Rozwój to ciągły ruch, dlatego wciąż rosnące wymagania dotyczące jakości i funkcjonalności drzwi oraz okien wymagają od producentów stolarki zastosowania coraz to bardziej innowacyjnych rozwiązań.

 

Dostosowując się do potrzeb współczesnych inwestorów oraz architektów AWILUX - producent stolarki w klasie premium – stworzył serię okien i drzwi aMOTION, będącą krokiem w stronę ułatwień oraz unowocześnień w codziennym użytkowaniu.

 

20220105awilux amood 14

 

Współczesny inwestor kieruje się, z biegiem rozwoju technologii, nowoczesnością oraz wygodą. Dlatego łatwe i bezproblemowe przesuwanie czy otwieranie okien i drzwi, brak wystających progów oraz designerski wygląd to właśnie to, czego oczekujemy od stolarki w nowoczesnym i funkcjonalnym domu.

 

Kolekcja AWILUX aMotion to gwarancja bezpieczeństwa, komfortu oraz wysoce estetycznego designu, niwelująca podział między wnętrzem domu, a światem zewnętrznym. Nowe okna i drzwi aMotion to aż cztery linie produktowe – aCube, aMood, aSlide oraz aMore (w wersji podstawowej oraz LUX). Zapewniają one doskonałe parametry techniczne, bogatą paletę kolorów, a dzięki szerokiej dostępności, z pewnością zainteresują osoby budujące nowoczesny i komfortowy dom.

 

 

aCUBE od AWILUX – perfekcja i design do kwadratu

Designerski, oszczędny w środkach wygląd, precyzja wykończenia oraz najwyższe parametry – to wyróżniki nowego systemu aCUBE od AWILUX. Wizualnie perfekcyjna do kwadratu, innowacyjna, wykonana z recyklingu stolarka okienno-drzwiowa o prostych, nawiązujących do sześcianu konturach to nowe rozwiązanie okienno-drzwiowe w technologii PVC, zbliżone wyglądem do stolarki aluminiowej. aCube od AWILUX przeznaczony jest do konstrukcji okien, drzwi balkonowych oraz wejściowych.

 

Wyróżnia go wysoka izolacyjność, stabilność, doskonała szczelność oraz wysokie parametry termiczne i akustyczne. Konstrukcja trzeciego uszczelnienia stanowi skuteczną blokadę przepływu ciepła. Dla okna referencyjnego 1230x1480 mm, z ciepłą ramką Chromatec Ultra oraz stalą zamkniętą, współczynnik przenikania ciepła wynosi Uw=0,80.

 

20220105awilux aslide 2

 

System stanowi wysokiej jakości, przyjazne środowisku rozwiązanie - do wykonania rdzenia profili aCUBE od AWILUX stosuje się bowiem materiał powtórnie przetworzony. Oprócz doskonałych parametrów i kubistycznego designu, system aCUBE wyróżnia także bogata oferta kolorystyczna oklein – do wyboru są m. in. okleiny REALWOOD, które idealnie odwzorowują prawdziwe usłojenie drewna oraz szeroka gama kolorystyczna z wachlarza standardowego oraz z grupy oklein BEST.

 

 


aMORE od AWILUX - więcej swobody dla większej wygody

Nowy system aMORE od AWILUX przeznaczony jest do konstruowania okien oraz drzwi wejściowych. Dzięki środkowej uszczelce oraz sześciokomorowej konstrukcji ościeżnicy, zapewniona jest doskonała izolacja cieplna.

 

Głębokość zabudowy wynosi 82,5 mm. W systemie aMORE od AWILUX użytkownicy mają możliwość zastosowania pakietów 3-szybowych, o głębokości do 54 mm. Nowy system AWILUX oferuje także spójny system rozmieszczenia uszczelek w trzech płaszczyznach, jednocześnie zapewniając doskonałą izolację termiczną i akustyczną.

 

20220105awilux acube


Dla zachowania równowagi ekologicznej, technologicznej i ekonomicznej, występujący w oknach i drzwiach aMORE od AWILUX rdzeń z recyklatu powstaje z poddanych granulacji i powtórnej obróbce resztek profili. Dzięki zastosowaniu obniżonego skrzydła oraz wynoszącej zaledwie 103 mm wysokości złożenia, profile aMORE LUX zapewniają więcej światła, bez konieczności rezygnacji z komfortowej obsługi i bezpieczeństwa.

 

System aMORE i aMORE LUX od AWILUX zapewniają również więcej możliwości kolorystycznych – do wyboru są okleiny BEST, drewnopodobne okleiny REALWOOD, które idealnie odwzorowują prawdziwe usłojenie drewna oraz jedyna w swoim rodzaju powłoka ze szkła akrylowego – acrylcolor, odbijającą promieniowane słoneczne, zapewniając wyjątkową trwałość i odporność na zarysowania, uderzenia oraz wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

 

 

aMOOD od AWILUX – łączy przestrzenie oszczędzając miejsce

System aMOOD, stosowany do konstrukcji okien przesuwnych i drzwi tarasowych, wyróżnia przede wszystkim optymalne wykorzystanie przestrzeni, przy zachowaniu bardzo dobrych parametrów szczelności.

 

Gwarantując nowoczesny i minimalistyczny wygląd, zapewnia zachowanie jak największej ilości miejsca w pomieszczeniu. Okna przesuwne aMood sprawdzają się między innymi nad blatem czy stołem w kuchni, umożliwiając odpowiednie, bezproblemowe oraz wygodne korzystanie z tej przestrzeni.

 

20220105awilux amore realizacja 4

 

System łączy zalety PSK i HST. W momencie otwierania, ruchome skrzydło odsuwa się na odległość 8 mm od ościeżnicy, a przy zamykaniu wraca do pierwotnej pozycji. Okna aMood wyposażone są w rozłożoną na całym obwodzie konstrukcji, sześciokomorową ościeżnicę o głębokości 150mm, dzięki czemu narożniki są zamknięte i bardziej estetyczne.

 

Dodatkową szczelność zapewniają 3 dodatkowe zaczepy, które dociskają skrzydło do pionowego słupka, zapewniając doskonałą izolację termiczną oraz akustyczną. Rozwiązania aMOOD dostępne są w dwóch wersjach: klasycznej - symetrycznej, wpasowującej się w tradycyjnie urządzone wnętrze oraz designerskiej - asymetrycznej, z obniżonym skrzydłem stałym.

 

Smukły oraz elegancki design idzie w parze z użytecznością, zapewniając oszczędność miejsca na każdym metrażu. Szeroki wachlarz kolorów okien i drzwi przesuwnych aMOOD obejmuje okleiny z serii BEST oraz REALWOOD.

 

 

aSLIDE od AWILUX – płynne otwarcie na otoczenie

Drzwi przesuwne aSLIDE, dzięki innowacyjnie zaprojektowanej konstrukcji, zapewniają ultralekkie otwieranie, upraszczając tym samym codzienne użytkowanie i niwelując podział między wnętrzem domu, a światem zewnętrznym. Łączą one wyjątkowo łatwe użytkowanie ze szczelnością termiczną i akustyczną.

 

System ASLIDE, przesuwający się z lekkością pomimo masywności, przeznaczony jest nie tylko do domów jednorodzinnych, ale również uatrakcyjnia mieszkania w apartamentowcach, pomieszczeniach biurowych, a nawet salach konferencyjnych, niwelując hałas dobiegający z zewnątrz.

 

Doskonała konstrukcja drzwi przesuwnych aSLIDE pozwala na budowanie drzwi o spektakularnych wymiarach. Innowacyjny system od AWILUX przystosowany jest do montażu nowoczesnych pakietów 3-szybowych o grubości do 54 mm (przy zastosowaniu STV®).

 

Drzwi tarasowe aSLIDE wyposażone są także w sześciokomorową ościeżnicę o głębokości 190 mm, co przyczynia się do doskonałej izolacji termicznej drzwi oraz ich stabilności.

 

Rozwiązanie może być zamontowane z dwoma różnymi rodzajami progów. W standardzie stosowany jest próg COMFORT – o wysokości 50 mm, który gwarantuje doskonałą izolację termiczną oraz łatwą obsługę przez długie lata. Przy wykorzystaniu drugiej, dostępnej wersji – czyli progu 0 mm – stworzymy unikalną konstrukcję, dzięki której podłoga w domu oraz posadzka na zewnątrz znajdują się na tym samym poziomie.

 

Drzwi przesuwne aSLIDE dostępne są w szerokiej kolorystyce obejmującej paletę BEST, okleiny REALWOOD a także zaawansowane technologicznie powłoki acrylcolor. Opcja DUOCOLOR umożliwia zastosowanie dwóch różnych barw oklein, dopasowując się tym samym do koloru danej elewacji, jak i estetyki wnętrza.

 

Innowacyjne rozwiązania charakteryzujące nową serię rozwiązań AWILUX - aMotion - to gwarancja satysfakcji, bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania.

 

Doskonała izolacja akustyczna i termiczna blokująca hałas oraz zmiany temperatury czy łatwość obsługi to jedynie kilka z udogodnień zapewnionych dzięki oknom i drzwiom aMotion, wprowadzającym ruch oraz powiew nowoczesności do każdego wnętrza.

 

Seria produktów AWILUX aMotion to zmierzające się w stronę nowoczesności i innowacyjności rozwiązanie, które zapewni komfort oraz bezpieczeństwo w każdym metrażu. Wykonaj ruch w stronę przyszłości z AWILUX.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.