Produktem mogącym spełnić najwyższe wymagania w zakresie ochrony termicznej i designu są okna 2014-06-26-1 z nakładkami aluminiowymi. Nakładki aluminiowe na okna PVC to rozwiązanie techniczne, wprowadzające w nowoczesny i elegancki świat aluminium oraz niczym nieskrępowanej zabawy kolorami, przy zachowaniu doskonałych parametrów w zakresie izolacyjności cieplnej, łatwości pielęgnacji i jakości okien plastikowych. Zróżnicowane wzornictwo nakładek pozwala na ich stosowanie w różnych konfiguracjach profili. Nakładki aluminiowe dzięki nowoczesnym technologiom lakierowania lub malowania proszkowego mogą posiadać dowolny kolor z palety barw RAL.

 

 

Produktem mogącym spełnić najwyższe wymagania w zakresie ochrony termicznej i designu są okna z nakładkami aluminiowymi. Nakładki aluminiowe na okna PVC to rozwiązanie techniczne, wprowadzające w nowoczesny i elegancki świat aluminium oraz niczym nieskrępowanej zabawy kolorami, przy zachowaniu doskonałych parametrów w zakresie izolacyjności cieplnej, łatwości pielęgnacji i jakości okien plastikowych. Zróżnicowane wzornictwo nakładek pozwala na ich stosowanie w różnych konfiguracjach profili. Nakładki aluminiowe dzięki nowoczesnym technologiom lakierowania lub malowania proszkowego mogą posiadać dowolny kolor z palety barw RAL.

 

Atrakcyjna nisza

 

Produkt, jakim są okna PVC z nakładkami aluminiowymi aluplast aluskin, jest bez wątpienia ciekawą ofertą – wyróżnikiem dla firm współpracujących z architektami, nastawionych na wymagających klientów, jak również firm silnie zorientowanych na eksport, szczególnie na rynki niemieckojęzyczne, gdzie tego typu produkty cieszą się dużym zainteresowaniem.

 

Przełamać obawy

 

Przyczyn stosunkowo małej popularności tego rozwiązania upatrywać można w wielu czynnikach. Z jednej strony jest to na pewno wyższa cena takich produktów i związana z tym obawa producentów i sprzedawców, że „nie ma na to rynku”. Z drugiej strony z pewnością można wymienić brak wiedzy oraz obawy związane z procesem produkcji (obróbką, precyzyjnym docinaniem i ewentualnym odpadem w wyniku powstałych błędów). 

 

Stosowana dotychczas najczęściej technologia produkcji okien z nakładkami aluminiowymi, zakładająca łączenie ich pod kątem 45o, wymagała od producenta bardzo dużej precyzji, jednak od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się nakładki łączone czołowo. To rozwiązanie niesie ze sobą szereg korzyści. Wprowadzenie nakładek łączonych pod kątem 90o to przede wszystkim możliwość uzyskania bardzo ciekawej, podobnej do okien drewnianych, optyki okien, ale też duże ułatwienie na etapie produkcji okien z nakładkami. Dzięki czołowemu łączeniu redukuje się ilość osób zaangażowanych w proces oraz czas niezbędny na ich przygotowanie. Nowy sposób łączenia nie wymaga również takiej precyzji w docięciu nakładek, jak w przypadku łączenia na 45o, a same nakładki nie muszą już być docinane dopiero po wyprodukowaniu okien. Przygotowanie nakładek (cięcie) może się odbywać równolegle z tokiem produkcyjnym okna, na podstawie listy optymalizacji.

 

2014-06-26-1

Rys. 1. Docinanie nakładek. Wszystkie zacina się pod katem 13o

 

2014-06-26-2

 

Rys. 2. Wycinanie wykrojnikiem kształtów przylg. Operacja przebiega bardzo sprawnie, dzięki zastosowaniu specjalnego wykrojnika, kt.ry wraz z mobilną prasą hydrauliczną udostępniany jest (na czas realizacji zlecenia) producentowi przez firmę Aluplast

 

2014-06-26-3

 

Rys. 3. Montaż nakładek na profile i uszczelnianie silikonem

 

2014-06-27-1

 

Rys. 4. Połączenie nakładek na ramie

 

2014-06-27-2

Rys. 5. Połączenie nakładek na złożeniu rama/słupek

 

2014-06-27-3

Rys. 6. Połączenie nakładek na ramie i skrzydle

 

2014-06-27-4

Rys. 7. Nakładki aluminowe aluplast aluskin dostępne są dla szerokiej gamy profili okiennych i drzwiowych profili aluplast, jak r.wnież dla systemu drzwi unoszono-przesuwnych HST

 

 

 

Powyżej w krótkiej relacji zdjęciowej prezentujemy proces obróbki nakładek aluminiowych aluplast aluskin oraz efekt końcowy okien z wykorzystaniem technologii łączenia czołowego nakładek.

 

 

Marcin Szewczuk
ALUPLAST

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 6/2014

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.