Szklane ściany przesuwne HSW łatwo dostosowują się do wymagań klienta, oferując różne konfiguracje, od prostych i biegnących pod kątem po elegancko zaokrąglone. Ważną cechą tego systemu jest brak potrzeby instalowania szyn w podłodze, co pozwala na uniknięcie podziałów materiału, z którego wykonana jest posadzka. Możliwe jest zastosowanie praktycznie każdej kombinacji odcieni i kolorów powierzchni okuć, tak aby system perfekcyjnie współgrał z wizerunkiem firmy oraz był zgodny z koncepcją kolorystyczną fasady i aranżacją wnętrza. Zaprojektowane dla indywidualnych potrzeb i precyzyjnie wykonane, szklane ściany przesuwne HSW nadają się zarówno do budynków nowych jak i modernizowanych.

 

HSW-G. System całoszklany z poziomymi listwami

To klasyczne rozwiązanie, dające widok bez przeszkód. Panele ścian przesuwnych HSW-G tworzą ciągłą, przezroczystą powierzchnię, pozbawioną pionowych elementów ramowych. Górne i dolne listwy zapewniają systemowi konieczną stabilność oraz zawierają w sobie dodatkowe elementy wyposażenia. Liczne warianty wykończeń i kolorów widocznych powierzchni dostępne są w postaci praktycznych osłon, łatwych do zamocowania poprzez zatrzaśnięcie w danej pozycji po instalacji systemu. Zastosowanie systemu HSW-G gwarantuje, że wejście do sklepu prezentuje się od najlepszej strony już od dnia otwarcia. Każdy panel ściany może funkcjonować jako element drzwiowy, co zapewnia maksymalną elastyczność systemu. Istnieje też możliwość wyposażenia paneli w samozamykacze.

 

2013-10-34-1

HSW-G. Panele z górnymi i dolnymi listwami (100 mm wysokości), brak profili na pionowych krawędziach

 

HSW-GP. System całoszklany z okuciami punktowymi

Szyna nośna HSW pozwala na tworzenie różnych układów ścian i daje wiele możliwości w zakresie jej składania. Mocowania punktowe z serii MANET, wykonane ze stali nierdzewnej, bezpiecznie utrzymują także panele ze szkła giętego. System HSW-GP jest rozwiązaniem praktycznym o wysokiej jakości. W efekcie daje nieporównywalny wygląd we współczesnym otoczeniu architektonicznym.

 

2013-10-34-2

HSW-GP. Panele z punktowymi okuciami z serii MANET

 

FSW-G I FSW-C. Systemy harmonijkowe
FSW-G. Panele z listwami u góry i u dołu (wysokość 100 mm); brak profili na krawędziach pionowych. Obiekt: Kasa Oszczędności w Coppenbrugge, Niemcy (fot.: S. Schilling)

 

2013-10-35-1

HSW-GP. Panele z punktowymi okuciami z serii MANET


W pełni przeszklone z listwami
HSW-G i FSW są porównywalne pod względem estetycznym i technologicznym. W FSW-G listwy nośne są połączone ze sobą u góry i u dołu za pomocą zawiasów, dzięki czemu zamkniętą ścianę można bez wysiłku zmienić w niewielki stos paneli, bez potrzeby stosowania osobnego parkingu.


C jak „Centralnie”
Panele FSW-C są zawieszone centralnie. Jest to alternatywa dla niewielkich pomieszczeń, ponieważ złożone panele zajmują tylko połowę miejsca po obu stronach osi ściany.


HSW-R. System profilowy
Mobilne ściany przesuwne z pełnymi profilami HSW-R są przeznaczone do miejsc, gdzie mogą się pojawić duże obciążenia wiatrem. Przykładowo, w przypadku witryn sklepowych o dużej powierzchni i wejść do sklepów wystawionych na działanie wiatru. Aluminiowe profile obejmują taflę szkła ze wszystkich stron. Profile boczne z gumową uszczelką oraz górne i dolne uszczelki szczotkowe zapewniają dodatkową ochronę przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi.
Różne typy samozamykaczy gwarantują wysoką płynność ruchu drzwi, podczas gdy pozostałe panele pozostają zamknięte. W systemie HSW-R znajduje zastosowanie ITS 96; elegancko zintegrowany z ramą, jest prawie niewidoczny.

 

2013-10-35-2

HSW-R. Panele w pełni oszklone w profilach

 


HSW-ISO. Systemy profilowe z izolacją termiczną
Z zespolonymi szybami systemu HSW-ISO, przy każdej pogodzie, można czuć się komfortowo. Nawet kiedy jest mokro, burzowo czy upalnie, wnętrze pomieszczenia może być w pełni użytkowane. Termoizolacyjna szklana ściana przesuwna, z profilami z przekładką termiczną oraz wysuwanymi górnymi i dolnymi uszczelkami, gwarantuje ochronę przed ekstremalnymi temperaturami. Natomiast wahadłowo-przesuwne panele drzwiowe można wyposażyć w samozamykacze firmy DORMA w technologii EASY OPEN.

 

2013-10-35-3

HSW-ISO. Panele w pełni oszklone w profilach z przekładką termiczną

 


Składanie
Istniejące już konstrukcje lub nietypowe rozplanowanie wnętrza często wymuszają zastosowanie specjalnych rozwiązań, szczególnie w projektowaniu miejsca pod „parking”. Systemy DORMA HSW mogą być składane na różne sposoby. Zespół paneli może być ustawiony równolegle lub prostopadle do ściany, może być widoczny lub schowany za kolumnami itp. Inna możliwość to złożenie elementów w szeregu, równolegle do osi ściany np. w niszy.
Kiedy ściana jest złożona panele mogą pełnić różne funkcje: mogą być wewnętrznym oknem sklepowym, stanowić bok wystawy, albo jeżeli mają odpowiedni nadruk na szkle, wówczas mogą nadawać ścianie wartość artystyczną.
Poniżej zaprezentowano niektóre rozwiązania.

 

2013-10-36-1a

 

 

2013-10-36-2a

 

Uzupełniające produkty firmy DORMA:
- Punktowe mocowania MANET w celu prostej i precyzyjnej instalacji szklanych paneli.
- Drzwi przesuwne MANET do szklanych ścian działowych lub jako drzwi przesuwne w ścianie pełnej.
- Okucia MANET do drzwi rozwieranych i wahadłowych; możliwość połączenia z samozamykaczami BTS.

- Samozamykacze TS 93 o charakterystycznym, prostokątnym kształcie, łączące siłę i skuteczność.
- Samozamykacz TS 97 o głębokości tylko 37 mm, do szklanych, lekkich drzwi.
- Zintegrowany samozamykacz ITS 96.

 (...)

 

DORMA Polska Sp. z o.o.

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

Więcej informacj: Świat Szkła 10/2013

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.