Nowy Babilon obejmuje renowację i rozbudowę dawnego budynku Babylon, zaprojektowanego przez J.A. Lucasa i W. Th. Ellermana (1978). W latach 2007-2012 dawny kompleks Babylon został dostosowany do współczesnych wymagań i rozbudowany z 44 500 m² do oszałamiającej powierzchni 145 000 m².

 

Po północno-zachodniej stronie budynku dobudowano biurowiec i 100-metrową wieżę mieszkalną, a po stronie południowo-wschodniej 140-metrową wieżę mieszkalną. Na parterze i pierwszym piętrze znajdują się powierzchnie handlowe. Wyższe piętra są przeznaczone na biura.

 

2023 04 15 1

 


Ikoniczny wygląd
W 2013 roku New Babylon dostał się do finału konkursu CTBUH Best Tall Building Award. Projekt zdobył również nagrodę Iconic Award 2014. Ważnym składnikiem ikonicznego wyglądu są spektakularne aluminiowe fasady elementowe Scheldebouw, wyprodukowane w ich własnej fabryce w Middelburgu w najnowocześniejszych warunkach roboczych i klimatycznych. Systemy profili firmy WICONA stanowią podstawę części obrotowych w tych elewacjach elementowych.

 


Zaprojektowane na zamówienie
– Najbardziej godne uwagi są trójkątne elementy w fasadzie – mówi Raimond Stassen, kierownik projektu w firmie WICONA.
– Nie tylko ze względu na ich design, ale również z powodu całej zintegrowanej z nimi technologii. Wszystkie ramy w trójkątach zostały zaprojektowane i wykonane na zamówienie.

 

Architekci wybrali równoległe okna uchylne, które otwierają się całkowicie na zewnątrz. „Okna są oparte na naszym systemie WICLINE 90, z profilami dostosowanymi specjalnie do projektu. Nie tylko harmonizują z pożądanym wyglądem i atmosferą, ale także pasują do specjalnego kształtu elewacji elementów.

 


Niezawodne uszczelnienie, łatwa obsługa
Stassen podkreśla, że w przypadku projektów wysokościowych zawsze należy szczególnie wziąć pod uwagę odporność na wiatr i wodoszczelność. – Dużo czasu poświęciliśmy również na okucia drzwi i okien, ponieważ transmisja systemu jest również wyjątkowa. W rezultacie uzyskaliśmy idealne połączenie wysokiej jakości wyglądu, niezawodnego uszczelnienia i łatwej obsługi.

 

Wszystkie elementy fasady zostały przetransportowane na miejsce budowy w odpowiednim czasie i połączone jak klocki Lego. W ślad za systemem WICLINE 90 wdrożono również system WICLINE 65 firmy WICONA. System ten występuje głównie w „standardowych” oknach w New Babylon.

 

 

 Deweloper: Babylon Den Haag BV, Maeyveld i SNS Property Finance
 Wykonawca: New Babylon building consortium (Ballast Nedam Bouw & Ontwikkeling and Boele & van Eesteren)
 Architekt: MVSA Architects
 Partner WICONA: Scheldebouw
 Lokalizacja: Haga
 Ukończenie: 2012
 Zdjęcia: Egbert de Boer 

 

 

W ciągu ostatnich kilku dekad marka WICONA stała się synonimem systemów aluminiowych, spełniających najwyższe standardy. Wysokie wymagania technologiczne, rygorystyczne pod względem systemowym i jakość przetwarzania produktów, a także kompleksowe usługi i konsultacje przyczyniają się znacząco do sukcesu marki.

 

WICONA należy do norweskiej firmy Hydro, w pełni zintegrowanej firmy aluminiowej, zatrudniającej 35 000 pracowników w 40 krajach na wszystkich kontynentach, łączącej lokalną wiedzę fachową, światowy zasięg i niezrównane możliwości w zakresie badań i rozwoju.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.