Drewniane, PVC czy z aluminium? Choć wymieniać okna będziemy pewnie dopiero za kilka miesięcy, już teraz warto zastanowić się nad tym, z jakim typem ramy wybrać okno. Oferta jest bardzo szeroka, co nie ułatwia podjęcia decyzji. Jak nie pogubić się w gąszczu informacji? 

 

Nowoczesne profile aluminiowe dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym zapewniają bardzo wysokie właściwości termoizolacyjne. Pozwalają one na przeszklenie
o wiele większych powierzchni niż profile drewniane lub wykonane z tworzywa sztucznego, które są często stosowane w oszklonych systemach fasadowych. Jeśli zatem marzymy
o dużych przeszkleniach, dających nam widok na ogród czy taras, warto zdecydować się na ten rodzaj profili. Są one jednak droższe od pozostałych.

 

 

20180202 Inoutic Eforte Medium

 


Zaletą drewnianych profili jest to, że są wykonane z ciepłego, naturalnego materiału. Ich ceny oraz właściwości termiczne są porównywalne z właściwościami profili wykonanych z PVC, jednak ich utrzymanie może okazać się problematyczne. Co najmniej raz w roku (przed zimą) drewniane ramy powinny być myte i impregnowane specjalnym środkiem, który będzie zabezpieczać ich powierzchnię i wypełniać miniaturowe pęknięcia, aby nie dostała się do nich woda. Bez tego zabiegu rama może zacząć się łuszczyć.

 


W ofercie producentów profili są również „ramy” PVC. Ich główną zaletą jest łatwa konserwacja i trwałość materiału. System profili Eforte od Inoutic posiada 6 komorową technologię, która zapewnia wyjątkowo wysoką izolację termiczną (Uf=0,95W/m2K), dzięki czemu nasz dom jest nie tylko bardziej ekologiczny, ale również ekonomiczny, gdyż możemy znacznie zaoszczędzić na ogrzewaniu. Inoutic oferuje także specjalne nakładki aluminiowe, które dają producentom możliwość wyprodukowania okien w wybranym odcieniu z palety RAL (systemu oznaczania barw). Dzięki temu, na etapie produkcji, nakładki mogą zostać pomalowane na dowolnie wybrany kolor. Oznacza to, że z łatwością dopasujemy okna do każdego typu budynku bez względu na styl, w jakim został zbudowany czy jego kolorystykę.

 

20180202 Inoutic Eforte endconsumer

 


– Wybór odpowiednich okien to ważna decyzja mająca wpływ na ostateczny wygląd naszego domu. Okna drewniane, choć z pewnością eleganckie, wymagają od nas odpowiedniej pielęgnacji. Wybór okien aluminiowych wiąże się z wydatkami. Okna PVC to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących profili, które zapewnią im długą żywotność, elegancki wygląd i są dostępne w przystępnej cenie – tłumaczy Monika Hybza, Koordynator ds. Marketingu w Inoutic.

 

Grupa Deceuninck jest drugim pod względem wolumenu produkcji dostawcą tworzywowych systemów okiennych na świecie. W Centralnej i Wschodniej Europie firma obecna jest pod marką Inoutic i oferuje systemy profili PVC do produkcji stolarki otworowej oraz systemy tarasowe i elewacyjne Twinson. Posiada zakłady produkcyjne pod Poznaniem oraz w niemieckim Bogen, skąd produkty Inoutic trafiają na pozostałe rynki europejskie. Pełna oferta producenta wraz z referencjami oraz konfiguratorem kolorów jest dostępna na www.inoutic.pl.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.