Hotel Senator jest położony tuż nad brzegiem morza, ma więc swój nastrój, który na spotkaniu dodatkowo podkreślała powitalna kolacja z grillem na świeżym powietrzu i z szantami śpiewanymi wspólnie z zespołem muzycznym.
     Drugi dzień rozpoczął się zajęciami „rozruchowymi” przed właściwą konferencją. O świcie ambitni wędkarze wyruszyli na połów dorszy. Ci, którzy odznaczali się ogromnym szczęściem i sporymi umiejętnościami (lub odwrotnie) złowili po kilkanaście sztuk dorodnych ryb. Wysmagani wiatrem i spaleni na słońcu, ale z zadowolonymi minami wędkarze wrócili w porze obiadowej do hotelu.
    W tym samym czasie na pozostałych gości czekały inne atrakcje – anonsowane pod zagadkowym, tytułem „coś dla ciała i dla ducha”. Składały się na to zajęcia fitness i zabiegi odnowy biologicznej – największą popularnością cieszył się hinduski masaż relaksacyjny gorącymi olejami. Po zabiegach można było skorzystać z basenu, siłowni, sauny czy jacuzzi. Można było też sprawdzić stan swojego zdrowia u irydologa oraz poznać przyszłość, nie tylko branży szklarskiej, u wróżki Akity.
    Po południu natomiast rozpoczęła się konferencja, na której główny wykład omawiający wykorzystywanie internetu w nowoczesnym marketingu wygłosili specjaliści z Agencji Interaktywnej APEIRO. Natomiast przedstawiciele firmy GUARDIAN przedstawili problem konieczności oszczędzania energii i zbliżający się termin wprowadzania paszportów energetycznych budynków. Omówiono również nowe produkty firmy GUARDIAN , które pomagają uzyskiwać odznaczające się doskonałą termoizolacyjnością okna i fasady Przedstawiono szkło z nową powłoką niskoemisyjną pozwalającą uzyskać szyby zespolone jednokomorowe o współczynniku U=1.0 W/m2K wg normy EN 673 i specjalnego szkła do szyb dwu komorowych. Przedstawiono również całkowitą nowość technologiczną – szkło z miękkimi powłokami zabezpieczone na czas składowania i transportu folią ochronną, osłaniającą je przed ewentualnym uszkodzeniem.
    Wieczorem wszyscy uczestnicy spotkali się na uroczystej kolacji z mottem „Czar mórz południowych i Bałtyku”. Po oficjalnym powitaniu przez Tomasza Tomczaka, Dyrektora Operacyjnego Huty GUARDIAN, na parkiecie królowała grupa taneczna, która prezentowała ogniste tańca latynoskie. Za jej przykładem, wszyscy goście ruszyli w tany, a niektórzy wcześnie jeszcze pobierali naukę zmysłowej samby u uroczej tancerki.
     Prawdziwą niespodziankę zachowano jednak niemal do północy. Wtedy Grzegorz Cendrowski, Dyrektor programu GlasMax wystąpił z niezapowiedzianą prezentacją rozwoju programu GlasMax, która na uczestnikach zrobiła ogromne wrażenie.
    Rewelacją było też wystąpienie prezesów dwóch firm uczestniczących w programie GlasMax: Władysława Manieckiego z firmy VITROTERM Murów i Waldemara Kuczyńskiego z firmy PST z Ostrołęki. Ogłosili oni uroczyście, że na szyby GlasMax produkowane przez ich zakłady będą udzielać do 10 lat gwarancji. Niewątpliwie jest to najlepsze potwierdzenie doskonałej jakości wyrobów. Tak długi okres gwarancji stanowi też ewenement zarówno na polskim, jak i na europejskim rynku.

K.Z. 
 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.