Złe warunki atmosferyczne mogą uprzykrzać nasz dzień, nawet jeżeli spędzamy go w domu. Czy nie byłoby idealnie móc wpuszczać do wnętrza promienie słoneczne według naszych potrzeb lub zasłaniać się przed wichurą i deszczem?

Okiennice nie tylko pozwalają sterować pogodą, ale i chronią nas od włamań, więc dzięki nim możemy w domu poczuć się całkowicie bezpiecznie.

 

 

20170808agas abaco okiennice

Fot. AGB/Agas

 

Należy jednak pamiętać, że ciężar metra kwadratowego okiennicy może przekroczyć nawet 30-40 kg, dlatego wymagają one poprawnego osadzenia. Okucia do okiennic dystrybuowane przez firmę Agas gwarantują najwyższą jakość i trwałość użytkowania.

 

20170808agas okucia do okiennic Agas 3

Fot. AGB/Agas

 

Wachlarz możliwości

Okiennica jest produktem stolarki otworowej, używanym do ochrony okien i drzwi przed niekorzystnymi efektami warunków atmosferycznych – zimą ogranicza utratę ciepła, a latem nie pozwala na przedostanie się nadmiernej ilości promieni słonecznych. Dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo naszego domu, chroniąc go przed włamaniami i kradzieżą oraz stanowi element dekoracyjny budynku.

 

20170808agas okucia do okiennic Agas 4

Fot. AGB/Agas

 

Okiennice mogą być wykonane z drewna, aluminium lub PCV, a różnorodność kształtów i wzorów jest nieograniczona. Dobór odpowiednich okuć do okiennic jest bardzo ważny, bo tylko odpowiednio okute okiennice będą mogły nam służyć przez wiele lat. Przed ich wyborem musimy odpowiedzieć sobie na pytania: w jaki sposób ma być zamocowana okiennica, ile będzie miała skrzydeł oraz jakie powinna spełniać funkcje, aby zapewniać nam najwyższy komfort użytkowania. Dzięki temu dobierzemy idealnie dopasowany system.

 

 

 20170808agas okucia do okiennic Agas

Fot. AGB/Agas

 

Modułowy system ABACO od firmy AGB umożliwia konstruowanie okiennic różnych typów: jednoelementowych, podwieszanych, z ramą wpuszczoną w powierzchnię lub montowanych bezpośrednio na ścianie. Możliwości okuć mają ogromne znaczenie dla funkcjonowania okiennic. System ABACO od AGB dystrybuowany przez Agas zapewnia najwyższy poziom estetyki, bezpieczeństwa przy montażu oraz niezawodności.

 

Łączy w sobie tradycję z nowoczesnymi rozwiązaniami. Komponenty systemu z oferty firmy Agas dostępne są w kolorach – srebrnym i czarnym – które uzyskane są w procesie powlekania galwanizacyjnego. Powłoka ta chroni elementy metalowe przed wpływem czynników atmosferycznych. Testy Solankowe wykazały, że barwy odporne są również na promienie UV.

 

Odporność na próchnicę solną, wysoką wilgotność czy starzenie wynosi ponad 1500 godzin. System ABACO można dopasować do różnych wymagań dzięki ich modułowej budowie. Elementy dobieramy zgodnie z potrzebami i właściwościami konstrukcyjnymi. Zawiasy, podkładki zawiasów i narożniki dostarczane są oddzielnie, aby ułatwić proces składowania oraz aby nawet w ostatniej chwili móc zmienić sposób montażu, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

 

Modułowa budowa – wiele możliwości

Modułowa budowa okuć umożliwia sprostanie zmianom zastanym na budowie podczas instalacji, nawet jeżeli odbiegają one od projektu. Zawias skrzydła jest uniwersalny – używany zarówno do montażu okna, obudowy wnęki czy do muru. Dostępny jest w czterech rozmiarach, a jego grupę dobieramy odpowiednio do węgarka. Dzięki podkładkom do zawiasów z dedykowanym systemem pasowania możliwe jest stosowanie jednego modelu zawiasu do wszystkich rodzajów montażu.

 

Zawias ramy systemu ABACO od firmy AGB dystrybuowanej przez Agas jest regulowany i dostępny w czterech grupach rozmiarowych. Narożniki służą wzmocnieniu połączenia ościeżnicy z ramiakiem skrzydła po stronie zawiasów. Pasy zastosowane w systemie ABACO zapobiegają rozszczepianiu się desek i obwieszaniu ciężkich skrzydeł na końcach.

 

Wertikale stosowane są jako wzmocnienia, jeśli występują narożniki. Śruby antywłamaniowe gwarantują bezpieczeństwo naszego domu – sześciokątne gniazdo uniemożliwia odkręcenie ich od zewnątrz. Wszystkie te elementy oraz blokady, odboje czy łapacze skrzydła zapewniają niezawodność systemu ABACO.

 

20170808agas okucia do okiennic Agas 5

 

Fot. AGB/Agas

 

Bezpieczeństwo i niezawodność

Firma AGB dostępna w Polsce w ofercie Agas, posiada również zamki Ariete – innowacyjne połączenie funkcjonalności i gwarancji bezpieczeństwa. Cechują się one zmniejszonymi wymiarami, kompatybilnością z aluminiowymi oknami oraz łatwością montażu. System Ariete od AGB posiada potrójną blokadę i odznaczony jest drugą klasą bezpieczeństwa wg normy ENV 1627-30.

 

Hak wykonany jest z dwóch płyt z hartowanej stali złączonych szpilką. Jego kształt umożliwia dostosowanie się do skrzydła bocznego, a jednocześnie zapewnienia zabezpieczenie przed włamaniem. Do zamocowania system – tj. blokady, cylindra i osłony krawędzi potrzebujmy jedynie wiertła – 34 mm.


Modułowy system ABACO od firmy AGB z oferty Agas łączący tradycję z nowoczesnymi rozwiązaniami zapewnia podwyższenie estetyki naszego domu oraz bezpieczeństwa. Elementy konstrukcji są zaprojektowane tak, by spełniać wymagania każdego użytkownika, dzięki czemu możemy wykorzystać go przy każdej okiennicy.

 

20170808agas okucia do okiennic Agas 7

Fot. AGB/Agas


Przykładowa wycena:

Modułowy system Abaco - od 80 zł

Zamek Ariete – od 200 zł

Fot. AGB/Agas

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.