Firma Q-GlassTech ze Zblewa już od kilku lat jest wyłącznym dealerem włoskiego producenta maszyn do obróbki szkła. Firma BAVELLONI, której maszyny z powodzeniem sprzedawane są na terenie naszego kraju, jest światowym liderem w dziedzinie produkcji maszyn służących szeregu firmom do obróbki szkła płaskiego

 

2019 10 54 1

 

Maszyny HE500 wykorzystują najlepsze dostępne rozwiązania technologiczne: wyjątkowo wydajne wrzeciona, napędy za pomocą silników bezszczotkowych, prowadnice kulkowe do szybkich i precyzyjnych ruchów, komponenty najlepszych marek dających maksymalną niezawodność, panel sterowania HD, klawiatura dotykowa 18,5″, kompaktowa, prosta w obsłudze i intuicyjna grafika z ikonami i rysunkami.


Nowa konsola sterująca zastosowana w dwukrawędziarkach poziomych serii HE500 łączy w sobie wszystkie zalety sterowania numerycznego. Interfejs ten może pracować w sieci z innymi maszynami. Może też być połączony z siecią BAVELLONI, dzięki czemu możliwy jest zdalny serwis producenta.

 

2019 10 54 2


Smart Wire
Nowe elektroniczne sterowanie silnikami w systemie zarządzania może zapewnić dokładną diagnostykę wrzecion silnika w celu lepszej konserwacji i prostego serwisowania. Skrzynka elektryczna jest w pełni zintegrowana ze strukturą maszyny, co optymalizuje ślad maszyny. Standardowe napięcie zasilania to 400 V/50 Hz. Inne można zaimplementować na życzenie.

 

2019 10 54 3

 

Wrzeciona
Wrzeciona zamontowane są na mostach maszyny. Każdy model maszyny ma inną konfigurację wrzecion. Diamentowe i polerskie tarcze do szlifowania krawędzi lub krawędzi płaskich wyposażone są w automatyczny system kompensacji zużycia tarcz. Nacisk tarczy polerskiej regulowane jest w zależności od grubości szkła i wymaganego wykończenia.

 

2019 10 54 4


Zestawienie standardowych maszyn
Wykonane w 4 modelach w zależności od liczby wrzecion i rozmiarów do 3300 x 7200 mm HE500 8 , HE500 10 , HE500 11 , HE500 12
Dodatkowym atutem maszyn Typ HE jest zastosowanie wrzeciona do grawerowania krawędzi szklanych – opcja ta dostępna jest na zamówienie.


Dwukrawędziarka (jedna lub obie) mogą być wyposażone w dwa specjalne elektrowrzeciona z każdej strony, zainstalowane po wrzecionach polerskich, z kołem obwodowym do grawerowania krawędzi szkła: ta aplikacja jest szczególnie stosowana do szklanych ścianek działowych. Wrzeciona można wyposażyć w jedno lub dwa narzędzia. Rozmiar i kształt grawerowania zależy od narzędzia.

 

Nowa seria dwukrawędziarek HE500 jest wynikiem ogromnego doświadczenia firmy BAVELLONI w dziedzinie obróbki krawędzi. Maszyny szlifujące HE500 zostały zaprojektowane i zbudowane w celu zaspokojenia potrzeb rynku w sektorze architektonicznym, IG i meblowym. Dostępne w różnych modelach, zależnie od liczby narzędzi i szerokiego zakresu wymiarów, są wyjątkowe pod względem osiągów, niezawodności i łatwości użytkowania, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technicznych. Aby zmaksymalizować wydajność maszyny, szczególną uwagę zwrócono na skrócenie czasu rozruchu.


Swą pozycję BAVELLONI zawdzięcza kilkudziesięciu latom doświadczenia w produkcji takiego rodzaju maszyn, jak:
- stoły do cięcia szkła – model REV, LAMY370,
- krawędziarki pionowe – model VE350/500,
- uksowarko-krawędziarki – VE500 V10/V14,
- fazowarki model – VB350 /500,
- centra poziome CNC model – NRG 250,330,420,
- wiertarki model – VT1250,
- frezarko-wiertarka pionowa model – VDM1636,
- dwukrawędziarki z zastosowaniem tarcze garnkowych i obwodowych – model HE500,
- myjki poziome model – BHW.

 

Z pełną ofertą maszyn BAVELLONI można zapoznać się na stronie internetowej http://www.q-glasstech.com.pl, lub bezpośrednio na stronie producenta http://www.bavelloni.com/. 


Krzysztof Szczygielski
Q-Glasstech

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 10/2019
  

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.