Awilux wprowadził do swojej oferty nowe rolety naokienne AK-THERM wyróżniające się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi i dźwiękoszczelnymi.

 

System może być wyposażony w różne osłony – klasyczne rolety, żaluzje fasadowe czy screeny LightControl.

 

Skrzynki AK-THERM można instalować w obiektach remontowanych lub nowo budowanych, niezależnie od rodzaju zastosowanego systemu ocieplenia, tynku zewnętrznego czy wykończenia elewacji.

20200405awilux skrzynka ak therm

AK-THERM, fot. Awilux

 

Rolety nadstawne AK-THERM można montować w budynkach nowych lub już istniejących, w których wymieniamy okna i chcemy podnieść komfort życia. Profil adaptacyjny umożliwia montaż rolety na oknie PVC oraz aluminiowym. Rolety zapewniają bezpieczeństwo i intymność.

 

Latem umożliwiają ochronę pomieszczenia przed nadmiernym przegrzaniem, a zimą – dzięki dobrym właściwościom termoizolacyjnym - pomagają utrzymać optymalne ciepło, co z pewnością wpływa na wysokość rachunków za energię.
Roleta naokienna może zostać wyposażona w system blokujący jej podniesienie, a także może zostać podpięta do systemu sterowania całym budynkiem.

20200405awilux ak therm

 AK-THERM, fot. Awilux

 

 

Nowy system
Dzięki swej elastyczności i możliwości dostosowania wymiarów zewnętrznych do sytuacji panującej na budowie, dostępna w ofercie Awilux skrzynka AK-THERM nadaje się szczególnie do montażu w gotowych budynkach lub w budynkach wymagających zastosowania określonych grubości ścian.

 

W skrzynce zamontować można dowolną osłonę – zarówno rolety, jak i żaluzje czy zintegrowane moskitiery – w wielu wariantach kolorystycznych. Warto również wiedzieć, że skrzynki AK-THERM schowane w warstwie ocieplenia nie zakłócają wrażenia estetycznego budynku.

 


Szereg korzyści
Zastosowanie rolet nakładanych ma wiele korzyści. Stanowią one dodatkowe zabezpieczenie przed słońcem oraz nieproszonymi gośćmi – jest to bowiem kolejna bariera, którą włamywacze musieliby sforsować. Skrzynka AK-THERM z oferty Awilux spełnia aktualne wymagania dotyczące oszczędzania energii.

 

Dzięki profilowi adaptacyjnemu mocowanemu na zatrzask połączenie z oknem jest bardzo szczelne i nie wymaga konieczności stosowania dodatkowych uszczelek. AK-THERM zapewnia także najwyższy stopień ochrony akustycznej. W zależności od typu skrzynki można uzyskać współczynnik (RW) na poziomie 46/48 dB.

20200405awilux ak therm 2

 AK-THERM, fot. Awilux

 

 

Prosta obsługa
AK-THERM gwarantuje także bezproblemową obsługę dzięki napędowi elektrycznemu, paskom lub korbom. Skrzynki AK-THERM dostępne są w trzech rozmiarach: 265 x 260 mm, 305 x 260 mm oraz 365 x 260 mm.

 

Dostępne w ofercie Awilux rolety AK-THERM gwarantują dodatkową intymność, ochronę przed wiatrem i słońcem przy wyjątkowym komforcie użytkowania. Dzięki szerokiemu wachlarzowi wykończenia – rolety w nowej skrzynce wpiszą się w aranżację każdej elewacji, stając się dodatkową dekoracją lub wtapiając się w swoje otoczenie.

 

20200405awilux skrzynka ak therm 2

 AK-THERM, fot. Awilux

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.