Image 

Na wydarzeniu obecna była także firma Reynaers Aluminium. Polski oddział Reynaers reprezentował Janusz Sobek, Key Project Coordinator Reynaers Polska, który potwierdził renomowany charakter targów: „BAU to najważniejsze międzynarodowe miejsce spotkań architektów, projektantów i inżynierów budowlanych.

W tegorocznej edycji nasza firma główny nacisk położyła na energooszczędne rozwiązania przeznaczone do domów pasywnych, wyraźnie odróżniające się od konkurencji nie tylko pod względem świetnych parametrów termicznych ale i estetyki. Stoisko Reynaers Aluminium odwiedziło ponad 4 tysiące osób, a samych rozmów przeprowadzono niemal 2 tysiące”.

Otwarta i „przyjazna” forma stoiska Reynaers Aluminium zachęcała do spotkań z przedstawicielami firmy i przyjrzenia się z bliska prezentowanym systemom. Profesjonalna obsługa, składająca się z pracowników Reynaers pochodzących z różnych stron świata, pozwoliła odwiedzającym uzyskać wyczerpującą informację w ich ojczystym języku, co niewątpliwie przyczyniło się do przeprowadzenia dużej ilości rozmów handlowych. Kolorystyka stoiska odzwierciadlała natomiast politykę firmy pod hasłem

„Reynaers goes green”, koncentrującą się na zrównoważonym rozwoju i produkcji energooszczędnych systemów. „Zrównoważona działalność firmy i ciągłe inwestowanie w badania i rozwój pozwala Reynaers stale zmniejszać własne zużycie energii i emisję gazów cieplarnianych, a produkcja energooszczędnych systemów przyczynia się do ograniczenia zużycia energii w nowo powstających i już istniejących budynkach” – dodaje Janusz Sobek.

Nowości Reynaers

Większość prezentowanych na targach systemów Reynaers, takich jak nowy system okienno-drzwiowy CS 104 z rewelacyjnym współczynnikiem Uw 0,77 W/m2K) lub zmodyfikowany system drzwi podnoszono-przesuwnych CP 155 LS HI, posiada szwajcarski znak jakości Minergie, świadczący o najwyższych parametrach energetycznych wykonanych konstrukcji.

Certyfikat Minergie jest szeroko uznawanym standardem zrównoważonego rozwoju, koncentrującym się na zapewnianiu komfortu użytkowego, w którym jako głównego wyznacznika używa się poziomu zużycia energii. Kolejną nowością na stoisku Reynaers było nowe okno połaciowe, stosowane m.in. do przeszklonych świetlików wykonywanych w systemie CW 50 w wersji termoizolacyjnej HI czy też wentylacji ogrodów zimowych w systemie CR 120.

Image 

Na Targach można się było także dowiedzieć, że wspomniany system CS 104 został wykorzystany – koncepcyjnie – w projekcie E-Cube, realizowanym przez grupę studentów architektury Uniwersytetu w Gent (Belgia). Studenci mieli za zadanie wdrożenie projektu budynku wykorzystującego energię słoneczną, który byłby jednocześnie efektywny energetycznie, energooszczędny, komfortowy w użytkowaniu i atrakcyjny wizualnie.

Projekt E-Cube został zakwalifikowany do udziału w konkursie „The Solar Decathlon” organizowanym przez amerykański Departament ds. Energii w Waszyngtonie. Po raz pierwszy budynek E-Cube zostanie zaprezentowany na przełomie lutego i marca na targach budowlanych BatiBouw w Belgii, by następnie wziąć udział w waszyngtońskim konkursie.

Architektura zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju we współczesnym budownictwie oraz trwałe budowanie to tematy, które często podejmowali goście stoiska Reynaers, i które zdominowały dużą część spotkań tematycznych, konferencji i forów dyskusyjnych Targów BAU. Najwięcej słuchaczy przyciągnęły spotkania „Przyszłość budownictwa”, „Makroarchitektura” oraz „Inteligentne budowanie”. Sale, w których odbywały się wykłady z trudem pomieściły wszystkich chętnych.

Międzynarodowe Specjalistyczne Targi Architektury, Materiałów Budowlanych i Systemów Budowlanych cieszą się coraz większą popularnością. Tegoroczne Targi odwiedziło ponad 235 tysięcy osób (ok. 10% więcej niż poprzednie), z czego 56 tysięcy spoza Niemiec (wzrost o 24%).

Największą grupą odwiedzających stanowili fachowcy: projektanci, inwestorzy i wykonawcy pochodzący z ponad 150 krajów świata, m.in.: Austrii, Szwajcarii, Włoch, Słowenii, Czech, Rosji, Polski, Iranu, Francji, Turcji i in. Kolejne Targi odbędą się za dwa lata, w dniach 14-19 stycznia 2013 roku.

Image

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.