Firma Bohle wzbogaciła swą ofertę produkcyjną przenośników serii Liftmaster. Przedsiębiorstwo prezentuje obecnie przenośnik Liftmaster B1 ułatwiający wykonywanie prac związanych z transportem i montażem. Przy użyciu tego nowego urządzenia, odznaczającego się mniejszymi wymiarami i bardziej zwartą budową, tafle, szyby i inne nie przepuszczające gazu elementy o masie nie przekraczającej 180 kg mogą być transportowane i montowane przez jednego tylko człowieka. 

 

 

Kompaktowe i zwrotne urządzenie przydatne na placu budowy i w zakładzie przemysłowym

 

Masa przenośnika Liftmaster B1 nie osiąga nawet 100 kg, samo zaś urządzenie daje się szybko zdemontować na pięć części; można je zastosować w prawie każdych warunkach i z powodzeniem wykorzystać na placu budowy. Urządzenie idealnie sprawdza się również w wewnątrzzakładowym transporcie tafli szkła oraz innych elementów płaskich. Zwarta konstrukcja i zwrotność przenośnika pozwalają na stosowanie go również w wąskich pomieszczeniach. Dzięki niewielkiej szerokości, wynoszącej zaledwie 0,8 m, może on przejść przez wszystkie drzwi o standardowych wymiarach – i to nawet z ładunkiem, albowiem dzięki obrotowemu masztowi urządzenia transportowany ładunek można obrócić o 90° i oprzeć na wyłożonych gumą podpórkach.

 

 

2017 12 44 1

 

 

Różnorodne możliwości konfiguracji – uniwersalny charakter

 

Obrotowy i przechylny maszt bez wątpienia czyni z przenośnika Liftmaster B1 uniwersalne, wieloczynnościowe urządzenie, które można wykorzystywać równie dobrze do pobierania tafli lub szyb ze stojaka, względnie pojazdu dostawczego, albo też układania ich na obrabiarkach, jak i do osadzania szyb wykonanych z bezpiecznego szkła laminowanego w profilach całoszklanych balustrad, czy obarierowań lub do wykonywania wielu innych prac montażowych.

 

Chwytak osadzony jest w uchwycie mocującym masztu przenośnika przegubowo, dzięki czemu – przy współpracy chwytaka z przechylnym masztem – można przenoszony przedmiot obracać względem dwóch osi i zawsze ustawić go tak, by znalazł się w żądanym położeniu. Również elementy o znacznych wymiarach nie stwarzają żadnych problemów – można je unieść na wysokość około dwóch metrów.

 

 

2017 12 44 3

 

 

Dwuobwodowy chwytak jako odrębny podzespół

 

Przenośnik Liftmaster B1 jest standardowo wyposażony w odznaczający się zwartą konstrukcją i sterowany ręcznie chwytak, który – w celu zapewnienia najwyższego stopnia bezpieczeństwa obsługi – wyposażono w dwuobwodowy i posiadający cztery ssawki układ wytwarzania podciśnienia, rezerwowy zbiornik, wakuometr oraz dodatkowy optyczny wskaźnik spadku podciśnienia.

 

Nowy, zaprojektowany przez firmę Bohle chwytak, który można przy pomocy specjalnego szybkozłącza z łatwością demontować z uchwytu mocującego przenośnika i wykorzystać jako samodzielne urządzenie, nie posiada elektrycznej pompy i dlatego można go z łatwością osadzać w tymże uchwycie.

 

By umożliwić wykorzystanie chwytaka – dostarczanego również bez przenośnika jako odrębny podzespół (BO B18DM4) – w charakterze samodzielnego urządzenia, jest on standardowo wyposażony w ucho do zawieszania na haku dźwignicy. W charakterze wyposażenia dodatkowego dostarczany jest także wysięgnik, przy pomocy którego chwytak można obrócić nie tylko o 360° w płaszczyźnie pionowej, lecz również – dodatkowo – przechylić o 90° w kierunku poziomym.

 

 

(...)

 

 2017 12 44 2

 

 

Przedstawicielstwa w Polsce :

 

Polver Sp. z o.o. Sp.k.

· ul. Fredry 2 · 30-605 Kraków

0048 12 260 14 10 · www.polver.pl 

MyGlass Piotr Wałuszko

· ul. Rękodzielnicza 14

· 54-135 Wrocław

0048 513 480 680 · www.glass24.pl 

ACE Glass M. Woźniak sp.k.

· ul. Kamienna 6

· 62-081 Wysogotowo

0048 61 81 62 919 · www.aceglass.pl 

 

 

 

Bohle

 

 

 Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 12/2017

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.