Duże przeszklenia tarasowe łączą wnętrze domu z jego otoczeniem. Tworzą się dwa przenikające światy, dzięki którym możemy doświadczać bliskości z przyrodą przez cały rok. Innowacyjne technologie pozwalają tworzyć rozwiązania, które zapewniają nie tylko doskonały wygląd, ale też maksymalne bezpieczeństwo i komfort.

 

Badania naukowców dowodzą, że kontakt z naturą czyni nas szczęśliwszymi i zdrowszymi – obniża ciśnienie krwi, tętno, napięcie mięśniowe i produkcję hormonów stresu. Duże przeszklenia tarasowe doskonale wpisują się w koncepcję przyjaznego, ale też inteligentnego domu. Na rynku pojawiają się rozwiązania, które wychodzą naprzeciw tym trendom.

 

20190808lgu 22

 


Innowacyjna technologia
Jedną z innowacji, które coraz częściej możemy spotkać w domach jednorodzinnych są napędy do drzwi tarasowych.
Całkowicie ukryta w skrzydle technologia napędowa w połączeniu z inteligentnym wykrywaniem przeszkód (70N) podczas otwierania i zamykania działa nawet w przypadku braku zasilania, ponieważ HS ePOWER ma specjalne zaprojektowane i wbudowane akumulatory mówi Paweł Tylki z GU Polska, producenta z branży techniki okiennej i drzwiowej

 


To rozwiązanie przełomowe – kabel łączący skrzydło i ramę przestał być potrzebny. Tego typu napęd doskonale wpisuje się również w jeden z najważniejszych trendów – Internet of Things (Internet Rzeczy). Klasyczna klamka została zastąpiona innowacyjnym panelem dotykowym. Otwieranie i zamykanie odbywa się za pomocą przycisku, ale też zdalnie – przez pilota, a nawet telefon komórkowy.

 


Użytkownik dostaje w pełni automatyczne drzwi tarasowe, które wyróżnia świetny design i innowacyjna technologia. tłumaczy Paweł Tylki

 

20190808lgu 22a

 

 

Przestrzeń życiowa pozbawiona barier
Przykład rozwiązań takich jak napędy do drzwi tarasowych pokazuje, że brak klamki może być nie tylko wygodny i innowacyjny, ale dla niektórych może okazać się niezbędny do bezproblemowego funkcjonowania. Czasem wyjście na spacer staje się prawdziwym torem przeszkód, który najczęściej zaczyna się już w domu. Dla osób mających problemy z poruszaniem się, budynki użyteczności publicznej często są po prostu niedostępne. Otwarcie okna czy drzwi tarasowych dla niektórych może okazać się niemożliwe.

 

Wystarczy jednak mały przycisk, dzięki któremu, ta z pozoru błaha czynność, może stać się znacznie prostsza. Na bariery napotykają nie tylko niepełnosprawni, ale też osoby starsze i dzieci. Inteligentny dom może dostosować się do ich potrzeb, ponieważ jest zaprogramowany z myślą o swoich mieszkańcach.

 

20190808lgu 22b

 


Dom sterowany na odległość
Dom zdalnie sterowany kojarzy nam się z koncepcją inteligentnych rozwiązań w nowoczesnych, minimalistycznych domach. Tego typu nowości można jednak wprowadzać stopniowo w każdym budynku. Są one nie tylko nowinkami technologicznymi, ale znacznie ułatwiają codzienne życie. Każdemu zdarzyło się kiedyś dojechać do pracy i zastanawiać się czy na pewno wszystkie okna i drzwi zostały zamknięte. Często też jesteśmy zmuszeni wrócić do domu jak najszybciej, tylko po to, by wypuścić na zewnątrz psa.

 

Połączenie naszych rozwiązań z centralą zarządzającą, pozwala sterować drzwiami i oknami z dowolnego miejsca na Ziemi. Wystarczy do tego smartfon z dostępem do Internetu. Dzięki czemu w dowolnej chwili możemy np. wypuścić do ogrodu czworonoga. Dodatkowo możemy w również sprawdzić stan okien i drzwi – otwarte/zamknięte mówi Paweł Tylki

 

Drzwi tarasowe mogą zostać też wyposażone w czytnik linii papilarnych, dzięki czemu możemy otworzyć je od zewnątrz. Innowacyjne technologie wkraczają też do zwykłych domów zamieniając je w domy przyszłości. Zwykłe codzienne sytuacje są dowodem na to, że tego typu rozwiązania są nam potrzebne – dzięki nim czujemy się bezpiecznie i komfortowo.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.