Ogród zimowy dostępny w ofercie WIGA System może spełniać wiele funkcji. Może być oazą egzotycznych roślin, kwitnących i upajających słodkimi zapachami, mimo panującego na zewnątrz chłodu.

Może stanowić centrum toczącego się w domu życia, kusząc domowników wygodnymi kanapami, miękkimi dywanami i nastrojowym oświetleniem lub skupiając całą rodzinę przy wspólnych posiłkach. Jeśli natomiast jesteśmy zwolennikami niestandardowych rozwiązań możemy wstawiając wannę lub jaccuzi, uczynić z niego przykuwający uwagę swą oryginalnością salon kąpielowy.

To, czym w efekcie stanie się ogród zimowy zależy w głównej mierze od naszej imaginacji i pomysłowości oraz od wyboru profesjonalnej firmy specjalizującej się w dziedzinie ogrodów zimowych.

Image 


 Zaczarowany ogród Wiga System
Ogród zimowy, w swym klasycznym kształcie służy nam przede wszystkim jako miejsce, w którym bujna roślinność  cieszy nasze oczy bez względu na temperaturę i aurę panującą na zewnątrz niego. Aby spełnić swoje marzenia o przydomowym, florystycznym raju musimy się odpowiednio wcześnie (najlepiej już na etapie projektowania) zdecydować jakiego rodzaju rośliny będziemy chcieli hodować. Wybrane przez nas gatunki implikują bowiem stosowne rozwiązania dotyczące m. in. techniki budowy ogrodu zimowego, jego rozmiaru, odpowiedniego zacienienia oraz temperatury.

Najczęstszym błędem popełnianym przez użytkowników jest niedostosowanie warunków panujących w oranżerii do gatunków uprawianych roślin lub na odwrót. – przestrzega Andrzej Dembowski z firmy Wiga System – Decydując się na uprawę np. egzotycznych orchidei i chcąc cieszyć się okazałymi, zdrowymi roślinami musimy zapewnić im wysoką wilgotność oraz temperaturę. I tak, lekka konstrukcja sezonowego ogrodu zimowego charakteryzująca się niewielką izolacyjnością temperaturową zdecydowanie nie nadaje się na tego typu uprawę. Rośliny przemarzną i szybko nam zmarnieją. Lepiej jest w takiej sytuacji zamiast wymagających roślin tropikalnych, trzymać gatunki zimnolubne, którym w żaden sposób nie zaszkodzi niska temperatura panująca w okresie zimowym”.

Najczęściej wybieranymi przez użytkowników kompozycjami roślinnymi są style: śródziemnomorski - cechujący się mnogością gatunków palm i drzewek cytrusowych , japoński –z geometrycznym minimalizmem bonsai i kojącym szumem oczka wodnego  oraz pustynny – obfitujący w różne rodzaje sukulentów (np. kaktusy, aloes, agawa).


Ogród zimowy Wiga System - szklany salon 
Coraz częściej, chcąc powiększyć powierzchnię użytkową   domu podejmujemy decyzję o budowie ogrodu zimowego. Dzięki temu prostemu zabiegowi możemy zyskać dodatkowe kilka lub kilkanaście metrów kwadratowych, które chętnie przeznaczamy na salon lub, jak kto woli – pokój dzienny.

Stosowna aranżacja wnętrza zapewni, że chwile w nim spędzone z rodziną czy przyjaciółmi zyskają niepowtarzalnego klimatu, którego nie sposób odzwierciedlić w klasycznym salonie. „Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest wstawienie do oranżerii zestawu wypoczynkowego, składającego się z sofy i foteli, pozwalających na spędzanie czasu w warunkach komfortowego relaksu i wyciszenia. Doskonałym pomysłem są  stylowe szezlongi, pufy czy oryginalne siedziska, nadające wnętrzu charakteru”- podpowiada Andrzej Dembowski z firmy WIGA System.

Pomieszczenie ocieplą grube i puszyste dywany oraz fantazyjnie udrapowane na całej długości przeszkleń firany, zasłony lub kotary. Z równym powodzeniem możemy podłączyć do naszego nowego pokoju dziennego sprzęt audio – HiFi czy też wstawić odprężające fotele masujące, dzięki czemu wypoczynek   nabierze zupełnie nowego, unikalnego wymiaru. 

Image 

 Ogród Zimowy Wiga System - jadalnia pod gwiezdnym dachem
Często możemy się spotkać ze stwierdzeniem, że kuchnia jest sercem domu. Jednak stosunkowo więcej czasu spędzamy przy stole jadalnym, ciesząc się spożywaniem posiłków w gronie osób najbliższych. „Zdarza się, że z powodu braku wystarczającej ilości miejsca, stół jadalny ustawiany jest w taki sposób, że stanowi dla domowników jedynie sprzęt wymuszający kłopotliwe manewry wymijające” – żartuje Andrzej Dembowski – „Wydzielenie osobnego pomieszczenia przeznaczonego wyłącznie na jadalnię wcale nie musi być nieosiągalnym luksusem. Wystarczy, że wstawimy odpowiednich rozmiarów stół i krzesła do ogrodu zimowego a stworzymy miejsce, którego wyjątkowa atmosfera oczaruje wszystkich mieszkańców i ich gości”.

Wizja rozkoszowania się poranną, aromatyczną kawą czy też wspólnego biesiadowania przy suto zastawionym stole w warunkach oszałamiającego widoku na majestatyczne niebo, jeszcze nigdy nie była bardziej realna. Kiedy za oknami  hula przenikający na wskroś wiatr, strugi deszczu metodycznie bębnią w szyby a słupek rtęci w termometrze osiągnął zatrważająco niski poziom, my możemy w spokoju celebrować posiłki, napawając się niczym niezakłócanym spokojem i przyjemnym ciepłem. 

Ogród zimowy WIGA System - niecodzienny salon kąpielowy
Choć na pierwszy rzut oka pomysł umieszczenia w oranżerii wanny lub jaccuzi, wydaje się dość kuriozalny, to po głębszym zastanowieniu możemy dojść do wniosku, że duże powierzchnie przeszkleń niczemu nie przeszkadzają. Wręcz przeciwnie, stanowią one wyraz oryginalności oraz podkreślają ekscentryczną i fantazyjną duszę właścicieli, lubiących nowe dekoratorskie wyzwania.

Salon kąpielowy w ogrodzie zimowym? Jak najbardziej! Na zachodzie to często spotykana aranżacja. Wystarczy na przykład zainstalować system rolet zewnętrznych lub wewnętrznych, aby zapewnić sobie dostateczną ilość intymności i prywatności” - zapewnia Andrzej Dembowski z firmy WIGA System – „We wnętrzarskim świecie, przesyconym wyrafinowanym designem i nowatorskimi rozwiązaniami nie ma tematów tabu.  Najnowszym trendem jest łamanie ustalonych już konwencji, na rzecz w pewien sposób awangardowych i niestereotypowych projektów. WIGA System nie wyznacza żadnych barier, nie ustanawia ograniczeń jeśli chodzi o zaprojektowanie i zastosowanie ogrodu zimowego. Z przyjemnością realizujemy nawet najbardziej wymyślne pomysły”.

Pokój dzienny, jadalnia, salon kąpielowy czy urokliwy zakątek pełen egzotycznej zieleni, to tylko niektóre z propozycji, które mogą wykorzystać entuzjaści ogrodów zimowych. Ciekawym pomysłem jest również stworzenie z ogrodu zimowego biura, pokoju zabaw dla najmłodszych czy też typowo męskiego azylu, wstawiając barek, stół bilardowy lub popularne „piłkarzyki”. Wraz z firmą WIGA System każdy pomysł na aranżację ogrodu zimowego zostanie szybko i przede wszystkim w pełni profesjonalnie zrealizowany.

więcej informacji: www.wigasystem.pl

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.