Ekspozycja, jaką przedstawi HEGLA w ramach zbliżających się branżowych targów Glasstec skupiać się będzie na tych rozwiązaniach, które umożliwiają redukcję kosztów i optymalizację procesów produkcyjnych. Na przestrzeni o powierzchni 1500 m2 HEGLA zaprezentuje cztery linie rozkroju szkła, które – w tu przedstawionej lub podobnej formie – mogłyby być lub być może już są eksploatowane w zakładach idących z duchem postępu dostawców szkła. „Podczas targów pragniemy zademonstrować możliwości najnowocześniejszych technologii obróbki szkła płaskiego oceniane z punktu widzenia możliwości doskonalenia procesów produkcyjnych oraz redukcji zarówno kosztów jak i czynności związanych ze składowaniem i międzyoperacyjnym transportem szkła.

 

2014-10-10-1

Fot. 1. Przykładowy układ dwóch linii rozkroju szkła float i szkła laminowanego, każda z nich wyposażona jest w moduł ReMaster umożliwiający redukcję ilości szkła odpadowego. Na końcu znajduje się moduł SortJet, który umożliwia dodatkową optymalizację procesu rozkroju i zapewnia zachowanie ciągłości przepływu szkła do linii produkcji szkła zespolonego.

 

„Podczas targów pragniemy zademonstrować możliwości najnowocześniejszych technologii obróbki szkła płaskiego oceniane z punktu widzenia możliwości doskonalenia procesów produkcyjnych oraz redukcji zarówno kosztów jak i czynności związanych ze składowaniem i międzyoperacyjnym transportem szkła. Jestem przekonany, że w wyobraźni wszystkich gości odwiedzających nasze stoisko – i to zanim nas oni opuszczą – prezentowana przez nas na targach ekspozycja wyzwoli pomysł, ideę lub wizję wartą tego, by urzeczywistnić ją w zakładach na rzecz których pracują, u ich pracodawców lub wreszcie w ich własnych firmach” – twierdzi Manfred Vollbracht, dyrektor generalny HEGLI . „Skoncentrujemy się przy tym na przedstawieniu realizowanych operacji technologicznych w czasie rzeczywistym wykorzystując do tego celu urządzenia, które – specjalnie do celów ich prezentacji na targach – zostaną przetransportowane do Düsseldorfu przy użyciu ponad 20 ciężarówek i specjalnych zespołów transportowych” – dodaje.

Zespół urządzeń przedstawionych na ilustracji prezentującej linię rozkroju szkła laminowanego wzbudzi zainteresowanie nie tylko wśród entuzjastów współczesnej techniki. W ramach targów zaprezentowana zostanie linia do rozkroju szkła laminowanego ProLam, wyposażona w chroniony prawami patentowymi moduł „Shape” umożliwiający wykrawanie formatek o różnych kształtach. Dwie całkowicie zsynchronizowane ze sobą głowice tnące nacinają jednocześnie górną i dolną powierzchnię obrabianej formatki szkła laminowanego, zapewniając przy tym stałą i wysoką dokładność wymiarową rozkroju. „Obecnie sprzedajemy wiele linii przeznaczonych do cięcia szkła laminowanego i wyposażonych w ten właśnie moduł. W porównaniu do wszystkich pozostałych linii rozkroju pozwala on naszym klientom na wykrawanie w o wiele krótszym w czasie formatek odznaczających się znacznie wyższą dokładnością obróbki”, mówi Manfred Vollbracht.

 

2014-10-12-1

Fot. 2. Stół do rozkroju szkła HEGLA wyposażony we wbudowany moduł umożliwiający laserowe znakowanie szkła i nanoszenie oznaczeń kodowych.

 

W prezentowanej na targach konfiguracji urządzeń moduł umożliwiający redukcję ilości odpadowej stłuczki powstającej w trakcie procesu cięcia oraz usprawnienie składowania i międzyoperacyjnego transportu szkła będzie się znajdował bezpośrednio nad modułem ProLam Shape. Prezentowany również na targach moduł składowania ReMaster służy do przechowywania nadających się do ponownego użytku odpadowych formatek szkła do momentu, w którym znowu można je będzie efektywnie wykorzystać w procesie produkcji. Owo użytkowe szkło odpadowe jest wycofywane z produkcyjnego obiegu materiałów i ponownie doń zawracane bez przestojów w procesie rozkroju, znacznie zwiększając w ten sposób udział w procesie produkcji szkła stanowiącego surowiec wtórny.

Gościom przejawiającym większe zainteresowanie rozkrojem szkła float zaproponowane zostaną dwa rozwiązania. Pierwsze z nich to uniwersalny stół do szybkiego rozkroju szkła rapidline, jaki zaprezentowany zostanie na targach razem ze stanowiącym nowość modułem szybkiego ładowania szkła rapidloader, umożliwiającym obustronne podawanie na stół szkła z poziomu posadzki.

 

2014-10-12-2

Fot. 3. HEGLA oferuje zastosowanie linii ProLam Shape do wykrawania ze szkła laminowanego formatek dowolnych kształtów w warunkach pełnej automatyzacji i synchronizacji operacji nacinania szkła. Linia ta pozwala uzyskać wysoką i powtarzalną dokładność rozkroju.

 

Drugim rozwiązaniem będzie linia HEGLA Galactic, będąca największą bodaj atrakcją w dziedzinie wysokowydajnego rozkroju szkła float. Linia ta wyróżnia się nie tylko zastosowaniem liniowych układów napędowych, wielką jej zaletą jest też fakt, że wyposażono ją we wbudowany moduł laserowego znakowania szkła umożliwiający nie tylko cechowanie szkła, lecz także nanoszenie na nim oznaczeń kodowych.

Uzyskanie czystej powierzchni krawędzi szkła powlekanego umożliwia stworzony przez HEGLĘ moduł bezstykowego usuwania środkiem firmy LUCITE. Moduł ten znajduje się bezpośrednio za linią rozkroju.

Inna atrakcja stoiska znajdzie się na końcu linii rozkroju. Jest to moduł sortowania SortJet, który odbiera szkło rozkrojone przez linie ProLam Shape i Galactic na bazie sekwencji optymalizacji cięcia i przechowuje je w tzw. „module dynamicznego składowania” do momentu dalszej obróbki szkła. Przechowywane szkło jest przy tym – już po jego prawidłowej orientacji – ciągle wprowadzane do ciągu produkcyjnego, tzn. podawane z modułu składowania bezpośrednio na pionowy przenośnik linii produkcji szkła zespolonego.

 

2014-10-12-3

Fot. 4. HEGLA umożliwia zastosowanie linii ProLam Shape do automatycznego i odznaczającego się wysoką dokładnością wykrawania ze szkła laminowanego formatek dowolnych kształtów. Każdy z indywidualnych napędów zapewnia wyosiowanie dwóch głowic tnących i precyzyjny wykrój formatek objętych schematem rozkroju.

 

HEGLA zapowiedziała też przedstawienie na targach innego nowego produktu. Chodzi tu mianowicie o „sukcesora” linii Formline KT, którym jest wolnostojący zespół przetwórstwa szkła float prezentowany w „kąciku rzemieślniczym” zlokalizowanym w hali 9, stoisko A42.

Stoisko firmy HEGLA znajduje się bezpośrednio przy stoisku będącej jej stałym partnerem firmy BYSTRONIC GLASS. „Szkoda, że obydwa te stoiska muszą być przedzielone chodnikiem przeznaczonym dla pieszych. Pragnęliśmy – co niestety się nie udało – wykorzystać moduł SortJet do pokazania, w jaki sposób transportuje on rozkrojone przez nas szkło do linii produkcji szkła termoizolacyjnego prezentowanej na stoisku BYSTRONICa. Taka forma prezentacji byłaby dla każdego gościa kolejnym dowodem współpracy między obydwoma firmami i pokazem, jak przekłada się ona na praktyczne efekty” – dodaje Manfred Vollbracht.

 

2014-10-12-4

Fot. 5. Moduł sortowania SortJet: na stoisku HEGLI można będzie zobaczyć, jak moduł ten funkcjonuje. Szkło składowane jest na bazie losowej sekwencji optymalizacji krojenia linii rozkroju do momentu „wywołania” go przez linię produkcji szkła termoizolacyjnego. Formatki szkła są wówczas – po ustawieniu ich we właściwym położeniu – przesyłane automatycznie (bez udziału przenoszenia ręcznego) i we właściwej kolejności do tej linii z zachowaniem ciągłości przepływu materiału

 

Stoisko HEGLI znajduje się w hali 14 i łączy stoiska A59/A60.

Serdecznie zapraszamy do naszego stoiska – miło nam będzie Państwa gościć!

 

2014-10-12-5

HEGLA GmbH & Co. KG
37688 Beverungen
Tel.: + 49 (0) 52 73 / 9 05 - 0
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.