Znany ze swojego imponującego, panoramicznego designu system przesuwny Schüco ASS 77 PD daje jeszcze szersze możliwości kształtowania indywidualnej estetyki i funkcjonalności. Innowacyjne rozwiązania sensoryczne zapewniają maksimum bezpieczeństwa, a naroże 90° gwarantuje jeszcze szerszy, niczym niezakłócony widok.

 

 

20140209schueco ass 77 pd hi naroze

Przeszklenia przesuwne Schüco ASS 77 PD.HI z rozwiązaniem narożnym; Fot. Schüco


Cechami wyróżniającymi współczesnej architektury są światło i przestrzeń, dlatego tak modne są obecnie wielkowymiarowe przeszklenia dostarczające maksimum widoku na zewnątrz. Uhonorowane nagrodami iF design award GOLD 2012 i red dot design award best of the best 2012, a także wyróżnieniem design dla konesera 2014, przeszklenia przesuwne Schüco ASS 77 PD teraz jeszcze lepiej wpisują się w ideę ambitnej architektury. Udoskonalone rozwiązanie oferuje zupełnie nowe możliwości konstruowania efektownych, przeszklonych ścian z inteligentną, maksymalnie komfortową i bezpieczną obsługą elementów przesuwnych.


Jeszcze szerszy widok
Przeszklenia przesuwne Schüco ASS 77 PD cechuje bardzo transparentna estetyka, uzyskana dzięki filigranowym profilom aluminiowym, w które można wstawiać wielkoformatowe pakiety szyb zespolonych o grubości nawet 60 mm. Zewnętrzna rama oraz próg są zlicowane z konstrukcją budynku, a szerokość styku profili pionowych została zminimalizowana nawet do 37 mm. W efekcie powstaje wielkoformatowa, transparentna konstrukcja o harmonijnym wyglądzie.

 

 

Skrzydła mogą osiągać ciężar do 500 kg oraz szerokość do 3200 mm i wysokość do 3500 mm, tworząc „szklaną ścianę” sięgającą od podłogi do sufitu. Teraz ciepłą konstrukcję systemu w wariancie Schüco ASS 77 PD.HI o wysokiej izolacyjności cieplnej na poziomie Uw=1,0 W/m2K można przedłużyć również na naroże budynku, nie stosując przy tym słupka! Skrzydła są zsuwane do rogu, a po ich rozsunięciu można cieszyć się bardzo szerokim, niczym nieograniczonym widokiem na otoczenie.

 

Mechanizm napędowy został całkowicie ukryty wewnątrz profilu. Szeroki wybór typów otwierania zapewniają dwu- oraz trzytorowe prowadnice, która umożliwiają realizację ścian składających się nawet z sześciu przeszklonych pół z czterema przesuwnymi skrzydłami. Oznacza to jeszcze więcej możliwości tworzenia różnych kombinacji przejść, w zależności od układu pomieszczenia czy indywidualnych przyzwyczajeń.


Komfort inteligentnie
Wyjątkową cechą systemu przesuwnego Schüco ASS 77 PD jest możliwość otwierania i zamykania nawet bardzo ciężkich skrzydeł za jednym dotknięciem przycisku na wewnętrznym panelu sterowania lub za pośrednictwem urządzenia mobilnego. Innowacyjne rozwiązanie oferuje także opcję obsługi systemu pilotem i montażu czytnika linii papilarnych, który umożliwia otwieranie drzwi bez potrzeby użycia klucza.

 

20140209schueco ass 77 pd

Przeszklenia przesuwne Schüco ASS 77 PD gwarantują maksymalny komfort obsługi; Fot. Schüco

 

 

Przeszklenia przesuwne są realizowane w klasie antywłamaniowej RC2, dlatego mogą być z powodzeniem stosowane jako element ochrony domu. Maksimum bezpieczeństwa użytkowania daje nowoczesna technika sensoryczna, która uniemożliwia zamknięcie drzwi w sytuacji, gdy w świetle przejścia pojawi się przeszkoda. W przypadku przeszkleń bez otwieranych naroży do wyboru jest również wersja z obsługą manualną skrzydeł o ciężarze do 300 kg.

 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie:
www.schueco.pl

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.