Firma Hydro, w ostatnim roku wygrała na całym świecie ponad 40 projektów budowlanych z wykorzystaniem CIRCAL – aluminium pochodzące z odzysku.

 

„To jest obecnie jeden z obszarów naszego najszybszego wzrostu” – mówi szef działu Extruded Solutions w firmie Hydro. Projekt CIRCAL wszedł w życie w grudniu 2018, a już dziś materializują się pierwsze inwestycje z jego wykorzystaniem.

 

 20200202wicona1

Photo: DARK arkitekter/Luxigon

CIRCAL jest ekologiczną marką należącą do firmy Hydro. Zawiera co najmniej 75 proc. aluminium pochodzącego z odzysku. Jego certyfikowany ślad węglowy nie przekracza 2,3 kg CO2 na kilogram aluminium.

 

Od czasu swego powstania, dział Extruded Solutions, który w ramach Hydro dostarcza elementy konstrukcyjne oraz materiały na fasady, zajmuje się wyłącznie sprzedażą ekologicznych marek aluminium.

 

Hydro przekroczyło właśnie próg 40 projektów budowlanych z wykorzystaniem fasad CIRCAL. Mówimy tu o 2300 tonach ekologicznego aluminium w projektach wielkiej skali i o mniejszych obiektach, do 400 ton.

 

Przykładem może być Økern Portal, jeden z największych projektów deweloperskich w Norwegii, gdzie zastosowano w rozwiązaniach fasadowych 275 ton aluminium CIRCAL.

 

„Te ilości to nadal niewielka część globalnego rynku aluminium, ale w przypadku Hydro jest to obecnie najszybciej rosnący obszar biznesowy. Do końca roku 2020 wszystkie produkty i rozwiązania Building Systems w Europie będą dostępne w wersji CIRCAL i REDUXA.

 

Oczekujemy, że popyt na ekologiczne aluminium będzie znacząco wzrastał w najbliższych latach” – zauważa Egil Hogna, szef działu Extruded Solutions.

 

REDUXA to podstawowy zamiennik aluminium CIRCAL, o certyfikowanym śladzie węglowym poniżej 4 kg CO2 na kilogram aluminium.

 

20200202wicona1a

 

Wzrost produkcji w 2020 r

W bieżącym roku, Hydro zwiększy produkcję aluminium CIRCAL poprzez podniesienie mocy wytwórczych do poziomu 25 000 ton rocznie dzięki unowocześnieniu i rozbudowie hiszpańskiego zakładu odzysku aluminium Azuqueca.

 

Hydro jest pierwszym producentem aluminium najwyższej jakości, w którym ponad 75 proc. stanowi surowiec pozyskany z recyklingu. Proces produkcji jest w pełni monitorowany, a produkt jest certyfikowany przez niezależną instytucję (DNV, GL).

 

Cele zrównoważonego rozwoju ustanowione przez Komisję Europejską wymagają, żeby do 2030 r. wszystkie nowe budynki, a do 2050 r. wszystkie bez wyjątku – były zeroemisyjne w zakresie CO2. CIRCAL 75R oferowany przez firmę Hydro umożliwia budowniczym i architektom sprostanie tym niezwykle ambitnych zamierzeniom.

 

Fakty:
Czym jest Hydro CIRCAL: Hydro CIRCAL jest gamą wyrobów produkowanych z zawracanego do obiegu złomu pokonsumpcyjnego. Poprzez wykorzystanie materiału pochodzącego z recyklingu, znacząco redukujemy zużycie energii, nie musząc przy tym rezygnować z wysokiej jakości produktów.

 

Zawartość złomu w wykorzystywanych surowcach różni się w zależności od specyfikacji klienta, przy czym w każdym przypadku gwarantujemy ślad węglowy poniżej 2,3 kg CO2 na kilogram wyprodukowanego wyrobu aluminiowego.

 

Czym jest Hydro REDUXA: Hydro REDUXA to nasza gama certyfikowanego aluminium niskoemisyjnego. Wytwarzane przy użyciu energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, cechuje się ono śladem węglowym nieprzekraczającym 4,0 kg CO2 na kilogram aluminium, co stanowi zaledwie jedną czwartą ogólnoświatowej średniej w tym względzie. Rezultatem jest aluminium o rekordowo najniższym na świecie śladzie węglowym.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.