Najnowsze maszyny do laminowania szkła LM REVOLUTION i SPEEDY, zaprezentowane na targach GLASSTEC w Düsseldorfie, odniosły ogromny sukces. Bardzo ważnym elementem, który odróżnia nasze nowe piece do laminowania jest innowacyjna technologia wykorzystywana do bardzo wydajnego sprzętu. Piece mają dwa patenty, które pozwalają pozyskać:
- wyższą prędkości w cyklach produkcyjnych,
- lepszą jednorodność ogrzewania
- zredukowanie wycieku folii na krawędziach laminowanej szyby,
- lepszą jakość produktu gotowego.
W szczególności został zoptymalizowany system ogrzewania poprzez zastosowanie specjalnych rezystorów STARS i wykorzystaniu ulepszonej konwekcji powietrza zapewniającej równomierną dystrybucję ogrzewania. Ponadto proces ochładzania jest bardziej stopniowany, ponieważ rozpoczyna się już wewnątrz pieca i dzięki temu jest bardziej przyspieszony.
Dzięki systemowi o nazwie „CLEAN EDGES” (czyste krawędzie), opatentowanej przez firmę MAZZAROPPI skrócony jest drastycznie czas cyklu produkcyjnego, gdyż dzięki zredukowaniu wycieku folii na krawędziach laminowanej szyby, klient może usunąć z harmonogramu prac usuwanie plastiku z krawędzi zalaminowanego szkła.
Wszystko to przekłada się na obniżenie kosztów produkcji szkła laminowanego i lepsze wykorzystanie personelu przeznaczonego do procesu laminowania, a zwłaszcza na zwiększenie ilości cykli produkcyjnych na dobę. A zatem wzrost wydajności. Zaprojektowaliśmy również nowe piece ze specjalnym programem ECO, który pozwala na zmniejszenie o połowę szczytowego poboru mocy i zredukowanie zużycia energii. Ponadto, dzięki nowej funkcji programu sterującego maszyną, możliwa jest praca pieca w ciągu nocy bez konieczności nadzoru technicznego, co także pozwala na uzyskanie oszczędności kosztów, ponieważ koszt energii elektrycznej zużywanej w nocy jest zwykle niższy niż dostarczanej w ciągu dnia.
Urządzenie jest łatwe w obsłudze, gdyż wiele funkcji jest sterowanych automatycznie przez komputer, a operator może szybko wprowadzać ustawienia maszyny za pomocą monitora z ekranem dotykowym. Program komputerowy daje też możliwość sprawdzenia w sposób terminowy i dokładny procesu laminowania, co ułatwia zarządzanie produkcją i zawsze zapewniaj wysoką jakość produktu i jego powtarzalność.
Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne
Więcej informacji: Świat Szkła 11/2016