Produkty firmy NorthGlass posiadają wiele unikalnych i oryginalnych rozwiązań, które sprawiają, że są one coraz częściej wybierane przez klientów odnawiających swój park maszynowy. Do takich należą rozwiązania w obrębie sekcji grzewczych pieców.
Zasada pracy sekcji hartowania
Głowice nadmuchowe sekcji hartowania są podzielone na górną i dolną część. Dysze są wykonane ze stopu aluminiowego, a odległości pomiędzy szkłem a górnymi i dolnymi dyszami można regulować w zależności od potrzeb hartowania dla różnych rodzajów szkła. Pomiędzy głowicami nadmuchowymi umiejscowionych jest wiele rolek przesuwających szkło. Kiedy formatka szkła wyjeżdża z pieca, napęd rolek w tej sekcji będzie zsynchronizowany z rolkami w piecu, aby umożliwić ciągły przesuw szkła do sekcji hartowania.
Następnie arkusze szkła przesuwa się tam i z powrotem na rolkach (szkło oscyluje) w celu równomiernego hartowania.
Podczas, gdy szkło oscyluje w sekcji hartowania, elementy hartujące (dysze) oscylują w pozycji poprzecznej. Głównym celem takiego rozwiązania jest zmniejszenie naprężenia w szkle i umożliwienie równomiernego wychłodzenia. W tym czasie dmuchawa wydmuchuje powietrze na powierzchnię szkła przez kanały powietrzne. Ciśnienie powietrza oraz jego strumień jest sterowany przez prędkość dmuchawy, która jest automatycznie dostosowywana przez system sterowania. Na wałki są nawinięte spiralnie sznury kewlarowe.
Opatentowane oscylujące nadmuchy powietrza, wygodne pokrycia dysz oraz energooszczędne oświetlenie LED – atuty pieca NorthGlass
|
Wygoda wymiany paska napędowego
Dzięki tej opatentowanej konstrukcji, pas napędowy można wymienić bez zatrzymania przenośnika, dużo łatwiej i szybciej niż dotychczas.
Nowa konstrukcja dysz powietrznych
Unikalna struktura wewnętrznych kanałów powietrznych, specjalne rozmieszczenie naprzemienne dysz powietrznych, najlepsza kombinacja średnic dysz oraz ich kąt nadmuchu – wszystkie te cechy zapewniają prawdziwe „bezprzerwowe” nadmuchiwanie, w taki sposób że powietrze dociera do powierzchni szkła bardzo równomiernie.
Stół rozładowczy
Stół do rozładunku szkła ma tą samą konstrukcję co stół załadowczy. Gdy szkło jest transportowane do końca stołu, zostaje zatrzymane przez czujnik optyczny i szkło może być zdjęte.
Q-GLASSTECH
Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne
Więcej informacji: Świat Szkła 01/2018