Szkło laminowane od dawna stosowane jest w przemyśle motoryzacyjnym i budynkach użyteczności publicznej. Bezpieczeństwo i komfort jego użytkowania jest cenione także przez prywatnych inwestorów, którzy coraz bardziej świadomie sięgają po tego typu rozwiązania w swoich projektach. Szukając optymalnych produktów odpowiadających na potrzeby – nie tylko estetyczne, warto poświęcić szczególną uwagę szkłu z linii STADIP.

 

20201010sgg 34

 

Jak mówią statystyki – 90 proc. naszego czasu spędzamy wewnątrz budynków, dlatego ważne jest, by spełniały one jak najwyższe standardy. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że o komfort, ciszę i bezpieczeństwo zarówno w domach, jak i instytucjach mogą dbać także… przeszklenia.

 

– Dzisiaj okna przestały być jedynie niezbędnym elementem budowlanym, na ich „ramach” spoczywa bowiem cały szereg zadań, zarówno estetycznych, jak i funkcjonalnych. Wyposażone w szkło laminowane mogą pełnić różne funkcje użytkowe.

 

Zastosowanie folii PVB pomiędzy taflami szkła nie tylko zapobiega skaleczeniu w razie jej stłuczenia, ale także między innymi umożliwia wyciszenie pomieszczeń przed uporczywym hałasem z zewnątrz. Jedna funkcja nie wyklucza innej – mówi Monika Naczeńska, Marketing Manager Saint-Gobain Building Glass Polska.

 


20201010sgg 34a

 


Bezpieczne szkło laminowane – świadomy standard w budownictwie
Podstawowym pojęciem, zarówno w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa ludzi, jak i w zakresie spełnienia wymogów obowiązujących przepisów, jest ochrona.

 

W budynkach, w których przeszklenia zajmują znaczną powierzchnię – nie tylko ścian, ale także sufitów czy dachów – dla użytego szkła nie ma żadnej taryfy ulgowej i szczególną wagę przykłada się do jego jakości. Produkty z linii STADIP gwarantują bezpieczeństwo użytkowników budynków.

 

Już pojedyncza warstwa folii PVB o grubości nominalnej 0,38 mm użyta do pokrycia podstawowego modelu szkła STADIP gwarantuje podwyższoną ochronę przeszklenia. Zamontowana po wewnętrznej stronie szyby utrzymuje integralność przeszklenia w przypadku jego stłuczenia, zapobiega wpadnięciu do środka odłamków oraz przedmiotu, który je stłukł, dzięki czemu spada ryzyko zagrożenia dla osób przebywających wewnątrz budynku.

 

Bezpieczne szkło laminowane jest także bardziej odporne na akty wandalizmu i powstawanie otworów, przez które obiekt mógłby zostać narażony na włamanie. Jeszcze wyższy poziom ochrony oferuje bezpieczne szkło laminowane STADIP PROTECT zawierające dwie lub więcej warstw folii PVB.

 

20201010sgg 34b

 

Skuteczna ochrona przed hałasem
Z problemem hałasu mierzymy się dosłownie wszędzie. Najbardziej narażone są miejsca obciążone dużym ruchem – placówki edukacyjne, instytucje publiczne i miejsca pracy typu open space, gdzie poziom natężenia dźwięków utrudnia skupienie i komunikację międzyludzką.

 

Różnorodne analizy udowodniły, iż długotrwałe przebywanie w głośnym otoczeniu negatywnie wpływa na zmysł słuchu, powoduje nawracające migreny, przewlekłe uczucie zmęczenia oraz rozdrażnienie. Hałas coraz częściej doskwiera nam także w domach.

 

W szybko rozrastających się miastach trudno bowiem o lokalizację z dala od często uczęszczanych dróg. Aby zapewnić domownikom lepsze samopoczucie i zasłużony wypoczynek po długim dniu, zaś pracownikom czy uczniom odpowiednie warunki pracy i nauki, warto rozważyć zastosowanie odpowiedniej izolacji akustycznej przeszkleń.

 


– Dźwiękoszczelne szkło STADIP PROTECT SILENCE znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie ważne jest nie tylko bezpieczeństwo, ale także odpowiednia izolacja akustyczna pomieszczeń. Poza wzmocnioną odpornością na uszkodzenia (odpowiadającą parametrom szkła STADIP PROTECT), szkło STADIP PROTECT SILENCE z folią PVB SILENCE gwarantuje uzyskanie optymalnych parametrów akustycznych i pozwala wyciszyć hałas nawet o 5 dB w stosunku do standardowej szyby, co ludzkie ucho odbiera jako zauważalną zmianę.

 

Tego rodzaju ochrona pozwala nie tylko wyeliminować uciążliwe dźwięki ruchu miejskiego, ale także wygłuszyć odgłosy deszczu czy gradu – wyjaśnia Monika Naczeńska.

 

20201010sgg 34c

 


STADIP PROTECT SILENCE i ECLAZ – duet idealny
Dzięki zastosowaniu powłoki ECLAZ możemy dodać kolejną funkcjonalność do szyb laminowanych. Okna wyposażone w ECLAZ STADIP PROTECT SILENCE gwarantują z jednej strony doskonałe parametry termoizolacyjne (Ug na poziomie 0,5 W/m2k) wraz z niezrównanym dostępem do światła naturalnego (Lt na poziomie 77%), z drugiej zaś skutecznie tłumią hałas.

 

Uzyskujemy tym samym maksymalne doświetlenie pomieszczeń, zmniejszamy rachunki za prąd zimą i możemy cieszyć się wysokim komfortem akustycznym.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.