Współczesna architektura jest wynikiem kompromisu pomiędzy prostotą, funkcjonalnością i naturą. Nowoczesne bryły, otwarte przestrzenie i nowe podejście do planowania otoczenia dominują w najnowszych trendach. Otwieramy się na naturę. Zapraszamy ją do wnętrz, wykorzystując oryginalne, przeskalowane i panoramiczne przeszklenia. Postępowe budownictwo, korzystając z najnowszych technologii, wdraża inteligentne rozwiązania, które stają się kompanami codziennego życia.

 

20190808lgu 33

 

Rewolucyjna skala rozwiązań
W nowatorskim budownictwie obserwujemy coraz większe przeszklenia, które momentami zajmują większą powierzchnię niż sam mur. Takie rozwiązania całkowicie zmieniają myślenie o domu jako o zamkniętej przestrzeni. Granica pomiędzy wnętrzem mieszkania a otoczeniem staje się umowna, ponieważ świat zewnętrzny przenika do środka. W pełnym stresu codziennym życiu mieszkańcy inteligentnych domów z zajmującymi duże powierzchnie oknami zyskują gwarancję bliższego kontaktu z naturą. Naukowcy w wielu badaniach udowodnili już, jak bardzo jest to nam potrzebne. Naturalne światło i przyroda pomagają naładować akumulatory, odprężyć ciało i umysł.

 


Ważnym punktem styku przestrzeni domowej i świata zewnętrznego są drzwi tarasowe. Kiedy korzystamy z wersji automatycznej z wbudowanym napędem, mamy gwarancję, że zadziałają one nawet wtedy, gdy zabraknie prądu. Dzięki możliwości otwierania ich za pomocą telefonu możemy otwierać je bez konieczności wstawania z łóżka o poranku.

 

20190808lgu 33a

 


Najnowocześniejsze napędy, takie jak HS ePOWER wyposażone są w specjalne systemy, dzięki którym możemy otwierać i zamykać drzwi na odległość za pomocą smartfona. Wystarczy dostęp do Internetu, a z dowolnego miejsca na ziemi możemy otworzyć lub zamknąć drzwi tarasowe. – opowiada Paweł Tylki z GU Polska.

 

 

Na tym inteligencja rozwiązań stosowanych w drzwiach tarasowych się jednak nie kończy. Drzwi wyposażone w system inteligentnego wykrywania przeszkód. W przypadku ich napotkania, automatycznie powoduje otwarcie lub zamknięcie skrzydła o 10cm, w zależności od kierunku ruchu. To rozwiązanie cenią szczególnie rodzice małych dzieci oraz osoby starsze, dla których ważne jest ich bezpieczeństwo.

 

 

Wygoda i bezpieczeństwo na pierwszym planie
Nowoczesne rozwiązania stosowane w domu ułatwiają też życie poza nim. Idealnym przykładem są automatyczne zamki wielopunktowe, które umożliwiają sterowanie naszymi drzwiami za pomocą czytnika linii papilarnych, klawiatury kodowej, czytnika RFID lub Bluetooth. Dzięki temu możemy zapomnieć o obciążaniu toreb czy kieszeni pękiem kluczy i swobodnie wychodzić z domu. Dla ludzi ceniących sobie minimalizm i współczesną elegancję będzie to idealne rozwiązanie.

 


W inteligentnych domach okna i drzwi mogą zostać sprzężone z centralą zarządzająca, dzięki czemu możliwe jest sterowanie nimi na odległość - pod warunkiem, że mamy dostęp do Internetu. W każdej chwili możemy sprawdzić, czy nikt nie wszedł do naszego domu, a w razie potrzeby interweniować – nawet będąc setki kilometrów dalej. – tłumaczy Paweł Tylki z GU Polska.

 

20190808lgu 33b

 

 

Wygodnym pomysłem, który jest możliwy dzięki inteligentnym technologiom, jest także System Klucza. Dzięki niemu za pomocą jednego klucza otwieramy różne drzwi w całym domu. Jego działanie i montaż są bardzo proste, a jednocześnie jest to wyjątkowo bezpieczny system. Można go zainstalować w dowolnym momencie w każdym rodzaju drzwi. Jednak zgubiony klucz nie jest łatwy do podrobienia. Można to zrobić tylko w autoryzowanym serwisie producenta, po odpowiedniej weryfikacji.

 


Mieszkanie, które działa na życzenie
Inteligentny dom dostosowuje się do potrzeb jego mieszkańców i funkcjonuje według wybranego przez nich scenariusza. Automatyczne rolety otwierają się w sypialni, kiedy pora wstawać, temperatura dopasowuje się do rytmu dnia mieszkańców, obniżając się, kiedy ich nie ma. Nawet okno wyposażone w siłownik wraz z czujką pogodową na dachu lub elewacji może zamknąć się samo przy silnym wietrze dzięki połączeniu z centralą zarządzającą. Te opisy, to już nie tylko futurystyczna wizja, ale realne rozwiązania, dostępne na wyciągniecie ręki – dodaje Paweł Tylki z G-U Polska.

 

Zdalnie sterowane przedmioty podnoszą komfort życia. Internet Rzeczy pozwala nam działać tak, jak chcemy - nowocześnie, minimalizując czas marnowany na niepotrzebne czynności i ułatwiając wykonywanie codziennych obowiązków.

 

 

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.