Duże okna to powszechny trend. Jednak po dwóch kolejnych gorących latach, w których pobito kilka rekordów ciepła co zostało zapisane w naszej zbiorowej pamięci, nie ma lepszego czasu na zastanowienie się nad najskuteczniejszym systemem ochrony przeciwsłonecznej.

 

20200101RENSON fixscreenpanovistamax 33174

 

Systemy te mają jak najlepiej kontrolować zarówno temperaturę w pomieszczeniu, jak i przenikające do pomieszczeń światło słoneczne. Dzięki oferowanu rozwiązania dla każdego rodzaju okna - świetlików, okien narożnych, tarasowych drzwi przesuwnych i ścian osłonowych - Renson oferuje pełną gamę produktów obejmujących różne zastosowania, od wyrobów do nowych budynków, aż po wersje do modernizowanych obiektów.

 

20200101RENSON fixscreen minimal keerbergen 1060

 

 

Nowe opcje do modernizacji przy minimalnym oddziaływaniu na istniejący obiekt
Natynkowy ekran Fixscreen Minimal
Od kwietnia 2020 r. nowy montowany na powierzchni ściany ekran Fixscreen Minimal będzie dostępny w całej Europie. Dzięki tej opatentowanej aktualizacji istniejących ekranów przeciwsłonecznych Fixscreen Renson podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej pod względem wzornictwa w zakresie subtelnego doposażania.

 

Produkt został opracowany w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na zmodernizowane osłony przeciwsłoneczne w nowo wybudowanych i wyremontowanych domach, w których skrzynek roletowych i bocznych listew prowadnic nie można ukryć w ścianie.

 

20200101RENSON fixscreen minimal keerbergen 1070

 

Minimalny wpływ na elewację (z bocznymi prowadnicami o szerokości zaledwie 20 mm) i super-eleganckie wykończenie (bez widocznych śrub na bocznych prowadniczach i płytach spodnich i wewnętrznych listwach w bocznych prowadnicach wykończonych w aluminium) zapewniają, że osłony przeciwsłoneczne są ledwo zauważalne, nawet po ich doposażeniu lub zmodernizowaniu.

 

20200101RENSON fixscreen minimal curtain wall 2231

 

Nowe niestandardowe rozwiązanie dla ścian osłonowych
Fixscreen Minimalna Curtain Wall 50 i Fixscreen 150 Curtain Wall 60
Na targach Fensterbau Renson zaprezentuje dwa nowe systemy osłon przeciwsłonecznych do ścian osłonowych. Nowe rozwiązania, które można zamontować w sposób zamaskowany (ukryty) lub na powierzchni ściany osłonowej i będą dostępne w Europie za pośrednictwem kanału przedsprzedaży Renson.

 

20200101RENSON fixscreen minimal curtain wall 2229


Dzięki podwójnym bocznym listwom prowadzącym o szerokości 50 mm (Fixscreen Minimalnie Curtain Wall 50) i 60 mm szerokości (Fixscreen 150 Curtain Wall 60) Renson pokryje lwią część rynku ścian osłonowych (I profili okiennych o tej samej szerokości) .

 

Fixscreen Minimalna ściana osłonowa 50 idzie o krok dalej dzięki minimalistycznemu wykończeniu, w tym bocznym prowadnicom bez widocznych śrub i płytki spodniej oraz wewnętrznym kanałom wykończonym w aluminium.

 

20200101RENSON fixscreen minimal curtain wall 2183

 

Centralny montaż bocznych podwójnych listew prowadnic sprawia, że system ochrony przeciwsłonecznej jest łatwy do zainstalowania na słupkach ściany osłonowej. Rozszerzalność cieplna skrzynki została również uwzględniona w obu projektach, dzięki czemu można bez problemu połączyć nieskończoną liczbę ekranów (zewnętrznych rolet przeciwsłonecznych). Te dwa systemy są doskonale kompatybilne do integracji na ścianach osłonowych: odporne na wiatr do 130 km/h, oferują super-eleganckie wykończenie przy minimalnym wpływie na wygląd elewacji.

 

20200101RENSON fixscreenpanovistamax 33174

 

Idealna integracja w nowych budynkach
Fixscreen niewidocznie zintegrowany z fasadą
W domach zaprojektowanych z uwzględnieniem wpływu padającego promieni słonecznych od samego początku należy wziąć pod uwagę systemy ochrony przeciwsłonecznej. Jeśli architekt dokładnie to zrobi, osłony przeciwsłoneczne Renson Fixscreen mogą być niemal niewidocznie zintegrowane z fasadą. Zarówno skrzynki roletowe, jak i prowadnice boczne - w dokładnie takim samym kolorze jak aluminiowa stolarka zewnętrzna - będą ledwo zauważalne, a nawet po opuszczeniu ekrany nie będą odwracać uwagi od eleganckiej architektury.

 

 20200101renson 123

 

Okna z całoszklanym narożnikiem (tzw. narożnik szkło-szkło)
Panovista i Panovista Max
Dzięki Panovista Max firmy Renson duże okna narożne można teraz wyposażyć w osłony przeciwsłoneczne bez uciążliwych kabli i kanałów w rogu. Dwie sekcje ekranu są sterowane przez ten sam silnik, a krawędzie ekranu zamykają się w rogu po opuszczeniu. System Panovista Max jest odporny na wiatr do 90 km/h. Nawet po całkowitym opuszczeniu (zasłonięciu okna) widok na zewnątrz nie jest w najmniejszym stopniu ograniczony, podczas gdy temperatura w pomieszczeniu jest obniżona w słoneczne dni.

 

 20200101RENSON Slidefix met fixscreen

 

(Narożne) przesuwne okna
Slidefix podąża za logicznym kierunkiem okna
Renson Slidefix to pierwszy ekran przeciwsłoneczny zgodny z logicznym kierunkiem przesunięcia dla przesuwanego okien. W ten sposób przesuwane okna mogą być nadal używane jako przejście do ogrodu lub patio, nawet przy opuszczonych ekranach. Slidefix jest dostępny w konfiguracji pojedynczej i podwójnej oraz w konfiguracji narożnej (wewnętrznej lub zewnętrznej). Teraz, gdy Slidefix jest również dostępny z tkaniną z włókien szklanych, wszystkie rodzaje osłon przeciwsłonecznych Renson można zamówić z tej samej tkaniny - świetna wiadomość dla jednolitego wyglądu twojego projektu.

 

20200101RENSON Topfix

 

Świetliki (w tym dachy płaskie) chronione przed słońcem
Topfix (VMS) i Topfix Max
Osłony przeciwsłoneczne Topfix do okien kątowych i poziomych są również wyposażone w znaną technologię Fixscreen firmy Renson. System oferuje niezrównaną szczelność ekranu, nawet przy ekstremalnych obciążeniach wiatrem do 120 km/h. Trzepotanie i podarte tkaniny należą już do przeszłości! Dzięki Topfix Max nawet wyjątkowo duże powierzchnie (do 30 m²) mogą być wyposażone w osłony przeciwsłoneczne.

 

Specjalny, zintegrowany system napinania zapewnia, że tkanina pozostaje napięta w każdych okolicznościach, nawet w otwartych (wolnostojących) konstrukcjach. Asortyment Topfix uzupełnia Topfix VMS, zatwierdzone i opatentowane rozwiązanie opracowane specjalnie dla modułowych świetlików Velux Modular Skylight. Topfix VMS może być montowany zarówno na oknach stałych, jak i ruchomych, może wytrzymać obciążenie wiatrem do 120 km/h i jest wyposażony w znaną technologię Renson Fixscreen i Smooth - podobnie jak pozostałe produkty z oferty osłon przeciwsłonecznych Fixscreen.

 

 20200101RENSON Endura Twist 01

 

Endura Twist
Zdecentralizowana wentylacja z odzyskiem ciepła
Endura Twist to zdecentralizowany system wentylacji Renson z odzyskiem ciepła. System można zainstalować zarówno w poziomie, jak i w pionie, z boku lub z gory okna, idealnie dostosowany do szerokości lub wysokości okna o minimalnej długości 750 mm.

 

20200101RENSON Endura Twist 06

 

Biorąc pod uwagę fakt, że ten rodzaj wentylacji nie korzysta z żadnych kanałów nawiewnych i wywiewnych, system ten jest bardzo odpowiedni do wyrobów modernizowanych lub remontowych, a także do zastosowań w nowym budownictwie, w których ograniczone opcje integracji nie oferują miejsca na kanały powietrzne. Ponadto Endura Twist można doskonale łączyć z osłonami przeciwsłonecznymi Renson.

 

20200101RENSON Nightcooling 34148

 

Nocne chłodzenie
Silna i bezpieczna wentylacja
Okna już dawno przestały być niczym więcej niż tylko oknami. Oprócz wpuszczania światła do wnętrza budynku, funkcje okien, które spełniają dziś, obejmują wpuszczanie promieni słonecznych, ochronę wnętrza przed zbyt dużą ilością ciepła słonecznego i powstrzymywanie napływu komarów. Ponadto oferują również sposób intensywnej wentylacji i nocnego chłodzenia w coraz większej liczbie upalnych dni, które obserwujemy każdego roku.

 

Chłodzenie nocne za pomocą nawiewnika 431RC2 nie obniża odporności okna na włamanie, podczas gdy pozostawienie otwartych okien na parterze w nocy może jednak przyciągnąć niechcianych gości. Na szczęście Renson oferuje idealne rozwiązanie w sytuacjach, w których bezpieczeństwo jest ważną kwestią: antywłamaniowy nawiewnik 431 z certyfikatem RC2. W ciągu dnia otwór ten chroni przed słońcem, deszczem i niechcianymi przelotami przechodniów, a nocą - po otwarciu w celu wpuszczenia chłodnego powietrza - chroni przed komarami i włamywaczami. System wentylacyjny z nawiewnikiem 431RC2 uzyskał najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa (5) w testach belgijskiego BBRI.

 

 20200101Renson Linarte garden elements

 

Linarte idzie o krok dalej w zakresie okładzin elewacji
Nowe opcje montażu i wykończenia
Dzięki Linarte Renson ma wysokiej jakości, trwały i elegancki aluminiowy system pionowych okładzin elewacyjnych, który jest łatwy w montażu i oferuje wiele funkcji zapewniających najbardziej wyjątkowe okładziny wewnętrzne lub zewnętrzne. Dzięki plastikowym klipsom profile wykończeniowe Linarte można indywidualnie dopasować do poziomych profili nośnych bez użycia śrub. Umożliwia to łatwą kompensację odkształceń powstałych z powodu wahań temperatury i bez wysiłku kompensuje różnice w szerokości.

 

Na Fensterbau Renson zaprezentuje kilka innowacji, które oferują jeszcze więcej opcji montażu i wykończenia, takie jak bezpośrednie mocowanie (bez legarów), wykończenie odsłaniające, półotwarte okładziny elewacyjne i nowe elementy ogrodowe.

 

Patrz też:

Komfort we wszystkich porach roku. Część 1   

Komfort we wszystkich porach roku. Część 2

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.