Nowy system XC od włoskiego producenta, firmy AGB, to w pełni kompatybilne i nowoczesne rozwiązanie dedykowane szerokim drzwiom podnoszono-przesuwnym.

 

System XC zapewnia komfort płynnego podnoszenia nawet bardzo ciężkich skrzydeł – do 440 kg - a także gwarantuje użytkownikom elegancki wygląd i bezpieczeństwo. System podnoszono-przesuwny XC dostępny jest w ofercie firmy AGAS – jednego z wiodących dostawców okuć w kraju.

 

agas system podnoszono przesuwny xc od agb 2

System podnoszono-przesuwny XC, fot. AGAS

 

System podnoszono-przesuwny XC od AGB zapewnia świetny wygląd, wygodę i bezpieczeństwo. Dostępne w ofercie firmy AGAS rozwiązanie jest kompatybilne z większością dostępnych na rynku systemów PCV, między innymi z systemami firmy Aluplast, Rehau, Veka, Salamander, Profine, Geneo, Alphacan, Deceunnick, Monorail czy Premidoor.

 


XC – ekstremalnie nowoczesny system zamykania

System XC dostępny jest w dwóch wariantach - z zamknięciem z tradycyjnym bolcem wystającym z ramy oraz z nowym zamknięciem hakowym, w którym hak ryglujący jest ukryty w zasuwnicy przy podniesieniu drzwi.

 

W tym drugim przypadku zamknięcie jest gwarancją dokładnego przylegania, zapewniając maksymalne zabezpieczenie przeciwwłamaniowe.

 

agas system podnoszono przesuwny xc od agb 3

System podnoszono-przesuwny XC, fot. AGAS

 

Dodatkowo zamknięcie hakowe wyróżnia minimalistyczny wygląd, który staje się niewidoczny, gdy drzwi pozostają otwarte. Zaczep jest regulowany i nie wymaga frezowania ramy.

 

Dostępny w ofercie polskiej firmy AGAS system podnoszono-przesuwny XC posiada zaczep z systemem sygnałowym, czyli czujnikiem, który informuje system o tym, czy hak znajduje się wewnątrz tego zaczepu.

 

agas system podnoszono przesuwny xc od agb 1

 

System drzwi podnoszono-przesuwnych XC zyskał całkowicie nowy zamek, który zaprojektowano w celu komfortowego otwierania ciężkich skrzydeł o wadze nawet do 440 kilogramów. Możliwe jest to dzięki specjalnie opracowanemu systemowi dźwigni.

 

Możliwość wykorzystania podnośnika gazowego umożliwia płynny ruch podczas podnoszenia i jest kompatybilny z każdym zamkiem XC o tym samym frezowaniu.

 

agas system podnoszono przesuwny xc od agb

 

XC - do każdego rodzaju skrzydeł
System podnoszono-przesuwny XC z oferty AGAS posiada dwa rodzaje wózków, które sprawdzą się zarówno w przypadku ciężkich skrzydeł, jak i skrzydeł z wąskimi profilami.

 

Wózki XC oferują standardową nośność do 330 kilogramów, jednak w przypadku montażu dwóch dodatkowych wózków, wzrasta ona aż do 440 kilogramów.

 

agas system podnoszono przesuwny xc od agb 6

 

Producent zaprojektował mechanizm działania zamka i wózków w taki sposób, by efekt dźwigni gwarantował wygodne i płynne podnoszenie oraz przesuwanie. Natomiast wózki XC-S Line dzięki nakładkom klipsowym można instalować na profilach o szerokości 16, 18 lub 22 mm.

 

Oba rodzaje wózków dostępne są z wkładem szczotkowym służącym do czyszczenia szyny. Możliwe jest także przycięcie i zastosowanie dowolnej uszczelki szczotkowej z systemu firmy AGB.

 

agas system podnoszono przesuwny xc od agb 4

 

Dostępny w ofercie AGAS system podnoszono-przesuwny XC oferuje liczne rozwiązania dotyczące sposobu otwierania - na przykład z jednym skrzydłem przesuwnym i jednym stałym lub z dwoma centralnymi przesuwnymi na boki i dwoma bocznymi stałymi.

 

System oferuje także możliwość spersonalizowania niskiego progu do dowolnego profilu.

 

agas system podnoszono przesuwny xc od agb 7

 System podnoszono-przesuwny XC, fot. AGAS

 

Szeroka gama akcesoriów
Do systemu podnoszono-przesuwnego opracowano szereg akcesoriów, między innymi nakładki do zamka i wózka zasuwnicy, które są kompatybilne ze wszystkimi dostępnymi na rynku systemami.

 

Nakładki do wózków dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów i można je stosować zarówno do progu, jak i szyn.

 

Wśród dodatkowych akcesoriów znajduje się także górny uszczelniacz do centralnego punktu, który umożliwia uzyskanie wysokich parametrów wodoszczelności oraz przepuszczalności powietrza.

 

System posiada certyfikat potwierdzający przepuszczalność powietrza na poziomie 4, wody na poziomie 9A oraz wiatru na poziomie 2B/2C.

 

agas system podnoszono przesuwny xc od agb 5

Próg ClimaZero, fot. AGAS

 

System dostępny jest z dwoma wariantami progu – Climatech i ClimaZero. Próg Climatech posiada zestaw łączących nakładek i wkładkę centralną między progiem a ramą, które pomagają w montażu, a także adapter, który można umieścić pod progiem Climatech posiadający funkcję odcięcia termicznego.

 

Próg ten po zastosowaniu dodatkowych komponentów ClimaZero może także stanowić zlicowanie płaszczyzny wewnętrznej z zewnętrzną, gwarantując wygodę przemieszczania. System ClimaZero to niski próg gwarantujący dodatkowo spływanie deszczówki z progu Climatech na zewnątrz.

 


Pełne bezpieczeństwo

System podnoszono-przesuwny XC współpracuje z systemami alarmowymi. System posiada czujniki antywłamaniowe, których instalacja jest bardzo łatwa dzięki zamontowanemu klipsowi na przesuwnym bolcu zamka i nakładce znajdującej się w ramie drzwi.

 

Ponadto, zintegrowany ze skrzydłem czujnik wysyła do systemu centralnego ostrzeżenie w postaci impulsu elektronicznego.

 

Domowy mikroklimat

Nowy system hakowy z mikrowentylacją umożliwia wietrzenie pomieszczeń w sposób ciągły i bardzo wydajny dzięki możliwości zastosowania szczeliny między ramą a skrzydłem o szerokości 13,5 mm.

 

Dodatkowo system podnoszono-przesuwny XC posiada magnetyczne zaczepy, które można połączyć z systemem klimatyzacji. Dzięki temu możliwe jest automatyczne wyłączenie jej w momencie otwarcia okna.

 

System automatyzacji
Do systemu podnoszono-przesuwnego XC opcjonalnie można dodać system automatyzacji i.MOTION-S, który gwarantuje wygodną, cichą pracę drzwi.

 

Jest on kompatybilny z systemami inteligentnego zarządzania domem oraz systemami kontroli dostępu. System posiada tryb niskiego poboru energii oraz uruchamia się automatycznie po podłączeniu.

 

Opcjonalny system i.MOTION-S zapewnia minimalistyczny wygląd, dzięki temu, że silnik podnoszący można zainstalować w skrzydłach o minimalnym widocznym profilu wynoszącym 60 mm, który znika nad ramą. Kompletny zestaw do automatycznego systemu podnoszono-przesuwnego składa się zaledwie z 3 komponentów z systemem plug and play.

 

AGAS Sp. z o.o. jest firmą handlową, istniejącą na polskim rynku od 1995 roku. Wieloletnia działalność w branży okuć budowlanych i meblowych, pozwoliła firmie zgromadzić doświadczenie w sprzedaży wyspecjalizowanych grup produktów, dzięki czemu AGAS jest jednym z wiodących dostawców okuć budowlanych i meblowych w kraju.

 

W swojej ofercie posiada również produkty z branży pokrewnych tj. artykuły ogrodnicze, artykuły i osprzęt elektryczny, elementy dekoracyjne okien i drobne AGD. Produkty firmy charakteryzuje nowoczesne wzornictwo i funkcjonalność, a wyróżnia je doskonała jakość i przystępna cena.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.