Po hasłem targowym „Potrójne kompetencje” Grupa HEGLA na nadchodzących targach VITRUM w Mediolanie podkreśli znaczenie rozwiązań w zakresie nieustannie rosnących wymagań stawianych wydajności maszyn, cyfryzacji, identyfikacji i modyfikacji produktów.

 

2019 09 08 1

 
Dzięki nowoczesnemu i wygodnemu w obsłudze sterowaniu urządzeniem Laserbird przez aplikację modyfikacja szyb w celu uzyskania szyb chroniących ptaki przed kolizją z szybą lub szyb przepuszczających fale telefonii komórkowej staje się łatwa i elastyczna

 

Jako priorytet przyjęto także ustawiczne doskonalenie i wzrost grupy kapitałowej. Oprócz HEGLA Maschinenbau od niecałego roku należy do niej producent oprogramowania HEGLA-HANIC oraz firma HEGLA boraident specjalizująca się w zastosowaniach laserów.

 

— Po raz pierwszy na targach VITRUM zaprezentujemy się wspólnie i każda strona będzie korzystać z kompetencji specjalistycznych drugiej strony — podkreśla dyrektor zarządzający HEGLA Bernhard Hötger. — Oprócz tego w zanadrzu mamy kilka innowacji i udoskonaleń, dlatego jesteśmy pewni, że targi spełnią nasze oczekiwania.

 

2019 09 08 2

 

2019 09 08 3

RapidLam Shape już w wersji podstawowej precyzyjnie nacina dowolne kształty i modele w szkle VSG w sposób powtarzalny i dokładnie według wytycznych planu cięcia

 

Wśród eksponatów w hali 5P będzie urządzenie do wycinania modeli RapidLam Shape, które ma ogromne szanse znaleźć się w samym centrum zainteresowania zwidzających. Urządzenie to już w wersji podstawowej potrafi precyzyjnie nacinać modele i dowolne kształty w szkle VSG w sposób powtarzalny. Jeszcze szersze możliwości oferuje jego udoskonalona wersja.

 

2019 09 08 4

Ma duże szanse być w centrum zainteresowania: RapidLam Shape z laserem do cięcia folii VSG i dodatkowo z nową technologią grzewczą skracającą czas cyklu cięcia prostoliniowego

 

Urządzenie, wyposażone w specjalny system laserowy, obrazuje aktualny poziom zaawansowania technologii cięcia folii VSG z użyciem lasera. Folia jest tutaj precyzyjnie cięta, co znacznie ułatwia operatorowi odłamywanie wykroju.

 

Zwiedzających targi zainteresowanych przyspieszeniem procesu cięcia szkła VSG powinni obejrzeć rozwiązania RapidLam Shape. Nowa, opatentowana technologia grzewcza udowodniła w przeprowadzonych do tej pory testach rozwojowych znaczne przyspieszenie cięcia po linii prostej.

 

 

2019 09 08 5

HEGLA boraident na targach VITRUM zaprezentuje rozwiązanie do usuwania powłoki z krawędzi wspomagane laserowo i spełniające wysokie wymagania związane z estetyką efektu końcowego

 

Czas nagrzewania folii udało się skrócić do poziomu ułamka sekundy, natomiast wydajność precyzyjnie dostosować do wycinanego kształtu, dzięki czemu jakość krawędzi w porównaniu do tradycyjnych metod uległa znacznej poprawie.

 

— Nowatorskie technologie laserowe są istotnym kluczem do zwiększenia produktywności i jakości produktów. Ponadto tworzą one wartość dodaną produktu — mówi dyrektor zarządzający HEGLA dr Heinrich Ostendarp.

 

2019 09 08 6

 

2019 09 08 9

Cyfryzacja i Przemysł 4.0 należą w firmie HEGLA-HANIC z Bochum już niejako z natury do kluczowych tematów. Dyrektor zarządzający, dr Jan Schäpers, zaleca tutaj przede wszystkim etapową i dobrze przemyślaną ścieżkę działań:

 

— Zasadniczo trzeba w pierwszej kolejności przeanalizować i cyfrowo odwzorować procesy, maszyny oraz zależności, aby podjąć działania tam, gdzie kryją się maksymalne korzyści przy niskich nakładach.

 

Implementacja kokpitu może być tutaj pierwszym działaniem w tym zakresie. Na nim dane pochodzące z różnych urządzeń są rejestrowane, łączone i wyświetlane w sposób dostosowany do klienta, który uzyskuje pełniejszy obraz całości.

 

Następnie na podstawie uzyskanych wniosków możliwa jest adaptacja procesów roboczych i maszynowych oraz identyfikacja dalszego potencjału.

 

Prezentując pomniejszony, w pełni funkcjonalny model wystawowy urządzenia Laserbird, HEGLA boraident promuje modyfikowanie szkła metodą laserową. Urządzenie to potrafi na przykład wykonać na powłoce szyby niewidoczne wzory skutecznie zapobiegające zderzeniom ptaków z szybą.

 

Wśród innych aplikacji do sterowania znajduje się również aplikacja służąca do modyfikacji szyb, dzięki której uzyskuje się szkło przepuszczające sygnały telefonii komórkowej. Szczególnie w budynkach publicznych, hotelach lub w salach konferencyjnych właściwość ta cieszy się coraz większą popularnością.

 

Oprócz tego urządzenie Laserbird potrafi usuwać powłokę z szyb między innymi przy brzegach, chroniąc powierzchnię i nie pozostawiając zarysowań. Przede wszystkim w dziedzinie szklenia strukturalnego usuwanie powłoki wspomagane laserowo jest coraz częściej stosowane.

 

2019 09 08 8

 

2019 09 08 9a

Firma HEGLA boraident na targach VITRUM po raz pierwszy zaprezentuje niezależne urządzenie laserowe zaprojektowane wyłącznie z myślą o skomplikowanym pod względem estetycznym usuwaniu powłoki z krawędzi.

 

Znakowanie laserowe jest kolejnym ważnym filarem HEGLA boraident, który będzie prezentowany na targach. Po jednorazowym oznakowaniu szyby oznaczenie jest ściśle powiązane z szybą w całym cyklu życia produktu.

 

Jeśli do znakowania stosowany będzie kod QR, szybę można w dowolnej chwili jednoznacznie zidentyfikować w sposób zapewniający bezpieczeństwo procesów.

 

W uzupełnieniu z aplikacją HANIC lub odpowiednim systemem MES można w ten sposób niezawodnie sprawdzić, z jakimi właściwościami wykonany został produkt, a nawet w razie potrzeby powtórzyć zlecenie jednym naciśnięciem przycisku.

 

— Cieszymy się na zbliżające się targi VITRUM i ponowne spotkanie z wieloma klientami, przyjaciółmi, osobami zainteresowanymi naszymi produktami — mówi dyrektor zarządzający HEGLA Bernhard Hötger

 

A dr Heinrich Ostendarp dodaje: — Co dwa lata w Mediolanie spotyka się branża szklarska. Tutaj odbywa się wymiana informacji na temat trendów i oprócz wielu spotkań zawodowych jest to również okazja do osobistych rozmów.

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 9/2019
   

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.