Biurowiec Park Avenue jest nowym miejscem na mapie Warszawy. Świetna lokalizacja, wyjątkowa bryła architektoniczna, złoty certyfikat LEED (LEED, czyli Leadership in Energy and Environmental Design) oraz zastosowanie systemów aluminiowych WICONA pozycjonują obiekt na liście najbardziej atrakcyjnych w stolicy.

 

2018 12 28 1

 

Biurowiec Park Avenue jest jednym z najlepiej usytuowanych budynków tego typu w Warszawie.

Zbudowanie obiektu w tak doskonałej i ekskluzywnej lokalizacji wymagało niebanalnego podejścia nie tylko do projektu i zagospodarowania przestrzennego, ale przede wszystkim do zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych.

 

Dlatego do jego realizacji wykorzystano System WICTEC 50 marki WICONA, który został dostosowany do wizji architektów oczekujących kilku zróżnicowanych rodzajów elewacji.

 

2018 12 28 2


WICTEC 50 – fasada na miarę jutra
Park Avenue to 15 kondygnacji naziemnych i 3 podziemne, 12 500 m2 nowoczesnej przestrzeni biurowej, w pełni inteligentny system zarządzania.


Przestronne okna mają zapewniać doskonały dostęp do światła dziennego i naturalnej wentylacji, a przeszklona elewacja ma doskonale izolować wnętrze od zewnętrznych hałasów. Wysoki standard budynku odzwierciedla użycie nowoczesnych materiałów w celu uzyskania w pełni energooszczędnej budowli, reprezentującej zrównoważoną architekturę.


System WICTEC 50 wykorzystany do budowy Park Avenue oferuje zarówno dużą elastyczność, jak i wysoki poziom funkcjonalności, umożliwiając zoptymalizowanie wydajności energetycznej, izolacji akustycznej i bezpieczeństwa.

 

2018 12 29 1

 

Zgodny z normą EN13830 dla ścian osłonowych, WICTEC jest w pełni przetestowany pod względem odporności na warunki atmosferyczne, a dzięki dostępności różnych typów profili można go łatwo dostosować do niemal każdego stylu architektonicznego.

W Park Avenue zastosowano specjalne rozwiązanie słupowo-ryglowe, zapewniające kompensację dużych odkształceń stropów.


Na głównej elewacji budynku dominują wystające przed lico fasady lizeny, które podkreślają wertykalny układ fasady. Lizeny wykonane z profili o przekroju 100x450 mm (szer. x gł.), „przenikają” do wnętrza, ukrywając w swoim obrysie okna uchylane. Dzięki temu fasada na całej swojej powierzchni zachowuje idealny podział.

 


Na elewacji szczytowej zastosowano wielkogabarytowe tafle szkła, dające niezakłócony wgląd w panoramę miasta.


Elewacje tylne zostały wykonane na systemie fasady słupowo-ryglowej, z wąskimi klapami wentylacyjnymi, a elewacja od strony ulicy Wspólnej to fasada kamienna z wysokimi oknami uchylanymi.


Naturalna wentylacja
Jednym z najważniejszych czynników warunkujących dobre samopoczucie człowieka jest wysoka jakość otaczającego go powietrza oraz odpowiednia temperatura, na którą ogromny wpływ ma właściwa wentylacja w budynku.

 

Dlatego wymagania zrównoważonego budownictwa obejmują zastosowanie naturalnej wentylacji we wnętrzach. WICONA oferuje w tym zakresie nowoczesne rozwiązania łącząc nowoczesny design z ekonomiczną naturalna wentylacją, przyjazną dla użytkowników.

 

Południowa, kamienna elewacja w Park Avenue, została wyposażone w duże, uchylane do wewnątrz okna, zapewniające naturalną wymianę powietrza, co zwiększa komfort użytkowników, którzy korzystać będą z pomieszczeń.


Elewacja tylna została wykonana w systemie fasady słupowo-ryglowej, w której zastosowano w pełni zintegrowane z fasadą wąskie klapy wentylacyjne WICLINE 75

 


Era zrównoważonego budownictwa
Park Avenue otrzymał złoty certyfikat LEED, który zapewnia ramy do tworzenia zdrowych, wysoce wydajnych i ekologicznych budynków.

 

Budynki LEED oszczędzają energię, wodę, jak i inne zasoby ziemi oraz generują mniej odpadów, a tym samym pozytywnie wpływają na ludzkie zdrowie i środowisko w którym żyjemy.

 

Biurowce z certyfikatem LEED są tańsze w obsłudze oraz zwiększają wydajność pracowników poprzez wysoką jakość środowiska wewnętrznego.


Systemy fasadowe WICONA idealnie wpisały się do wymagań certyfikowanego obiektu.


Więcej na www.wiconafinder.com 

 


Marka WICONA, będąca częścią globalnej firmy aluminiowej Hydro, od 70 lat dostarcza knowhow, inteligentne, zaawansowane technologicznie aluminiowe systemy budowlane i wszechstronną obsługę architektów i specjalistów branży metalowej.

 

Systemy WICONA znalazły swoje zastosowanie w tysiącach obiektów, reprezentujących przykłady zrównoważonego budownictwa na całym świecie, tworząc nowe obszary miast przyszłości.
www.wiconafinder.com

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 12/2018

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.