Skandynawska pogoda bywa kapryśna – silne wiatry czy zmienne warunki atmosferyczne mogą być bardzo uciążliwe, jeżeli dobrze nie zabezpieczymy naszego wnętrza. Dlatego okna na północy Europy skonstruowane są tak, aby były jak najbardziej funkcjonalne i chroniły dom przed zimnym powietrzem, próbującym się dostać do środka.

 

Doskonałym strażnikiem są okucia skandynawskiej marki IPA, dystrybuowane przez Agas, które cechują się wysoką jakością i wygodą użytkowania, zapewniając najwyższą użyteczność okien.

 

 20170311AGAS IPA

 

Trwałość i funkcjonalność

Okucia systemowe duńskiej marki IPA dostępne na polskim rynku w ofercie Agas zostały opracowane w taki sposób, aby zapewnić najwyższy poziom użyteczności funkcji otwierania przy zachowaniu uproszczonej produkcji okien typu skandynawskiego.

 

20170311AGAS IPA 1

 

Są to okna, których skrzydła otwierają się na zewnątrz budynku - w odróżnieniu do powszechnie stosowanych rozwiązań. W ten sposób podczas uchylania nie zabieramy miejsca w środku pomieszczenia i bez problemu możemy stawiać na parapetach kwiaty, lampy czy dekoracje.

 

20170311AGAS IPA 2

 

Okna skandynawskie wykonywane są z drewna, PCV lub z połączenia drewna z okładziną aluminiową. Dzięki takim materiałom i wysokiej jakości okuciom marki IPA, dystrybuowanym przez Agas, zyskujemy większą odporność na czynniki atmosferyczne panujące na zewnątrz.

 

20170311AGAS IPA 3

 

W czasie silnego wiatru skrzydło zostaje dociśnięte do ramy – dzięki czemu zimne powietrze nie dostaje się do mieszkania, a temperatura we wnętrzu nie zmienia się. Okucia IPA zapewniają trwałość tego typu okien i pełnią swoją funkcję przez wiele lat.

 

20170311AGAS IPA 4

 

Mnogość wyboru

Okna w każdym pomieszczeniu mają inne zadanie, więc wybór prawidłowego modelu jest niezmiernie ważny, aby w pełni wykorzystać wnętrze naszego domu. Wyróżnia się wiele typów okien skandynawskich, więc każdy znajdzie wariant, który będzie doskonale dopasowany do jego potrzeb. Okucia IPA, dystrybuowane przez firmę Agas dbają o ich niezawodność wykorzystując wieloletnie doświadczenie marki, a jednocześnie strzegą dom przez niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

 

20170311AGAS IPA 5

 

Side Hung jest najczęściej montowanym typem okien w Skandynawii. W tego rodzaju oknach zawiasy marki IPA przesunięte są na zewnątrz, dzięki czemu skrzydło można otwierać na całą szerokość.


Z kolei okno w systemie Top Hung jest wychylne na zewnątrz, gdzie skrzydło zawiasowane jest na górnym ramiaku. Taki rodzaj okucia marki IPA wykorzystywany jest najczęściej w oknach wentylacyjnych, montowanych ponad oknami dużymi lub w oknach głównych w budynkach technicznych, garażach czy suszarniach.

 

20170311AGAS IPA 6


Side swing 90 jest modelem okna, dzięki któremu skrzydło może być otwierane do 90 stopni w płaszczyźnie poziomej. Funkcja ta jest niezwykle użyteczna przy małych oknach. Dodatkowo poluzowując śruby montażowe, zwiększamy możliwość otwarcia skrzydła do 120 stopni, co pozwala nam swobodnie umyć okna.


Side swing 180 to nowoczesny wariant okna z okuciami marki IPA montowany w oknach o szerokości skrzydła do 900 mm, które możemy prawie całkowicie obrócić na zewnątrz ościeżnicy w osi pionowej. Dzięki temu okno bez problemu umyjemy od środka, a parapet wewnętrzy możemy zastawić kwiatami czy ozdobami.

 

20170311AGAS IPA 7


Conopy Stay jest typem okna, które pozwala na otwarcie okna na zewnątrz. Jego skrzydło wychyla się na płaszczyźnie poziomej, przesuwając się w pionie. Takie rozwiązanie okuć marki IPA zapewnia doskonałą wentylację domu, ponieważ przy otwieraniu skrzydło przesuwa się delikatnie, a powietrze dostaje się zarówno z góry jak i z dołu.
Okno Top swing z zastosowanymi okuciami firmy IPA jest modelem o podobnym systemie, jednak z jego pomocą okno można obrócić o około 170 stopni, więc zapewnia również niezwykłą łatwość czyszczenia.

 

20170311AGAS IPA 8

 

Wybranie odpowiednich okien skandynawskich pozwala nam na pełne wykorzystanie pomieszczenia, dzięki czemu wnętrze jest bardziej funkcjonalne, a jednocześnie cieplejsze. Zyskujemy również do zagospodarowania przestrzeń parapetu. Wysoka jakość okuć marki IPA, dystrybuowanych przez firmę Agas oraz złączenie skrzydła i ramy ze strony zewnętrznej powodują, że z oknami skandynawskimi nasze wnętrze jest dobrze strzeżone przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.