Doświetlone wnętrza, dom otwarty na naturę i nieograniczona przestrzeń. Panoramiczne przeszklenia szturmem weszły na salony i zagościły w nich na dobre.

 

Ciepła stolarka okienna i pakiety szybowe z niskoemisyjnym szkłem w roli głównej doskonale wpisują się w zamysł zrównoważonego budownictwa, poprawiając efektywność energetyczną obiektu oraz pozwalając oszczędzać energię i zmniejszać rachunki za prąd czy ogrzewanie. Wymierne korzyści z ich zastosowania płyną zarówno dla użytkowników, jak i dla środowiska.

 

 

20210707sgg 1

 

Monumentalne, a przy tym minimalistyczne i najlepiej sauté. Przeszklenia o dużych gabarytach to obecnie popularny trend w zabudowie jednorodzinnej, zaś zainteresowanie nimi rośnie z roku na rok – podobnie jak ich wymiary. Nowoczesne projekty opierają się już nie tylko na oknach i drzwiach tarasowych w rozmiarze XXL, lecz nawet zastępujących ściany zewnętrzne przeszklonych konstrukcjach sięgających od podłogi aż po sufit.

 

Jest to rozwiązanie wysoce efektowne i designerskie, ale również – efektywne. Im większą powierzchnię zajmuje szkło, tym więcej światła dziennego dostaje się do wnętrza. Promienie słoneczne oraz bliskość natury mają charakter terapeutyczny i zwiększają poziom naszej energii życiowej – jesteśmy bardziej zadowoleni i produktywni, co ma duże znaczenie szczególnie w obliczu pracy i nauki zdalnej.

 

Odpowiednio zorientowana stolarka okienna z szybami nowej generacji dba o komfort użytkownika, ale także o klimat. Ciepło słoneczne dostające się do pomieszczeń przez szkło z powłoką niskoemisyjną zostaje zatrzymane wewnątrz, co wpływa korzystnie na bilans termiczny całego budynku i w przyjemny sposób zwiększa temperaturę panującą w środku.

 

To istotny aspekt zwłaszcza w chłodniejszych miesiącach, których nie brakuje w naszym kraju. W ten sposób zapotrzebowanie domu na ciepło jest mniejsze, a co za tym idzie – redukujemy koszt rachunków za prąd i zmniejszamy ślad węglowy pozostawiany przez budynek. Ot, czysty zysk – również dla planety.

 

 

20210707sgg 2

ECLAZ jest gwarancją niezrównanego dostępu do światła dziennego i wysokiego komfortu termicznego niezależnie od pory roku

 

Zadbaj o przyszłość już dziś

Energooszczędne, termoizolacyjne i wyprodukowane z poszanowaniem natury dwukomorowe szyby zespolone stały się standardem, po który sięgamy z coraz większą świadomością. W obliczu nowych Warunków Technicznych 2021 ściśle określających współczynnik przenikania ciepła dla szyb (Ug nie wyższy niż 0,9 W/m2K), producenci nieustannie udoskonalają parametry techniczne produktów, czyniąc je godnymi rozwiązaniami na miarę XXI wieku i naszych oczekiwań.

 

– Niskoemisyjne szkło ECLAZ gwarantuje nawet do 20% poprawy wydajności energetycznej obiektu w porównaniu z najlepszymi oknami dostępnymi na rynku. Wysoka termoizolacyjność (Ug = 0,5 W/m2K), przenikalność światła Lt = 77% oraz przepuszczalność energii słonecznej g = 60% sprawiają, że inwestycja w ECLAZ jest działaniem długofalowym, które z czasem zwróci się nam z nawiązką – podkreśla Maciej Mańko, Marketing Manager Saint-Gobain Building Glass.

 

Wybierając stolarkę okienną powinniśmy zatem zwracać uwagę na właściwości zastosowanych szyb, które zapewniając komfort świetlny i termiczny przebywających w pomieszczeniach osób jednocześnie będą pozytywnie oddziaływać także na środowisko. Dostępne w ofertach wiodących producentów rozwiązania szklane najwyższej jakości dbają o to, by zarówno nasze domy, jak i otaczający je świat nie przestały być przyjaznym i bezpiecznym miejscem do życia.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.