Zarówno latem, jak i zimą zdarza nam się być niezadowolonym z niedostatecznej ilości świeżego powietrza w pomieszczeniu. Przy wysokich temperaturach możemy oczywiście wietrzyć mieszkanie, ale otwarte okna wymagają naszej obecności w domu w celu uniknięcia nieproszonych gości.

 

W przypadku mrozów ryzykujemy natomiast szybką utratę temperatury i większe koszty ogrzewania. Nawiewniki Titon z oferty Agas pomogą nam zapewnić odpowiednią wymianę powietrza bez zmartwień o bezpieczeństwo i rachunki za ciepło w naszym domu.

 

 

20180202agas titon colors
Nawiewniki Titon w ofercie Agas dostępne są w różnorodnej kolorystyce

 

Nawiewniki Titon z oferty Agas służą zaopatrzeniu pomieszczeń w świeże powietrze w ilości zależnej wyłącznie od naszych potrzeb. Oznacza to, że sami możemy zarządzać ilością powietrza, która będzie dostawać się do wnętrza naszego domu. Szeroki wybór produktów to komfortowa możliwość dopasowania konkretnego modelu do konstrukcji okien.

 

 

Funkcjonalność i minimalistyczny wygląd

W przypadku praktycznych rozwiązań, nierzadko musimy rezygnować z walorów estetycznych elementów. Wydawać by się mogło, że taki komponent, jakim jest nawiewnik, nie zmieni znacząco stylu w jakim urządzone jest pomieszczenie. Niemniej – architekci wnętrz przestrzegają, że to często właśnie takie praktyczne rozwiązania psują efekt końcowy wystroju naszego domu.

 

Niepotrzebnie wystające elementy, niepasujące kolory, widoczne śruby i inne elementy montażowe, zaburzają ogólny odbiór pomieszczenia. W ofercie Agas dostępne są nawiewniki, które dzięki różnorodności kształtów i zastosowań, sprawdzą się nie tylko pod względem funkcjonalności, ale i odpowiedzą na wymagania estetyczne domowników.

 

 20180202agas titon toffee

Nawiewniki Titon z oferty Agas można dopasować do indywidualnych potrzeb

 

Zastosowanie nawiewników Titon pozwoli nam uniknąć niekorzystnych zmian w wystroju wnętrz prywatnych i biurowych, ale przede wszystkim poprawi przepływ powietrza. Lepsza cyrkulacja to lepszy klimat, co w firmie może skutkować poprawą efektywności pracowników, a w domu wprawić mieszkańców w dobry nastrój.

 

Kontrola termiczna budynku to dostosowanie intensywności nawiewu do naszych indywidualnych wymagań. Zwiększanie lub zmniejszanie cyrkulacji pomoże nam rozwiązać problem wilgoci, przykrych zapachów, kurzu czy dymu papierosowego.

 

Duża zmiana w prosty sposób

Nawiewniki okienne Titon z oferty Agas doceniane są ze względu na możliwość regulacji napływu powietrza do wnętrza, dzięki czemu możemy szybko odmienić klimat panujący w pomieszczeniu. Co ważne – montaż elementu nie stanowi najmniejszego problemu. Niewielkie rozmiary komponentu i jego nieskomplikowany kształt, pozwalają na łatwe dopasowanie nawiewnika do zastosowanych systemów okiennych. Poszerzona oferta umożliwia zwiększenie wentylacji, jakiej nie jest w stanie zapewnić żaden inny producent.

 

W ofercie Agas pojawiły się nawiewniki szczelinowe, które sprawdzą się we wszystkich rodzajach okien. Model SF Xtra, dostępny jest w sztabach 3 metrowych i dwóch wersjach kolorystycznych. Białe i szare nawiewniki przeznaczone są do stosowania w oknach z twardego PVC, drewna lub aluminium. Montowany na wkręty Trimvent Select S13 możemy również przymocować na wcisk.

 

Klasyczne odcienie uzupełnione zostały o jasną biel i wyjątkowy kolor toffee. Dłuższa wersja tego modelu - Select Xtra S13 to rozwiązanie, które przy większym rozmiarze szczeliny, zapewnia równolegle większy przepływ powietrza. Agas uzupełnił ofertę również o nawiewnik wpuszczany Trykvent. Przeznaczony do okien z drewna i aluminium, z łatwością dopasuje się do białych, brązowych i szarych ram okiennych, które potrzebują wsparcia w zakresie cyrkulacji powietrza.

 

 20180202Agas Titon SF Xtra Sound Attenuator Ventilator TA5221

Model nawiewnika SF Xtra Sound Attenuator Ventilator

 

Jeśli chcemy uniknąć naruszania ramy okiennej, najlepszym rozwiązaniem są nawiewniki szybowe, które działają na takiej samej zasadzie jak tradycyjne, ale montowane są właśnie między ramą okna a szybą. W ofercie Agas dostępne są obecnie 2 produkty tego typu. Model Maxiglaze może być obsługiwany za pomocą sznura lub pręta.

 

Warto zaznaczyć, że wykończony surowo nawiewnik spełnia wymagania zgodne z przepisami gazowymi. Podobnymi parametrami cechuje się drugi model – Variglaze. Obsługiwany sznurem, dostępny w białym kolorze, zapewni właściwy poziom wilgoci we wnętrzu, dopasuje się do aranżacji pomieszczenia oraz poprawi komfort domowników.

 

 

Niezbędny element tradycyjnych okien

Bez względu na materiał, z którego wykonane są okna, nowe systemy stolarki otworowej cechuje bardzo wysoka szczelność. To często powoduje powstawanie wilgoci i wiążących się z nią nierzadko grzybów oraz pleśni. Aby zapewnić właściwe parametry w pomieszczeniu i zadbać o wymianę powietrza, konieczna jest odpowiednia cyrkulacja.

 

W tym wypadku regularne wietrzenie jest niezbędne, ale z drugiej strony zagraża ono utracie ciepła w mieszkaniu i bezpieczeństwu, kiedy nie ma nas w domu. Nawiewniki Titon z oferty Agas zapewniają umiarkowany dopływ powietrza oraz jego wymianę w pomieszczeniach bez zwiększenia zagrożenia włamaniem przez otwarte okno w czasie naszej nieobecności.

 

Firma Agas poszerzyła swoją ofertę o nawiewniki Titon zgodne z przepisami dotyczącymi wentylacji. Dostępne modele pozwalają na łatwe dopasowanie do aluminium lub PVC. Dzięki temu możemy wybrać element, który będzie pasował do wielu systemów okiennych. Na każdym produkcie Titon znajdziemy oznaczenie równoważnej powierzchni .

 

20180202agas titon trimvent select xtra xr16

 

Szeroki wybór umożliwia zapewnienie zgodności z przepisami w połączeniu również z innymi produktami oferty okiennej Agas. Dostępne okucia, klamki, elementy dekoracyjne czy właśnie nawiewniki będą wsparciem codziennych rozwiązań i systemów okiennych w naszym domu.

 

Wszystkie ceny dostępne są u dystrybutora AGAS, celem przygotowania oferty należy kontaktować się z Regionalnymi Przedstawicielami Doradcami Techniczno-Handlowymi.Agas Sp. z o.o. jest firmą handlową, istniejącą na polskim rynku od 1995 roku. Wieloletnia działalność w branży okuć budowlanych i meblowych, pozwoliła firmie zgromadzić doświadczenie w sprzedaży wyspecjalizowanych grup produktów, dzięki czemu Agas jest jednym z wiodących dostawców okuć budowlanych i meblowych w kraju.

 

W swojej ofercie posiada również produkty z branży pokrewnych tj. artykuły ogrodnicze, odzież ochronną, artykuły i osprzęt elektryczny, akcesoria malarskie, elementy dekoracyjne okien i drobne AGD. Produkty firmy charakteryzuje nowoczesne wzornictwo i funkcjonalność, a wyróżnia je doskonała jakość i przystępna cena.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.