Czy przy dzisiejszych osiągnięciach technologii można jeszcze bardziej zmaksymalizować przenikanie naturalnego światła do wnętrz?

 

Okazuje się, że tak: zapewniają to okna WICLINE 75 MAX marki WICONA, które dzięki specjalnemu systemowi ukrytych okuć i klamek mogą dostarczyć aż o 56% więcej światła.

 

Premiera okna miała miejsce w czasie konferencji prasowej z okazji 70-lecia marki, 24 października w Warszawie

 

2018 12 32 1

 

Maksymalizacja przestrzeni
Bez względu na przeznaczenie budynku, wykorzystanie światła wpływa na komfort pracy i odpoczynku, pomaga redukować koszty energii.

 

Nie dziwi więc fakt pojawiania się coraz większych wymagań w kontekście coraz bardziej smukłych profili, które pozwolą uzyskać nawet duże przeszklone powierzchnie, zachowując, parametry konstrukcji.

 

Naturalne światło ma nieograniczone właściwości, dzięki którym każda przestrzeń staje się bardziej otwarta i przestronna.

 

Dlatego tendencje w architekturze wciąż zmierzają do zmniejszenia dystansu między wnętrzem, a otoczeniem.

 

Na rynku stolarki okiennej znane są rozwiązania systemowe, które pozwalają na tworzenie wielkich przeszkleń, okien przejmujących funkcje przezroczystej ściany.

 

Jednak tylko jedno z nich łączy w sobie parametry techniczne, więcej światła, komfort i jednorodny wgląd. Jest nim najnowsza propozycja marki WICONA okna WICLINE 75 MAX.

 


Unikalna forma i wydajność
WICONA oferuje całkowicie nowy, dopasowany do potrzeb klienta typ otwierania, z innowacyjną technologią uszczelniania drzwi i okien. Umożliwia ona łatwą obsługę elementów przesuwnych przy minimalnym wysiłku.

 

Dzięki temu okna i drzwi charakteryzują się doskonałą odpornością na warunki atmosferyczne, bez negatywnego wpływu na ich funkcjonalność i wzornictwo.

 

Rozwiązanie to uzyskuje optymalne parametry nawet przy niestandardowych wymiarach.

 

— Obniżone wartości współczynnika przenikania ciepła U profili, w połączeniu ze zintegrowaną szybą pozwalają uzyskać najlepsze właściwości izolacyjne kompletnego przeszklenia.

 

Nasze rozwiązania zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu komfortu przebywania w domach i biurach przyszłości, co oznacza, że ich parametry przekraczają normy wymagane obecnie na rynku.

 


Charakteryzują się również wysokim stopniem izolacji akustycznej, co jest obecnie wyjątkowo istotne zważywszy na poziom hałasu w miastach — mówi Piotr Komala, Dyrektor Handlowy Hydro Building Systems Poland.

 

2018 12 32 2

Okna WICLINE 75 MAX z ukrytą klamką

 


Prestiżowe wzornictwo
Ukryte zawiasy i okucia na WICLINE 75 MAX zapewniają również czystą formę estetyczną. Nowa, innowacyjna klamka okienna jest ukryta w skrzydle, a tym samym przyczynia się do jednorodnego wyglądu.

 

Efekt ten jest dodatkowo wzmocniony dzięki możliwości malowania klamki w kolorze ramy okna. Ta koncepcja ukrytej klamki w oknach WICLINE 75 MAX uzyskała uznanie międzynarodowych jurorów konkursu iF DESIGN AWARD 2018 oraz nagrody Red Dot Design Award 2018.

 


Zrównoważona architektura przyszłości
WICONA od lat łączy trendy i technologie w jednym systemie. Nowy system okien WICLINE 75 MAX odpowiada temu motywowi, będąc wyrazem nowoczesnej architektury.

 

WICLINE 75 MAX spełnia koncepcję zrównoważonego rozwoju. Do procesu produkcji profili okiennych wykorzystywane jest w większości aluminium z recyklingu, certyfikowana przez „DNV GL Business Assurance (Norwegia) AS”. 


www.wiconafinder.com

 

 2018 12 32 3

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 12/2018

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.