Unikanie przegrzania – zwłaszcza w przypadku dużych szklanych powierzchni ścian osłonowych – było katalizatorem, który zainspirował Reynaers Aluminium do współpracy z Renson w poszukiwaniu najlepszego połączenia produktów ścian osłonowych i ochrony przeciwsłonecznej.

 

Te dwie belgijskie firmy połączyły siły integrując swoje produkty: Reynaers Aluminium ConceptWall 50 i Renson Fixscreen Minimal Curtain Wall 50. Rezultatem tego połączenia jest kompleksowe, belgijskie rozwiązanie, które ułatwia życie wszystkim uczestnikom procesu budowlanego – od architektów po montażystów i inwestorów.

 

 

Estetyczne kompletne rozwiązanie
Połączenie tych innowacji jednoczy je w estetyczne, kompletne rozwiązanie ścian osłonowych, które jest łatwe w montażu, ale nie traci z oczu szczegółów. Łączą się ze sobą płynnie, dzięki doskonałemu dopasowaniu elewacji i detalom profilu chroniącego przed słońcem.

 

Miejsc połączenia jest wykończone systemowym profilem osłonowym Reynaers ConceptWall 50. Ponadto wspólna unifikacja wyrobów obu podmiotów “zmniejszyła” całkowitą liczbę wymaganych profilii integracyjnych do zaledwie 3 sztuk zamiast typowych 5, tj. mamy tylko aluminiowy profil osłonowy Reynaers i prowadnicę łączącą podstawy oraz boczny kanał prowadzący Renson .

 

 2021 11 06 1

Aluminiowa ściana osłonowa Reynaers ConceptWall 50 i Renson Fixscreen Minimal Curtain Wall 50 zapewniają idealne dopasowanie ściany osłonowej i osłony przeciwsłonecznej

 


Dokładnie przetestowany i łatwy w instalacji
Ta kombinacja produktów została poddana szeroko zakrojonym procedurom testowym (w tym testom ciśnieniowym) przez działy badawcze Renson i Reynaers Aluminium Research. Zintegrowane produkty były również oceniane i wszechstronnie przebadane, m.in. pod względem wzajemnych przemieszczeń i ugięcia profilu pod ekstremalnie wysokim ciśnieniem.

 

Na podstawie otrzymany wyników testów skoordynowano zarówno gwarancje systemowe, jak i możliwe zastosowania, zapewniając najwyższą jakość wyrobu końcowego. Jeśli chodzi o odporność na wiatr, ta kombinacja zachowuje również gwarancję Fixscreen Minimal o odporości na działanie wiatru o prędkości do 130 km/h.

 

Co więcej, to kompletne rozwiązanie jest szybkie i łatwe w instalacji. Nie dość, że przy 3 profilach zamiast 5 jest mniej wkręcania, to teraz, gdy wszystko jest idealnie dopasowane i przetestowane jako rozwiązanie skonsolidowane, instalator nie jest już zmuszony szukać samodzielnie odpowiedniego rozwiązania.

 

 2021 11 06 2

To skonsolidowane rozwiązanie ściany osłonowej i tkaniny chroniącej przed słońcem do integracji wymaga zastosowania zaledwie z 3 profili: 1) Reynaers ConceptWall 50 „Prowadnica podstawy 034.0655.XX”, 2) Minimalna ściana osłonowa Renson Fixscreen 50 „Boczny kanał prowadzący z łącznikiem C.50 Reynaers Aluminium” i 3) profil maskujący Reynaers ConceptWall 50

 

 

Fixscreen Minimal Curtain Wall 50
Fixscreen Minimal Curtain Wall 50 o minimalistycznym wyglądzie idealnie pasuje do projektu ściany osłonowej. To rozwiązanie uwzględnia rozszerzalność cieplną i dzięki temu można je łączyć w nieskończoność.

 

Łączący boczny kanał prowadzący o szerokości zaledwie 50 mm (takiej samej szerokości jak profile okienne ConceptWall 50) gwarantuje centralne mocowanie do ściany osłonowej, zachowując jej integralność.

 

2021 11 06 3

Kombinacja produktów Reynaers Aluminium/Renson została poddana intensywnym procedurom testów ciśnieniowych i wiatrowych

 

Reynaers Aluminium Concept Wall 50
Concept Wall 50 to system fasadowo-dachowy, który gwarantuje nieograniczoną swobodę projektowania i maksymalną przejrzystość.

 

Jako innowacyjne rozwiązanie, spełnia wszystkie wymagania techniczne i projektowe współczesnej architektury przy użyciu dużych, grubych i ciężkich tafli szklanych o wadze do 700 kg w połączeniu z oknami otwieranymi równolegle, wnękami czy oknami uchylno-rozwieranymi.

 

2021 11 06 4

Profile ścian osłonowych Reynaers Concept Wall 50 i tkanina przeciwsłoneczna Renson Fixscreen Minimal Curtain Wall 50 zapewniają kompletne, estetyczne i energooszczędne rozwiązanie

 

Patrz też:

Komfort we wszystkich porach roku. Część 1   

Komfort we wszystkich porach roku. Część 2

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  
Świat Szkła 11/2021  

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.