Każdy chyba lubi, gdy w jego domu jest duża ilość naturalnego światła – nie tylko poprawia ono nasze samopoczucie i nastrój, ale też zmniejsza zużycie energii elektrycznej zużywanej na sztuczne oświetlenie. Poza tym promienie słoneczne przenikające do wnętrza zapewniają też przyjemne, bezpłatne ogrzewanie, co przekłada się na niższe rachunki za energię cieplną.

 

Niestety niekontrolowana transmisja promieniowania słonecznego do pomieszczeń ma też pewną wadę. W upalne dni wnętrze domu bardzo się nagrzewa, ponieważ słońce świeci bezpośrednio przez duże okna, powodując wysoki wzrost temperatury w pomieszczeniach. Wiąże się to też z takimi utrudnieniami, jak irytujące refleksy na ekranach komputerowych lub telewizyjnych czy odbarwienia mebli i innych elementów wyposażenia wnętrza.

 

Skuteczne ruchome zewnętrzne osłony okienne w postaci odpornych na wiatr tekstylnych osłon przeciwsłonecznych pozwalają cieszyć się tym, co najlepsze wewnątrz i na zewnątrz domu. Przyjemnie i świeżo latem, a zimą komfortowo i ciepło – i wszystko to bez utraty widoków swojego ogrodu.

 

2021 04 20 1

Przyjazna temperatura wewnątrz domu. Zewnętrzna ochrona przeciwsłoneczna współpracująca z naturalnym chłodzeniem nocnym (przez otwarte urządzenia nawiewne zamontowane w oknach) może kontrolować temperaturę w pomieszczeniach przez cały rok - jest to możliwe bez konieczności instalowania energochłonnego klimatyzatora – jest to bardzo ważne bo, według badań, ponad 30% Europejczyków żyje w przegrzanych domach.

 

Cechy osłon RENSON® do ochrony przeciwsłonecznej
Najwyższa jakość i trwałość
RENSON® ustala trendy w Europie w sektorze naturalnej wentylacji i zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych. Wszystkie produkty są produkowane w Belgii i poddawane badaniom w najbardziej rygorystycznych warunkach. Gwarantuje to optymalną jakość produktu. Sieć dobrze przeszkolonych serwisantów zapewnia bezbłędny montaż, serwis i obsługę posprzedażową.

 

Minimalistyczny design
Produkty RENSON® cechuje nowoczesny wygląd i wzornictwo połączone z nowatorskimi, inteligentnymi rozwiązaniami odpowiadającymi najnowszym trendom. Idealnie wkomponowane, zamaskowane elementy montażowe oraz trwałe materiały z których wykonane są osłony RENSON® dają duże możliwości aranżacji, dzięki czemu ten doskonale wykończony produkt harmonijnie wtopi się w każdy rodzaj budynku.

 

Nieograniczona personalizacja
Dzięki licznym opcjom firma może zaoferować indywidualne rozwiązania zarówno w przypadku renowacji obiektów, jak i tych nowo budowanych - od osłon przeciwsłonecznych w niewidoczny sposób wkomponowanych w każdy dom, po osłony wyeksponowane na fasadzie budynku z oszałamiająco pięknymi akcentami.

 

Elementarna łatwość obsługi i konserwacji
Oferowane produkty są nie tylko łatwe w obsłudze, ale także zachowują swoje właściwości przez wiele lat, w każdych warunkach pogodowych – przy konieczności minimalnej konserwacji ze strony użytkownika. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu najtrwalszych materiałów i wysokiej jakości wykonania osłon.

 

  2021 04 20 2

FIXSCREEN® to pierwsze na świecie osłony zewnętrzne, tak wysoce odporne na porywisty wiatr (do 130 km/h), niezależnie od stopnia przesłonięcia. Struktura użytego materiału doskonale chroni nie tylko przed słońcem (nadmiernym - oślepiającym nasłonecznieniem i nagrzaniem wnętrza), ale również insektami i owadami. Jednocześnie osłony nie ograniczają widoku na zewnątrz – przejrzystość niektórych rodzajów tkaniny pozwala widzieć otoczenie zewnętrzne nawet po opuszczeniu rolety. Szeroka gama kolorystyczna zarówno profili (dostępna pełna paleta RAL), jak i tkanin pozwala stworzyć harmonijne zestawienie, idealnie komponujące się z Twoim domem lub firmą, tworząc komfortowe warunki do pracy lub wypoczynku. 

 

2021 04 20 3

Oszczędzaj na kosztach chłodzenia i ogrzewania – kontroluj komfort w pomieszczeniu w letnie upały i w zimowe mroźne miesiące. Nadmierne nasłonecznienie może powodować przegrzanie wnętrza, rozpraszające refleksy na ekranach oraz przebarwienia mebli i innych elementów wyposażenia wnętrza. Można tego uniknąć montując zewnętrzną ochronę przeciwsłoneczną – zapobiega ona przedostawaniu się do szyby promieni słonecznych, dzięki czemu temperatura w pomieszczeniu jest pod kontrolą. W cieplejszych okresach temperatura w pomieszczeniu jest do 10°C niższa (w stosunku do otoczenia) i to bez energochłonnej klimatyzacji. Fakt, że słońce może przenikać zimą do pomieszczeń przez okna ma pozytywny wpływ na rachunki za energię. W przyjemnych i jasnych pomieszczeniach mieszkalnych nie ma potrzeby włączania sztucznego i często energochłonnego oświetlenia. Ponadto w miesiącach zimowych słońce położone nisko na widnokręgu sprawia, że promienie słoneczne omijają stałe osłony przeciwsłoneczne potrzebne w lecie, i zapewniają dopływ przyjemnego ciepła do pomieszczeń (pasywne zyski energii słonecznej), dzięki czemu system grzewczy zużywa mniej energii.

 

Zalety ruchomej zewnętrznej ochrony przeciwsłonecznej
Oszczędzanie energii i przyjemny komfort w pomieszczeniach o każdej porze roku
Ruchoma (dynamicznie zmienna) ochrona przeciwsłoneczna zapewnia możliwość kontroli temperatury latem w pomieszczeniach w komfortowy sposób. Zimą możesz wykorzystać dodatkowe uzyski ciepła, aby bezpłatnie dogrzać swoj dom. Dzięki tej ochronie przeciwsłonecznej oszczędzasz na kosztach ogrzewania w zimie (wykorzystując darmowe ciepło słoneczne), a w Twoim domu jest przyjemnie ciepło, z kolei latem oszczędzasz na kosztach chłodzenia.

 


Zdrowe mieszkanie
Więcej światła dziennego i widok na zewnątrz zapewniają zwiększoną produktywność i koncentrację oraz dobre samopoczucie, krótko mówiąc – zdrowsze życie. W połączeniu z naturalną wentylacją i izolacją akustyczną ochrona przeciwsłoneczna zapewnia jeszcze lepszy komfort w pomieszczeniach – maksymalnie wykorzystując naturalne światło dzienne i obniżając koszty sztucznego oświetlenia.

 


Kontrolowana przepuszczalność światła dziennego
Osłony FIXSCREEN® przechwytują promienie słoneczne, zanim te dotrą do szyby, dzięki czemu chronią przed oślepieniem i szkodliwym dla oczu promieniowaniem UV. W przeciwieństwie do tradycyjnych rolet nie zasłaniają całkowicie pięknych widoków za oknem, a zasłonięte ochronią przed uciążliwymi insektami i gwarantują zachowanie prywatności.

 


Szeroki asortyment i łatwa eksploatacja
Ochrona przeciwsłoneczna RENSON® pasuje do każdej możliwej metody montażu. W zależności od życzenia klienta, możemy zaproponować albo montaż wnękowy (osłona umieszczona we wnęce okiennej) albo wpuszczany (osłona umieszczona w konstrukcji ściany zewnętrznej).

 

Ponadto systemy są bardzo łatwe w obsłudze, mogą być wyposażone w elektryczny napęd (silniki rurowe) i mieć wyłączniki automatyczne (w razie napotkania przeszkody opuszczana osłona zatrzymuje się), sterowniki manualne, obsługę za pomoca aplikacji lub być nawet w pełni zautomatyzowane – wówczas „reagują” na zaprogramowane komendy i wskazania czujników (intensywności nasłonecznienia, siły wiatru).

 


Stylowy wygląd
Ochrona przeciwsłoneczna doskonale wpisuje się w aktualny trend minimalizmu, modnego życia i niebanalnej architektury, ale pasuje też do tradycyjnych stylów architektonicznych.

Jest to możliwe, ponieważ osłony mogą być – zależnie od sytuacji – niewidoczne, zintegrowane lub subtelnie wkomponowane, a dodatkowo wykończone w indywidualnie dopasowywanych kolorach lub z elegancko zaprojektowanymi osłonami skrzynek osłon/rolet.

 

Duże, większe, największe
Duże powierzchnie szklane są obecnie „modne”. To logiczne, ponieważ duże przeszklone okna wpuszczają więcej światła słonecznego. RENSON® reaguje na to i oferuje ochronę przeciwsłoneczną do 22 m² w przypadku pionowych powierzchni szklanych i do 30 m² w przypadku poziomych powierzchni szklanych.

 


Sposoby ochrony przed słońcem
Wewnętrzna ochrona przeciwsłoneczna
Zasłony lub wewnętrzne osłony przeciwsłoneczne są dobrym i stosunkowo niedrogim sposobem blokowania światła słonecznego. Nie są one jednak optymalnym rozwiązaniem, ponieważ ochrona przeciwsłoneczna wewnątrz pomieszczeń zatrzymuje ciepło dopiero po jego dostaniu się do wnętrza domu. Sprawia to, że ochrona przeciwsłoneczna w pomieszczeniach jest mniej skuteczna.

2021 04 21 1 


Szyba odbijająca promienie słoneczne
To prawda, że zapobiega ona przegrzewaniu się wnętrza domu. Niestety, ogranicza również ilość światła słonecznego w okresie zimowym, nie pozwalając tym samym na wnikanie ciepła do środka. Kolejną niedogodnością jest zmiana koloru spowodowana przez światło, ponieważ szkło przeciwsłoneczne nie przepuszcza części promieniowania słonecznego.

 2021 04 21 2


Zewnętrzna ochrona przeciwsłoneczna
Jest to najbardziej efektywny sposób ochrony przeciwsłonecznej, promienie słoneczne są „przechwytywane” zanim dotrą do szyby. Ilość wpuszczanego naturalnego światła i ciepła może być regulowana w zależności od sytuacji. Ruchoma osłona przeciwsłoneczna zapewnia również podwójne korzyści. Zimą można w pełni korzystać z zalet pasywnych zysków cieplnych od słońca, natomiast latem unikamy przegrzewania pomieszczeń w domu.

 


Lato

2021 04 21 3

 

2021 04 21 4

 

W ciągu dnia – przy użyciu sensorów i automatyki możemy sterować ochroną przed słońcem, aby utrzymać temperaturę w pomieszczeniu w określonych granicach. W ten sposób można również uniknąć rozpraszających refleksów, przebarwień mebli i nie jest potrzebne aktywne chłodzenie.

2021 04 21 5

W nocy – osłona przeciwsłoneczna jest opuszczona, przy otwartych oknach, aby dom mógł wystarczająco ostygnąć podczas chłodniejszych nocy. Dzięki temu możesz rozpocząć dzień w przyjemnie chłodnym domu. Ponadto osłony stanowią skuteczną (szczelną) ochronę przed owadami.

 

Zima

2021 04 22 1

 

2021 04 22 2


W ciągu dnia – osłona podniesiona, aby promienie słoneczne „wpadły” do wnętrza pomieszczenia zapewniając naturalne dzienne oświetlenie oraz pasywne zyski energii cieplnej. W ten sposób pomieszczenia są ogrzewane w przyjemny i energooszczędny sposób.

 

2021 04 22 3

W nocy – osłona przeciwsłoneczna jest opuszczona, aby powietrze znajdujące się między osłoną przeciwsłoneczną a oknem działało jak izolator. Dzięki temu w środku pozostaje ciepło i możesz rano wstać w przyjemnie ciepłym domu.

 

2021 04 22 4

 

2021 04 22 5

 

   Komfort potwierdzony badaniami
Ciesz się komfortem o każdej porze roku – ponieważ różne badania wskazują że:
- Przeciętnie spędzamy w domu aż 90% naszego czasu. Dlatego, aby mieć dobre samopoczucie, potrzebujemy dużo światła dziennego i przyjaznych temperatur.
- Ruchome osłony przeciwsłoneczne zapewniają średnio o 36% niższe koszty chłodzenia, a w przypadku elewacji od strony południowo- zachodniej – aż o 65-70%.
- Dzięki optymalnemu oświetleniu światłem dziennym i możliwości obserwacji otoczenia zewnętrznego poprawiają się też funkcje umysłowe i pamięć człowieka (o 10-25%), a w przypadku pacjentów – pobyt w szpitalu będzie o 8,5% krótszy.
- Odpowiednie naturalne światło dzienne podnosi produktywność pracowników o 18%, jeszcze lepsze wyniki są w przypadku sprzedawców (sprzedaż lepsza o 15-40%), zwiększa także efektywność uczenia się przez studentów (lepsze o 5-14% wyniki testów i o 20-26% szybsza nauka) oraz generalnie poprawia nastrój i biorytmy, jak również obniża poziom stresu.

 

2021 04 22 6

 Należy regulować pozyskiwanie ciepła słonecznego przez duże przeszklenia - zjawisko to, choć bardzo korzystne zimą, gdyż zapewnia mniejsze koszty ogrzewania, latem jest bardzo uciążliwe – bo może powodować przegrzewanie pomieszczeń i zwiększone koszty klimatyzacji. Standardy budowlane stają się też coraz bardziej rygorystyczne i współczesne domy są tak dobrze izolowane termicznie, że jeśli nie zapewnimy odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej to kiedy w letnie upały ciepło „wpadnie” do środka pomieszczenia, to bardzo trudno jest je „usunąć na zewnątrz” bez kosztownej klimatyzacji.

 

2021 04 22 7

Korzystaj z prywatności przez cały dzień i ciesz się doskonałym widokiem na zewnątrz – tkaniny stosowane w osłonach gwarantują prywatność i odpowiedni poziom zacienienia – zapewniając jednocześnie widok na otoczenie domu.

 

 

2021 04 22 8

 Korzystaj ze słońca. Słońce jest naturalnym źródłem ciepła i wystarczającej ilości światła słonecznego, zapewniającego nam dobre samopoczucie. Niestety, nadmierna ilość promieni słonecznych może powodować dyskomfort i właśnie wtedy musi nastąpić opuszczenie osłony. Ruchoma osłona lub przezierna tkanina przeciwsłoneczna po zewnętrznej stronie okien domu pozwoli Ci cieszyć się naturalnym światłem przez cały rok, nie ograniczając przy tym widoku na zewnątrz.

 

 

 Design osłon RENSON®

Niedościgniona wszechstronność
Wybierz właściwe rozwiązanie, w zależności od gustu i architektury.

 

Stylowe wykończenie
Wszystkie części konstrukcji osłony są wykonane z tłoczonego aluminium, zachowując czyste, minimalistyczne linie.

 

Estetyka i nastrój w pełni harmonizujący z Twoim domem
Osłony przeciwsłoneczne RENSON® idealnie dopasują się do architektury Twojego domu.

 

Całościowe rozwiązanie
Dzięki wielu opcjom montażowym w osłony przeciwsłoneczne można wyposażyć każdy budynek.

 

 

2021 04 23 1 

Korzystaj z naturalnego, czystego światła dziennego. Wszyscy potrzebujemy naturalnego światła dziennego. Połączenie ruchomej zewnętrznej osłony przeciwsłonecznej i przezroczystej szyby pozwala cieszyć się w domu maksymalną ilością wpadającego przez okna naturalnego światła dziennego.

 

 

 

Kompleksowe badania najlepszą gwarancją jakości i trwałości
Chociaż produkty RENSON® mają certyfikat CE, to firma idzie o krok dalej i testuje swoje produkty w rzeczywistych sytuacjach użytkowania oraz w specjalistycznych tunelach aerodynamicznych – dzięki temu osłony przeciwsłoneczne RENSON® spełniają wymogi obowiązujących norm (a nawet je przewyższają). Takie rozbudowane procedury testowe, przeprowadzane w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych, umożliwiają firmie RENSON® potwierdzenie wysokiej jakości swoich produktów.

 

 2021 04 23 2

Gwarancja na wiatroszczelność do 130 km/h
Badania monitorowane przez niezależne laboratorium badawcze wykazały, że FIXSCREEN jest w stanie wytrzymać ekstremalnie duże prędkości wiatru do 130 km/h (w pozycji zamkniętej). Odpowiada to 12 stopniom w skali Beauforta, czyli sile huraganu.

 

2021 04 23 3


Innowacyjność osłon przeciwsłonecznych (zacieniających) FIXSCREEN
Stylowy design, niespotykana dotąd odporność na wiatr oraz szeroka gama tkanin przeciwsłonecznych sprawiają, że FIXSCREEN to innowacja technologiczna, zarówno pod względem komfortu, łatwości użytkowania, jak i estetyki. Osłona FIXSCREEN (tkaninowa roleta zewnętrzna) może być stosowany w mieszkaniach prywatnych, budynkach biurowych lub obiektach użyteczności publicznej jako pionowa lub pozioma osłona przeciwsłoneczna, a w pozycji zamkniętej – chroni przed insektami i owadami. Co więcej, dzięki unikalnej technologii FIXSCREEN, gwarantowana jest stabilność osłony w każdych warunkach pogodowych.


1. Możliwość stosowania do dużych powierzchni szklanych
Wytrzymały profil i solidne prowadnice – umożliwiają stosowanie osłon do 22 m² powierzchni.

 

2. Trwała prowadnica zamka z technologią SMOOTH
Współwytłaczana, odporna na zużycie warstwa wierzchnia prowadnicy zamka z HPVC zapewnia płynne, trwałe i ciche prowadzenie materiału.

 

3. Technologia FIXSCREEN gwarantuje wysoką odporność na wiatr
Symetryczny zamek zapewnia wysoką odporność na wiatr do 130 km/h.

 

4. Bogata kolekcja tkanin i kolorów farb proszkowych (prowadnice i obudowa skrzynki roletowej)
Idealne dopasowanie do różnych stylów architektonicznych.

 

2021 04 23 52021 04 23 4


Badania w tunelu aerodynamicznym:
a) Zwykła osłona przy prędkości wiatru 30 km/h
b) FIXSCREEN przy 130 km/h

 

2021 04 23 6 

Pionowe zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne
FIXSCREEN® są idealne do wszystkich standardowych, narożnych lub przesuwnych okien wykonanych ze wszystkich rodzajów materiałów, ale są również idealnym rozwiązaniem wolnostojącym do balkonów, zadaszeń patio lub wiat.

 

 

2021 04 23 7 

Korzystaj nie tylko dziś, lecz i jutro. Inwestycja w osłony przeciwsłoneczne RENSON® to wybór trwałych produktów o wysokiej jakości i doskonałym napięciu tkaniny nie tylko na dziś, ale z myślą o przyszłości.

 

 

2021 04 23 8

Dodatkowa ochrona przeciwwłamaniowa. Kiedy nie ma Cię w domu, możesz zaprogramować automatyczne podnoszenie i opuszczanie rolet, aby stworzyć wrażenie obecności domowników.

 

 2021 04 23 9

Brak uciążliwych owadów. Czy wiesz, że osłona RENSON® może też powstrzymać owady? Brak jakichkolwiek otworów, przez które mogłyby przedostać się owady oznacza, że można pozostawić okna otwarte przez cały czas i cieszyć się świeżym powietrzem bez obaw.

 

Gama osłon FIXSCREEN® do okien pionowych
Niewidoczne wkomponowanie
Budujesz nowy dom? Możesz więc zainstalować zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne, które będą niemal niewidoczne. Ponadto, można łatwo dostosować ich kolor i barwę lakieru obudowy oraz prowadnicy do koloru okien. Nawet dolna poprzeczka znika bezproblemowo w obudowie. A mówiąc w skrócie, zyskujesz maksymalną ilość naturalnego światła dziennego i widok na zewnątrz, przy minimalnym wpływie na konstrukcję elewacji.

 

Klasyka jest ponadczasowa
Nawet po zakończeniu budowy możesz idealnie dopasować osłony do zainstalowania na konstrukcji swojego domu. Wybierasz je w tym samym kolorze, co farba okien, tak aby były ledwo zauważalne. Wybierz jeden z 2 kształtów obudowy/skrzynki rolety (kwadratowy lub softline), a uzyskasz idealne połączenie z elewacją domu.

 

2021 04 24 1

 FIXSCREEN® MONO AK

Zapewnia ochronę przeciwsłoneczną i izolację akustyczną. Dzięki zintegrowanej warstwie pianki akustycznej Fixscreen Mono AK doskonale nadaje się do elewacji narażonych na nadmierny poziom hałasu docierający z zewnątrz.

 

2021 04 24 2

FIXVENT® MONO AK
Zapewnia nie tylko ochronę przeciwsłoneczną, ale także wentylację przy zamkniętych oknach, a dzięki klapce samoregulującej, która reaguje na różnice ciśnień, nie ma przeciągów. W połączeniu z cichym silnikiem i osłoną w wersji z tkaniną zaciemniającą – produkt ten stanowi idealne rozwiązanie do sypialni (pozwala na całkowite zaciemnienie tego wnętrza).

 

2021 04 24 3

 

2021 04 24 5

 

2021 04 24 6

 

2021 04 24 7

 

FIXSCREEN® 100EVO SOLAR
Jest wiatroszczelną, zasilaną energią słoneczną osłoną montowaną na konstrukcji okna. Ogniwo słoneczne zamontowane z przodu obudowy zasila autonomicznie sterowany napęd osłony, dlatego nie jest wymagane osobne podłączenie elektryczne.
Tę osłonę przeciwsłoneczną można łatwo zamontować na oknie, bez konieczności przeprowadzania prac budowlanych w celu zainstalowania przewodów elektrycznych. Jest więc doskonałym rozwiązaniem dla inwestycji renowacyjnych, w których możliwe jest uzyskanie maksymalnej powierzchni użytkowej do 10,8 m². FIXSCREEN 100 EVO Solar można teraz zamówić z oddzielnym ogniwem słonecznym, co pozwala to na zainstalowanie go w innym miejscu na elewacji, gdzie może przechwytywać więcej światła słonecznego.

 

 2021 04 24 8

Nowe budynki
- Montaż niewidoczny („wpuszczony”) - skrzynka roletowa schowana w konstrukcji ściany
- Minimalny wpływ na architekturę

 

2021 04 24 9

Istniejące okna
- Estetyczny montaż we wnęce okiennej (na ramie okna)
- Teraz dostępne również w wersji zasilanej energią słoneczną

 

2021 04 24 10

Obiekty wolnostojące
- Możliwość montażu również bez okna - z tyłu lub z przodu osłony
- Może być wbudowana w pergolę tarasową, wiatę samochodową lub balkon

 

2021 04 25 1

(kliknij na tabelę aby ja powiekszyć)

 

Tkaniny osłon przeciwsłonecznych FIXSCREEN
Osłony przeciwsłoneczne dla każdego użytkownika
Możesz wybierać między różnymi rodzajami tkanin na osłony przeciwsłoneczne: od półprzezroczystych do zaciemniających, z włókna szklanego lub poliestrowego. Każdy ma swoje specyficzne cechy, opcje kolorów i zastosowania.

 

 

2021 04 26 1

Spersonalizuj swoją osłonę przeciwsłoneczną

Czy nadal chciałbyś mieć widok na ogród, nawet gdy rolety są opuszczone, czy też wolałbyś, aby było całkowicie ciemno? Czy estetyka jest dla Ciebie ważna? Co z prywatnością? W odpowiedzi na te i inne pytania pomoże Ci nasz doradca. A jeśli już jesteś przekonany o przydatności zewnętrznej ochrony przeciwsłonecznej, warto poszukać najbardziej odpowiedniego rodzaju tkaniny. Tu też pomoc doradcy RENSON® będzie wskazana.

 

2021 04 26 2

Wskazówki dotyczące wyboru osłony przeciwsłonecznej
- Wskazówka 1: Ciemny materiał zapewnia najlepszy możliwy widok na zewnątrz.
- Wskazówka 2: Jaśniejszy materiał przepuszcza więcej światła dziennego, zmniejszając w ten sposób potrzebę sztucznego oświetlenia.
- Wskazówka 3: Do sypialni najlepiej nadaje się tkanina zaciemniająca, która całkowicie przyciemnia pomieszczenie.

 

2021 04 26 3

Tkaniny do osłon przeciwsłonecznych
Przede wszystkim zewnętrzne rolety przeciwsłoneczne muszą skutecznie zapewniać ochronę przed słońcem. Powinny być również atrakcyjne estetycznie. Ponadto kolor tkaniny ma kluczowe znaczenie dla przenikania ciepła, filtrowania światła, ochrony przed promieniowaniem UV i koloru wpadającego światła.

 

 2021 04 26 4a


Tkanina z włókna szklanego
Jest to tkanina najbardziej odpowiednia do blokowania promieniowania słonecznego, jednocześnie przepuszczając światło. Wykonana jest z nici z włókna szklanego pokrytego PVC – co gwarantuje, że jest stabilna wymiarowo, niewrażliwa na wilgoć i ciepło, nie gnije i ma trwałe kolory. Tkanina z włókna szklanego na obu stronach prezentuje różne efekty wykończenia kolorystycznego. Obie mogą służyć jako widoczna, zewnętrzna część Fixscreen. Istnieją różne rodzaje tkanin z włókna szklanego, w tym te zapewniające prywatność.

 

 2021 04 26 4b

 

Tkanina poliestrowa
Ten rodzaj tkaniny składa się z drobnej tkaniny siatkowej pokrytej ognioodporną powłoką PVC (klasyfikacja ogniowa M1). W rezultacie uzyskuje się wyjątkowo stabilną tkaninę, która nieznacznie odkształca się pod wpływem naprężeń. Dlatego jest idealna do systemów ochrony przeciwsłonecznej z napinaną tkaniną, takich jak TOPFIX i SLIDEFIX.

 

2021 04 26 4 


Tkaniny zaciemniające (blackout)
Idealne do sypialni. Tkanina z włókna szklanego i poliestru zaciemniająca wygląda z przodu jak standardowa tkanina z włókna szklanego (satyna) lub poliester (SOLTIS). Tkaniny te mają na tylnej powierzchni zaciemniającą powłokę PVC, która całkowicie wyklucza dostęp światła.

 

Patrz też:

Komfort we wszystkich porach roku. Część 2 

  

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 4/2021 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.