Kolejna edycja targów BAU 2019 w Monachium zakończyła się rekordową liczbą wystawców oraz odwiedzających z całego świata.

 

Sukcesem może pochwalić się również marka WICONA, która na targach zaprezentowała swoją wizję urbanistycznej rewolucji, opartej na digitalizacji, projektowaniu oraz innowacji w zakresie zrównoważonego rozwoju.

 

Marka konsekwentnie przesuwa granice architektury, co znalazło odzwierciedlenie w niezwykłej formie stoiska targowego – „Odwróconego Manhattanu”.

 

2019 03 08 1

 

 

„Odwrócony Manhattan” – synonim miasta przyszłości

Koncepcja stoiska targowego WICONA jest odzwierciedleniem postępującej ewolucji architektury, która oprócz wymagań użytkownika, musi być jednocześnie integralną częścią ekosystemu.

 

Stoisko o powierzchni 650 m², inspirowane jest Manhattanem jako symbolem miasta przyszłości, które wyznacza światowe trendy w architekturze.

 

Monumentalna makieta metropolii, zawieszona została nad blisko 60. ekspozytorami, gdzie zaprezentowano m.in rozwiązania, takie jak fasady wentylowane Modular AIR, drzwi WICLINE 115 oraz odstawno-przesuwne drzwi WICLINE 150 PS do apartamentów.

 

Wśród eksponowanych produktów znalazły się pierwsze na rynku okna z klamką ukrytą w skrzydle. Nagrodzone w 2018 r przez iF DESIGN AWARD oraz Red Dot Design Award okna, zostały pokazane w wersji montażu klamki w szybie.

 

Całość ekspozycji dopełniało umieszczone w centrum aluminiowe serce, wykonane ze zdemontowanych konstrukcji aluminiowych, nawiązujące do unikalnego projektu marki WICONA „Wieczne Aluminium”.

 

2019 03 08 2

 


Wieczne aluminium – estetyka, jakość, ekologia
WICONA realizuje filozofię odpowiedzialności za środowisko, zgodnie z wymaganiami certyfikacji Cradle to Cradle, łącząc estetykę, jakość techniczną i najwyższe standardy ekologiczne.

 

Jednym z kryteriów oceny C2C jest reutylizacja materiałów. Według tego kryterium oceniany jest odpowiedzialny recykling oraz produkty, które produkowane są w taki sposób, aby mogły być poddane recyklingowi.

 

Proces ten realizowany jest przez markę w projekcie „Wieczne Aluminium”. W specjalnym zakładzie recyklingu odbywa się rozdrabnianie, oczyszczanie i przetwarzanie złomowanych fasad i okien, które prawie w 100% nadają się do ponownego wykorzystania.

 

Jakość aluminium przetworzonego nie różni się od materiału wyjściowego, a surowiec odzyskiwany jest wykorzystywany do produkcji nowych profili WICONA. Recykling pochłania tylko 5% energii potrzebnej do produkcji nowego surowca, a ponadto znacząco ograniczana jest eksploatacja złóż boksytu.

 


Przełom w branży
Przełomowym rozwiązaniem zaprezentowanym w Monachium są fasada WICTEC EL Evo, w której zastosowano nowy system uszczelniający.

 

Nowe, unikalne rozwiązanie umożliwia łatwy i szybki montaż elementów na budowie, zapewniając równocześnie wyjątkowe parametry eksploatacji gotowej fasady, w tym przejmując duże przesunięcia konstrukcji.

 

Same fasady WICTEC EL Evo są doskonałą alternatywą dla fasad słupowo-ryglowych. Szczególną cechą tego typu elewacji jest jej modułowość.

 

Jest ona prefabrykowana w formie gotowych elementów, wykończonych i przygotowanych do montażu w bezpiecznych warunkach fabrycznych.

 

Umożliwia to bardzo szybki montaż i wysokiej jakości kontrolę, zgodną z normami produkcyjnymi. Montaż na miejscu jest ograniczony do połączenia elementów.

 

2019 03 08 3


www.wiconafinder.com

 

2019 03 08 4

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 3/2019
 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.