Od 2015 roku tekstylna ochrona przeciwsłoneczna heroal VS Z jest sprawdzonym rozwiązaniem w dziedzinie zewnętrznych systemów ochrony przeciwsłonecznej.

 

Po rozszerzeniu oferty o systemy heroal VS i systemy heroal VS C firma ciągle ulepsza i dostosowuje swoje rozwiązania systemowe pod względem projektowania, funkcji i instalacji do stale rosnących wymagań wykonawców, architektów i inwestorów budowlanych, jak również do rozszerzonych obszarów zastosowań.

 

2020 11 24 1Dzięki tekstylnym systemom ochrony przeciwsłonecznej od heroal można zrealizować duże elementy o powierzchni do 18 m2 [© heroal].

 

zczególnie w branży kontraktowej rośnie zapotrzebowanie na możliwości zacieniania dużych powierzchni szklanych, które w zauważalny sposób optymalizują klimat wewnątrz budynku. Jak dotąd tekstylne systemy ochrony przeciwsłonecznej heroal mogły zacieniać powierzchnię maksymalnie 15 m2 przy 5 m szerokości.

 

Jednak teraz możliwe jest stworzenie jeszcze większej powierzchni: system heroal VS Z jest bowiem dostępny z elementami o szerokości do sześciu metrów. Umożliwia to zacienianie za pomocą ekranów tekstylnych dużych powierzchni, do 18 m2 (przy szer. 6 m i wys. 3 m). Dzięki nowemu wałkowi o średnicy 100 mm wymiary te można osiągnąć również przy zastosowaniu niewielkiej skrzynki izolacyjnej o wielkości 125 mm.

 

Na szczególne wyróżnienie zasługuje również nowa szyna prowadząca heroal VS Z wyznaczająca nowe standardy na rynku dzięki szerokości prześwitu wynoszącej zaledwie 25 mm.

 

Szyna prowadząca jest przykręcona w niewidoczny sposób i nadaje się do montażu na ścianie, na oknie lub w ościeży. Mocowanie nie wymaga tyle czasu ile przedtem, co pozwala znacznie zaoszczędzić czas. Szyna prowadząca może być przymocowana do ściennego profilu montażowego, co umożliwia łatwe ustawienie profilu montażowego na konstrukcji budynku.

 

Jeśli szyna prowadząca ma być otynkowana w celu całkowitego ukrycia, można to teraz bez problemu osiągnąć dzięki wewnętrznej konstrukcji skorupy osłonowej. Ten 25-milimetrowy system dopełnia innowacyjny, bardzo stabilny system kapturków osłonowych składający się ze stalowego łożyska silnika i aluminiowych kapturków ozdobnych.

 

Dla jeszcze większej różnorodności wzornictwa rozszerzono wybór kolorów i materiałów ekranów tekstylnych dla systemów heroal VS Z, heroal VS C (z prowadnicą liny ze stali nierdzewnej) i heroal VS (z prowadnicą zasłony przez listwę końcową).

 

Oprócz istniejących tkanin dostępne są dodatkowo cztery nowe typy tekstyliów: Sergé 3%, Sergé 600 Blockout Lunar, Sergé 600 Blockout Solar i Soltis 86 14%, które oferują jeszcze większą różnorodność w zakresie częściowego lub całkowitego zaciemnienia.

 

W zależności od wybranej tkaniny możliwe jest zablokowanie do 100% światła słonecznego i promieni UV.

 

2020 11 24 2


Minimalna szerokość powierzchni czołowej dla nowoczesnego wzornictwa: nowa szyna prowadząca ekran tekstylny heroal VS Z jest najwęższą szyną prowadzącą na rynku o szerokości powierzchni czołowej zaledwie 25 mm [© heroal

 

W celu uniknięcia marszczenia się elementów o nietypowych rozmiarach, np. wyjątkowo szerokich, wąskich lub wysokich została opracowana nowa listwa końcowa.

 

Różne opcje wagowe z jednym lub dwoma obciążnikami, jak również dodatkowa, opcjonalna stabilizacja za pomocą prostokątnej rury zapewniają optymalne napięcie ekranu tekstylnego.

 

Z uwagi na to, że nowa listwa końcowa ma taką samą wysokość elewacji jak listwa końcowa z dotychczasowego asortymentu, można ją połączyć z istniejącą listwą końcową typu II.

 

W przypadku konieczności demontażu zespołu tekstylnego można to zrobićbez problemu dzięki zoptymalizowanej kapsule rolkowej. Nowy pierścień do demontażu można po prostu naciągnąć na końcówkę blokującą, aby odblokować kapsułę rolkową.

 

2020 11 24 3


Systemy ochrony przeciwsłonecznej heroal VS Z, heroal VS C i heroal VS są dostępne w wielu rodzajach i kolorach – dla indywidualnego zaciemnienia oraz ochrony prywatności i ochrony przed wysokimi temperaturami – od przezroczystych aż po całkowicie nieprzezroczyste [© heroal]

 

Nowe opcje zostały opracowane również dla kombinacji drzwi i okien. Systemowy podział elementów łączonych o różnych wysokościach elementów może być teraz realizowany za pomocą stałej skrzynki izolacyjnej.

 

Ponadto zaprojektowana została nowa skrzynka izolacyjna w rozmiarach 105 i 125 mm, zapewniająca przejrzysty, pełnopowierzchniowy prześwit skrzynek przy montażu Contra, który nie wymaga dodatkowego rowka do montażu na suficie i ścianie.

 

W przypadku, gdy konieczny jest mniejszy rozmiar skrzynki, w przyszłości dostępny będzie również system heroal FMBbox w rozmiarze 105 mm. Jest to mniejsza alternatywa dla istniejącej skrzynki FMB o wielkości 125 mm, co pozwoli zaoszczędzić miejsce. 


Więcej informacji jest dostępnych na www.heroal.com

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 11/2020 
  

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.