Firma Q-Glasstech ze Zblewa już od kilkunastu lat jest wyłącznym dealerem włoskiego producenta maszyn do obróbki szkła. Firma BAVELLONI może pochwalić się długą tradycją w produkcji maszyn do obróbki szkła.

 

 Współczesna krawędziarka VE 350 11 wyprodukowana przez tę firmę, może zadowolić najbardziej wymagających klientów ze względu na połączenie dużego doświadczenia produkcyjnego z potężną dawką innowacji. Nowa rodzina pionowych krawędziarek z garnkowymi tarczami może zaspokoić wszelkie potrzeby w zakresie przetwarzania płaskich krawędzi, z fazkami lub zmiennym kątem.

 

2023 09 34 1

 Krawędziarka prostoliniowa VE500 11

 

W rodzinie VE Bavelloni występuje 7 modeli maszyny: 5 do obróbki płaskich krawędzi z fazkami i 2 z regulacją kąta obróbki. Maszyny VE są wyposażone w opatentowany przez Bavelloni transporter z odwracalnymi klepkami (w celu przedłużenia ich żywotności), poruszający się po regulowanych prowadnicach, bez użycia łożysk, co pozwala obrabiać małe elementy.

 

Nowy system nie wymaga częstych zabiegów konserwacyjnych, zmniejsza wibracje oraz poziom hałasu w porównaniu z tradycyjnym rozwiązaniem łożyskowym. Nowy, opatentowany system z podwójnym serwonapędem daje optymalną synchronizację przemieszczania szkła i zwiększoną wytrzymałość transportera dla lepszej jakości produktu finalnego.

 

Używając jednego z najnowocześniejszych systemów przestrzennego modelowania, inżynierowie BAVELLONI zmodernizowali korpus maszyny, zwiększając jego sztywność. Solidność maszyny pozwala na wykonanie obróbki o maksymalnej grubości, nawet na małych modelach, do 35 mm.

 

Nowe urządzenie transportera pozwala obrabiać bardzo małe elementy. Problem korozji potraktowany został ze szczególną starannością: obudowa wrzecion (w której znajdują się narzędzia), mająca stały kontakt z wodą, jest całkowicie wykonana ze stali nierdzewnej.

 

Nowa, kompaktowa szafa sterownicza jest wbudowana w korpus maszyny, eliminując tym samym duże, nieporęczne oddzielne urządzenie sterujące. W konsekwencji, maszynę instaluje się w łatwiejszy sposób, zajmowana powierzchnia zostaje zoptymalizowana, a ergonomia środowiska pracy poprawiona.

 

Panel dotykowy urządzenia sterującego wyróżnia się wygodą użytkowania, elastycznością zastosowań i funkcjonalnością. Kontrastowe kolory, intuicyjne menu z ikonami i łatwe do zrozumienia rysunki, są użyteczne dla szybkiego zapoznania się z funkcjami maszyny.

 

Również bardzo łatwo odszukać w pamięci sterownika specyficzne ustawienia używane wcześniej, co pozwala operatorowi bez trudności szybko ustawić parametry maszyny. Ulepszone właściwości sterownika dają możliwość zbierania danych statystycznych o pracy, obsłudze i serwisowaniu maszyny.

 

2023 09 34 1

 Transporter z dwoma niezależnymi napędami

 

W celu ulepszenia i optymalizacji obiegu informacji o obróbce, maszyny można podłączyć do WIFI lub LAN i monitorować ich działanie, stan i pracę z dowolnego komputera w sieci. Zwiększa to tym samym komfort pracy, zapewnia większą efektywność i zmniejsza ewentualne błędy.

 

Szczególną uwagę poświęcono zmniejszeniu zużycia energii oraz aspektom przyczyniającym się do ochrony środowiska. Innowacyjna funkcja GRINDSTOP automatycznie zatrzymuje transporter, wrzeciona, układ pneumatyczny i pompę wodną w momencie zakończenia obróbki ostatniej tafli.

 

Nowe urządzenie myjące HiWASH jest połączone mechanicznie i elektrycznie z transporterem na wyjściu maszyny, i jest całkowicie sterowane z panelu dotykowego. Myjka nie wymaga oddzielnej instalacji elektrycznej, gdyż zasilana jest bezpośrednio przez krawędziarkę. W celu oszczędności energii uruchamia się w momencie przybliżenia arkusza szła i jest wyposażona w miernik grubości tafli.

 

2023 09 34 1

 Wzmocnienie automatyzacji

 

Wersje SCS krawędziarek prostoliniowych VE 500 11, VE 500 V10 i V14 są wyposażone w innowacyjny system sterowania wrzecionem, który zapewnia wysoki poziom automatyzacji. W tych modelach wrzeciona tarcz diamentowych są napędzane silnikiem, a docisk tarcz polerskich jest sterowany elektronicznie przez proporcjonalne zawory.

 

W rezultacie tarcze są zawsze idealnie ustawione automatycznie, bez konieczności ręcznej regulacji przez operatora. Poprawia to jakość gotowego produktu, zmniejsza ilość odpadów produkcyjnych oraz optymalizuje wykorzystanie i zużycie tarcz.

 

 

2023 09 34 1

 Panel sterujący dotykowy VE

 

Swą pozycję BAVELLONI zawdzięcza kilkudziesięciu latom doświadczenia w produkcji takiego rodzaju maszyn, jak:
- stoły do cięcia szkła – model REV, REV SLH , LAMY370
- krawędziarki pionowe – model VE350/500
- ukosowarko krawędziarki – VE500 V10/ V14
- fazowarki model – VB350 /500
- centra poziome CNC model – NRG 250,330,420
- wiertarko–frezarka CNC model VDM1636, wiertarki poziome model VT1250
- dwukrawędziarki z zastosowaniem tarcze garnkowych i obwodowych – model HE500
- myjki pionowe VW i poziome model – HW

 

Z pełną ofertą maszyn BAVELLONI można zapoznać się na stronie internetowej www.q-glasstech.com.pl  lub bezpośrednio na stronie producenta www.bavelloni.com 

 

Q-Glasstech

 

 2023 09 34 1

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.