i modernizowanych . Według raportu „Globalne Budownictwo 2020”, wartość prac budowlanych na całym świecie będzie rosła z 7,2 bilionów dolarów do ponad 12 bilionów dolarów w ciągu najbliższych 6 lat.

 

 20150505Leaders1

 

Polska, Rosja i niektóre kraje sąsiednie, jak również kraje B.R.i C. to miejsca gdzie można zaobserwować największą wartość tego wzrostu w najbliższym dziesięcioleciu. Międzynarodowy Fundusz Walutowy stwierdza, że Polska jest jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek na świecie zarówno sprzed kryzysu jak i najszybciej rozwijającą się gospodarką po kryzysie w Europie.

 

 20150505Leaders2

 

To zdanie jest też potwierdzone przez raport "Polska 2025". Raport, który został napisany przez McKinsey & Company, globalną firmę doradczą w zakresie zarządzania, podkreśla że: "W ciągu ostatnich 25 lat polska gospodarka podwoiła się, mierzona w kategoriach realnego PKB."

 

20150505Leaders3


Z tych trendów w branży wynika, że ważne jest, aby firmy zwiększały swoją wiedzę i znajomość powiązań regionalnych, by dobrze przygotować się do tych dramatycznych zmian i obserwować działania innych firm z branży.

 

20150505Leaders4

 

To jest powód, dlaczego ponad 300 czołowych przedstawicieli różnych firm i profesji: architekci, projektanci wnętrz i jednostki samorządu terytorialnego, reprezentujących ponad 30 krajów regionu Europy Środkowo-Wschodniej i WNP, wspólnie postanowiło zorganizować spotkanie w celu omówienia, jak najlepiej zoptymalizować i wykorzystać ten potencjał wzrostu.

 

20150505Leaders5


Spotkanie organizowane jest w Warszawie w dniach 1-2 czerwca 2015 na Konferencji "Liderzy Architektury w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i WNP (Leaders in Architecture CEE/CIS) ".

20150505Leaders7

 

To spotkanie będzie pierwszym w Polsce, które zgromadzi pod jednym dachem tak dużą liczbę znanych przedstawicieli branży, z największych na świecie firm architektonicznych, aby omówić przyszłość miast i budownictwa w Polsce.

 

20150505Leaders6


Tematy, które będą omawiane na szczycie były sformułowane przez czołowych specjalistów z branży poproszonych aby określili oni problemy jakie napotykają w swojej działalności i rozwiązania, których poszukują - w zakresie nowych koncepcji, innowacji i wiedzy technicznej, które ułatwią im pracę. Te pomysły i strategie pomogą wykorzystać status Polski jako jednej z najbardziej rozwiniętych gospodarek na świecie, i może się stać też ważnym kierunkiem przyjazdów turystycznych.

 

20150505Leaders IBC1


"Region Europy Środkowo-Wschodniej nadal oferuje wiele możliwości dla obu rodzajów firm: lokalnych i międzynarodowych do zaangażowania i współpracy w coraz bardziej złożonych projektów obejmujących rewitalizację obszarów miejskich i regenerację terenów poprzemysłowych." – twierdzi Monika Laudencka - Sobik, dyrektor ARB/RIBA

 

 Miesięcznik Świat Szkła jest Partnerem Medialnym Konferencji "Liderzy Architektury w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i WNP" 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.