Jeszcze do niedawna wielu z nas zastanawiało się czy innowacyjne, wielkogabarytowe okna są tylko efektowne czy również funkcjonalne i efektywne. Dzisiaj, stawiając się na duże przeszklenia, nie musimy się już martwić. Wyglądają niesamowicie z punktu widzenia miłośników designu, a także zapewniają więcej naturalnego światła, a co za tym idzie – pozytywnie wpływają na bilans energetyczny, aspekt ekologiczny i domowe rachunki.

 

20210424oknoplus1

 

To z kolei szczególnie docenią amatorzy funkcjonalnych rozwiązań i zwolennicy pragmatyzmu. I choć zimą wszystko „gra”, latem może się jednak okazać, że zbyt intensywne nasłonecznienie powoduje dyskomfort domowników. Dlatego, aby w pełni czerpać z korzyści stolarki XXL warto wyposażyć ją w rolety. Okazuje się, że wybór modeli jest naprawdę szeroki, a ich możliwości mogą zaskoczyć. Rzućmy na nie zatem nieco… światła!

 

 

Rolety i ich zalety
Jedną z najważniejszych cech rolet jest możliwość ograniczenia ilości promieni słonecznych wpadających do wewnątrz, co ma bezpośredni wpływ na temperaturę panującą w domu. Nawet w upalne, letnie dni mamy gwarancję przyjemnego chłodu w sypialni lub salonie, a dzięki zastosowaniu specjalnych tkanin unikniemy efektu zaciemnienia. W przypadku klimatyzowanych pomieszczeń są „wsparciem” dla klimatyzatorów, co przekłada się na obniżenie kosztów eksploatacyjnych instalacji.

 

Montaż osłon sprawi, że rachunki stopnieją również w okresie grzewczym. Rolety wspomagają energooszczędność okien, minimalizując przenikanie ciepła na zewnątrz. Należy jednak pamiętać, że nawet najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania nie obniżą kosztów energii jeśli nasza stolarka jest nieszczelna, a jej deklarowany parametr Uw nie spełnia wymaganych standardów.
Rolety to także gwarancja prywatności.

 

W przypadku domów z ogrodem duże przeszklenia dają niesamowity efekt obcowania z naturą i… wzrokiem przechodniów lub sąsiadów. Dlatego w chwilach, kiedy potrzebujemy trochę więcej intymności, możemy po prostu zasłonić okna. Takie rozwiązanie nie tylko ochroni nas przed wścibskimi i ciekawskimi, ale również „napsuje krwi” włamywaczowi, będąc dodatkową przeszkodą do pokonania.

 

20210424oknoplus2

 

 

– Tak, jak dynamicznie rozwija się rynek stolarki otworowej, tak producenci akcesoriów okiennych dbają o to, by nie pozostawać w tyle i o krok wyprzedzać potrzeby coraz bardziej świadomych klientów. Dlatego, bez wahania, wprowadziliśmy do oferty nowoczesne, wykonane z komponentów wysokiej jakości rolety zewnętrze typu screen.

 

Produkowane przez firmę FILL rozwiązania gwarantują kompresję promieniowania słonecznego aż do 75%, dzięki czemu chronią pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz poprawiają ergonomię budynku. W naszej ofercie znajdują się rolety naokienne, podtynkowe i natynkowe – mówi Paweł Woźniak, ekspert firmy OknoPlus.

 


Inteligentne rozwiązania dla inteligentnych domów
Jesteśmy świadkami technologicznej rewolucji – innowacyjne systemy ułatwiające nam życie stają się nieodłącznym elementem codzienności, a tzw. inteligentne domy zyskują na popularności. O nasze bezpieczeństwo oraz komfort dbają również producenci rolet, którzy wyposażają swoje osłony w mechanizmy i oprogramowanie umożliwiające sterowanie nimi za pomocą pilotów lub aplikacji.
– Kiedyś luksusem było automatyczne podnoszenie i opuszczanie rolet.

 

Dzisiaj możemy zintegrować tę czynność z włączeniem alarmu, blokadą drzwi czy odłączeniem zasilania elektrycznego. Jednym przyciskiem zapewniamy sobie maksimum bezpieczeństwa, dlatego podczas wyjazdu na urlop nie musimy się martwić, czy wszystkie okna są zamknięte – mówi Paweł Woźniak, ekspert firmy OknoPlus.

 

20210424oknoplus3

 

Specjalistyczne oprogramowanie połączone z czujnikami sprawia, że rolety reagują na warunki atmosferyczne, np. same zasłaniają się w przypadku intensywnego nasłonecznienia, wiatru lub deszczu. Możemy zaprogramować godziny opuszczania i podnoszenia rolet, co z pewnością docenią ci, którzy kochają pospać dłużej w weekend i nie chcą być obudzeni przez promienie słoneczne. Możliwość personalizacji jest w tym przypadku niemal nieograniczona.

 


Energooszczędność, ergonomia i ESTETYKA!
Wiodący producenci okien lub rolet zdają sobie sprawę, że doskonałe parametry techniczne to za mało, aby zaspokoić potrzeby projektantów lub klientów indywidualnych. Estetyka powinna cały czas iść w parze z funkcjonalnością – nie inaczej jest w przypadku osłon okiennych.

 

Rolety są w stanie idealnie wkomponować się w elewację. Te podtynkowe są przeznaczone do budynków będących w budowie (kiedy nie zostały jeszcze wylane nadproża). W przypadku tych montowanych na elewacji, mamy szeroki wybór kształtów i kolorów skrzynek i pancerzy, co pozwala tworzyć wyszukane, designerskie kompozycje podkreślające charakter bryły.

 

20210424oknoplus5a 

– Wiosna to doskonały moment, aby nie tylko wymienić okna, ale sprawić, by nowa stolarka była w pełni funkcjonalna i zainwestować w innowacyjne rozwiązania. Miłośnicy dużych przeszkleń z pewnością docenią możliwości, jakie niosą ze sobą screeny FILL. Funkcjonalne, ergonomiczne, a teraz jeszcze pozwalające zaoszczędzić, ponieważ dzięki wiosennej promocji OknoPlus można zakupić je aż z 7% rabatem – zachęca ekspert OknoPlus.

 

Choć na co dzień służą do zaciemniania, warto rzucić nieco światła na ich zalety! Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii pomogą zadbać o nasze bezpieczeństwo, komfort termiczny, a zintegrowane z technologią SMART przejmą część obowiązków związanych z dbaniem o dom.

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.