DF6000 – wszystko pod kontrolą
Centralka DF 6000 stanowi serce prawidłowo zaprojektowanej oraz wykonanej instalacji sygnalizacji pożaru, gdyż pozwala zarówno nadzorować, jak i uruchamiać wszystkie podległe jej urządzenia w przypadku zagrożenia. A ma co nadzorować, ponieważ każda centralka pozwala na podłączenie do 512 elementów liniowych czuwających nad bezpieczeństwem zarówno budynku, jak i znajdujących się w nim ludzi.

DF 6000 posiada, w zależności od modelu, od jednej do czterech pętli służących zarówno do nadawania, jak i odbierania informacji z podłączonych do niej urządzeń. Każda z pętli dysponuje możliwością zaadresowania do 128 elementów. Co więcej, dzięki możliwości rozszerzenia DF 6000 o moduł karty sieciowej, istnieje możliwość połączenia razem do 127 centralek, przez co ilość kontrolowanych urządzeń zewnętrznych wzrasta aż do 65 tysięcy.

 Image 

W przypadku tak dużej ilości elementów adresowanie ręczne byłoby problematyczne, jeśli nie niemożliwe. Tu z pomocą przychodzi funkcja programowego adresowania elementów liniowych, która znacząco skraca czas instalacji i eliminuje możliwość potencjalnego błędu związanego ze żmudnym wprowadzaniem danych.

Daje to niecodzienną możliwość zaprojektowania systemu, który zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagającego odbiorcy. Fakt ten, wraz z bardzo rozbudowanymi możliwościami sterowania i detekcji, czyni z DF 6000 jeden z najbardziej nowoczesnych systemów tego typu dostępnych na rynku. 

W ofercie firmy D+H znajduje się również szeroki wybór elementów adresowalnych w pełni kompatybilnych z centralką DF6000 i tworzących wraz z nią kompleksowy system ostrzegania przeciwpożarowego.

Dzięki temu możemy wyposażyć nasz system w adresowalne czujniki optyczne, optyczno-termiczne i jonizacyjne, a także czujniki temperatury, ręczne ostrzegacze pożarowe, adresowalne sygnalizatory pętlowe o olbrzymich możliwościach konfiguracji, konwencjonalne czujki liniowe o zasięgu 50 lub 100 metrów, konwencjonalne optyczne, jonizacyjne i optyczno-termiczne czujki dymu oraz wiele innych modułów, dzięki którym możemy zrealizować każde sterowanie w obiekcie i zarazem monitorować stan pracy innych urządzeń bezpieczeństwa.

Na szczególną uwagę zasługuje adresowalna czujka liniowa, która, w przeciwieństwie do konwencjonalnych rozwiązań, jest zasilana z pętli dozorowej i do prawidłowej pracy nie potrzebuje zewnętrznego źródła.

Image 

Dotknij centrali
Rolę interfejsu użytkownika w DF 6000 pełni duży, dotykowy ekran LCD o wymiarach 120x90 mm. Służy on zarówno jako źródło informacji, jak również pełni rolę wielofunkcyjnej klawiatury, dostarczając wielu pomocnych użytkownikowi informacji. Ułatwia to obsługę osobom, które wcześniej nie zapoznały się z działaniem systemu.

Dodatkowo, dopasowuje się on automatycznie do wybranej funkcji, dzięki czemu, w przypadku np. wybrania opcji zmiany informacji tekstowej o urządzeniu, ekran dotykowy jest automatycznie formatowany jako klawiatura w formacie QWERTY, co umożliwia szybki i łatwy dostęp do trybu wpisywania tekstu.

Poza wyświetlaczem LCD, centrala DF 6000 wyposażona jest również w 96 diod LED, które w jasny i przejrzysty sposób dostarczają informacji o stanie systemu i ewentualnym rozprzestrzenianiu się ognia. W razie potrzeby istnieje również możliwość wyposażenia centralki w dodatkowe akcesoria. Jednym z nich jest moduł drukarki, która na bieżąco drukuje informacje o występujących w systemie zdarzeniach.

Dodatkowo, w przypadku miejsc, w których ekran centrali narażony jest na przypadkowe uszkodzenie, istnieje możliwość wyposażenia jej w przezroczystą pokrywę, umożliwiającą stałe monitorowanie systemu i chroniącą jednocześnie wyświetlacz przed przypadkowym uszkodzeniem mechanicznym.

Image

Funkcjonalność w parze z elegancją
Każdemu, kto wyobraża sobie centralkę sterowania systemem przeciwpożarowym, przed oczami staje siermiężna, metalowa skrzynka nijak pasująca do stylowego hotelu czy biura. Na szczęście  projektanci centrali DF 6000 wzięli pod uwagę fakt, że tego typu urządzenia najczęściej montuje się w łatwo dostępnym i widocznym miejscu, np. w pobliżu głównego wejścia, które jest przecież wizytówką całego budynku. Dlatego właśnie stworzyli produkt, którego wygląd zadowoli nawet najbardziej wymagającego estetę.

Elegancki, minimalistyczny design obudowy oraz wysoka jakość wykonania sprawiają, że DF6000 nie tylko nie oszpeci, ale wręcz może stać się ozdobą pomieszczenia, w którym się znajduje. Co więcej, producent nie ogranicza się tylko do standardowych kolorów, takich jak jasnoszary lub grafitowy, ale oferuje użytkownikom wiele innych barw z palety RAL. Dzięki temu bardzo łatwo można dopasować centralkę DF 6000 do konkretnego wnętrza tak, by stanowiła doskonałe dopełnienie panującego w nim wystroju.

Image 

Gotowość w każdych warunkach
W celu zwiększenia niezawodności całego systemu i uniezależnienia go od zewnętrznej sieci elektrycznej, która, szczególnie w trakcie pożaru, może ulec awarii, wszystkie centrale posiadają standardowo wbudowany zasilacz oraz dwa akumulatory o pojemności 12Ah. Dzięki temu mamy pewność, że system ostrzegania pożarowego będzie w stałej gotowości do działania bez względu na panujące warunki.

Dla systemów mocno obciążonych lub wymagających szerokiej autonomii, producent przygotował specjalne wersje, gdzie ilość akumulatorów została zwiększona do czterech. Aby natomiast dodatkowo zminimalizować możliwość awarii modułów zewnętrznych DF 6000 (takich jak ręczne ostrzegacze, czujki, sygnalizatory, interfejsy, itd.), zostały one wyposażone w integralny izolator zwarcia, co zapewnia im maksymalną ochronę przed zwarciem w obwodach zewnętrznych.

Centrala DF6000 pozwala stworzyć niezawodny i kompleksowy system sygnalizacji pożaru. Jej wszechstronność, olbrzymie możliwości konfiguracji, intuicyjna obsługa oraz ilości współpracujących z nią urządzeń sprawiają, że sprawdzi się ona doskonale nie tylko w przypadku dużych kompleksów, ale również w małych systemach, niezawodnie stojąc na straży naszego bezpieczeństwa. Dodatkowo, dzięki jej niecodziennemu designowi oraz szerokiej gamie dostępnych wersji kolorystycznych, nie będziemy musieli wybierać pomiędzy użytecznością, a eleganckim wyglądem.

Specyfikacja techniczna centrali df 6000

Normy

EN 54-2 1998 & EN 54-4 1998

EN 50130-4

Ilość pętli

1 - DF6000/1

2 - DF6000/2

4 - DF6000/4

Maksymalna ilość adresów w pętli

128

Ilość linii konwencjonalnych sygnalizatorów akustycznych

4 (programowane w parach)

Pomocnicze wyjście alarmowe do stacji monitorowania

(monitorowane) 24V, 60mA

Pomocnicze wyjście do sterowania urządzeniami pomocniczymi

(monitorowane) 24V, 60mA

Pomocnicze wyjście awarii do stacji monitorowania

(monitorowane) 12V, 30mA

Zasilanie pomocnicze 24V

24V±10%, 30mA

Wejście zasilania sieci

230VAC +10% / -15%

Pomocniczy przekaźnik

1 styk przełączny - 24V, 1A

aktywowany w przypadku pożaru, uszkodzenia lub alarmu technicznego

Bateria

2x12Ah (wersje standardowe)

4x12Ah (wersje EB)

Warunki pracy

IP30; -50C… +400C

więcej informacji: www.dhpolska.pl
 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.