Targi fensterbau/frontale w Norymberdze po raz kolejny potwierdziły, że są wiodącą na świecie imprezą branżową skupiającą firmy z szeroko rozumianej branży stolarki otworowej. Firma ALUPLAST na atrakcyjnym stoisku o powierzchni blisko 800 m2 zaprezentowała kolejne, innowacyjne rozwiązania, łączące technikę okienną, optymalizację procesów produkcyjnych i wyrafinowany design.

Nowe drzwi unoszono-przesuwne HST 85 mm

Jedną z największych atrakcji targowych, chociażby ze względu na swoje wymiary 5,80x2,30 m, były drzwi unoszono-przesuwne. Doskonałe wyniki świadectw badań, uproszczona konstrukcja, a w szczególności ich modułowy charakter sprawiają, że drzwi unoszono- przesuwne HST 85 mm to wyjątkowe rozwiązanie na rynku. Dzięki swobodzie wyboru różnych kombinacji profili w części nadproża drzwi i w części progowej mamy możliwość wyboru między trzema opcjami: Basic, Standard i Premium, które skierowane są do różnych grup odbiorców o zróżnicowanych wymaganiach odnośnie izolacyjności.

 

Bardzo ważnym kryterium przy projektowaniu nowego systemu drzwi HST 85 mm było zapewnienie możliwie wysokiej efektywności i wydajności przy ich wykonywaniu przez producentów okien. Nowe drzwi HST 85 mm można wykonać w krótszym czasie.

 

2014-05-07-1a

Fot. 1. Nowe drzwi HST 85 mm są dostępne w trzech różnych wariantach, w zależności od wymagań stawianych izolacyjności cieplnej: od wersji basic, poprzez wersję standard, aż po wersję premium, która spełnia najwyższe wymagania dla domów pasywnych.

 

Drzwi wejściowe 85 mm z wypełnieniem nakładkowym zakrywającym profil skrzydła

W drzwiach wejściowych obserwowany jest trend w kierunku wysokiej klasy elementów z tworzywa sztucznego. ALUPLAST zaprezentował nowe, systemowe rozwiązanie dla ekskluzywnych drzwi wejściowych z eleganckim i prostym designem: dzięki specjalnemu profilowi do wypełnień nakładkowych zakrywających płaszczyznę skrzydła z głębokością zabudowy 85 mm, nowe drzwi wejściowe spełniają wysokie wymagania estetyczne stawiane przez architektów. Dzięki zredukowanej do 81 mm głębokości zabudowy nowego wariantu skrzydła, wszystkie popularne wypełnienia mogą być bez wymiany uszczelek stosowane przy systemowej głębokości zabudowy 85 mm. Nowe drzwi wejściowe o głębokości zabudowy 85 mm charakteryzują się bardzo dobrą izolacyjnością cieplną i są kompatybilne z serią systemów okiennych IDEAL 7000 i 8000. Targowy eksponat z ukrytymi zawiasami, zintegrowanymi zabezpieczeniami i elegancką powierzchnią ceramiczną wypełnienia i nową wzbudzał powszechne zainteresowanie odwiedzających.

 

2014-05-07-2a

Fot. 2. Nowe systemowe rozwiązanie dla drzwi wejściowych przeznaczone do przyklejanych wypełnień nakładkowych zakrywających płaszczyznę skrzydła

 

Skrzydło przymykowe IDEAL 5000 powerdur o szerokości 102 mm

Na targach zaprezentowane zostało również nowe skrzydło przymykowe IDEAL 5000 powerdur. Skrzydło przymykowe IDEAL 5000 powerdur w niezwykle wąskim wariancie powierzchni widocznej, wynoszącym zaledwie 102 mm (dotychczas 120 mm), wpisuje się doskonale w trendy i oczekiwania architektów idące w kierunku minimalizowania powierzchni widocznych konstrukcji. Nowe skrzydło przymykowe IDEAL 5000 powerdur umożliwia również wyeliminowanie kilku kroków roboczych, jak przycinanie skrzydła i dodatkowo umieszczanie, przyklejanie i mocowanie śrubami oddzielnych listew przylgowych. Ponadto, w standardowych wymiarach nie jest już potrzebne stalowe wzmocnienie.

 

2014-05-07-3

Fot. 3. Nowe skrzydło przymykowe Ieal 5000 powerdur ze zmniejszoną do 102 mm widoczną szerokością

 

Marcin Szewczuk
ALUPLAST sp. z o.o.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.