Grupa budowlana AWBUD liczy na podpisanie nowych kontraktów na usługi rewitalizacyjne oraz w ramach projektów związanych z branżą energetyczną. W przyszłości nie wyklucza spróbować sił również w innych gałęziach przemysłu, m.in. w hutnictwie oraz chemii. Nie obawia się przy tym presji ze strony konkurentów. Zdaniem prezesa Michała Wuczyńskiego rynek generalnego wykonawstwa jest bardzo chłonny, a koniunkturę powinny wspierać przetargi związane z budową infrastruktury drogowej i kolejowej.

 

 

 

– Bierzemy udział w wielu projektach w zakresie rewitalizacji. Kończymy obecnie nasze stare projekty. Liczymy na podpisanie nowych kontraktów i znaczący wpływ przychodów z tego tytułu – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Michał Wuczyński, prezes zarządu Awbud SA.

 

Grupa Awbud uczestniczyła w największych polskich projektach rewitalizacyjnych, takich jak m.in. przebudowa Galerii Mokotów, rewitalizacja Galerii Wileńskiej czy odnowienie biurowców Adgar Park West w Warszawie.

W 2015 roku przychody Awbudu w obszarze budownictwa komercyjnego, w tym rewitalizacji, przekroczyły 88 mln zł.

– Występujemy także jako podwykonawca w licznych projektach związanych z branżą energetyczną. Usługi w tym obszarze, a konkretnie w zakresie instalacji mechanicznych, realizuje zarówno nasza spółka zależna – Instal Lublin, jak i nasz biznes żelbetowy – Awbud Żelbet – informuje Wuczyński.

 

Prezes spółki tłumaczy, że wszystkie najważniejsze przedsięwzięcia związane z branżą energetyczną realizowane są przy współudziale Awbudu. Wśród nich znajdują się m.in. prace dla elektrowni Opole, Włocławek czy Jaworzno. W portfolio zrealizowanych usług znajdują się także usługi związane z budową nowego bloku Elektrowni Kozienice.

– Większość poważnych budów energetycznych ma udział w naszym portfelu zleceń podwykonawczych, żelbetowych albo instalacji mechanicznych – stwierdza przedstawiciel spółki. – Biznes jest bardzo rozwojowy i liczymy na dalsze zlecenia – dodaje.

 

Projekty dla budownictwa przemysłowego były w ubiegłym roku drugim, najważniejszym obszarem działalności Awbudu. Grupa uzyskała w tym segmencie blisko 80 mln zł przychodów, co jest wynikiem o 67 proc. lepszym niż rok wcześniej.

Spółka liczy na realizację projektów związanych nie tylko z energetyką, lecz także z innymi gałęziami przemysłu. W 2016 roku podpisała m.in. kontrakt ze spółką CMC Poland na wymianę maszyny odlewniczej w hucie szkła w Zawierciu. W swoim portfelu ma także zlecenia dla przemysłu chemicznego. Zarząd spółki nie obawia się jednocześnie presji ze strony konkurencji.

 

– Jeśli popyt na usługi podwykonawcze pojawi się również w zakresie infrastruktury, czy to drogowej, czy kolejowej, to firmy mogą mieć problemy ze znalezieniem podwykonawców – stwierdza Wuczyński. – Natomiast nie jest to powód do zmartwień dla naszej spółki. Będzie to miało raczej pozytywny wpływ na marże tego biznesu, co przełoży się także na naszą rentowność – podkreśla.

Michał Wuczyński, prezes zarządu, Awbud SA

źródło: newseria.pl

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.