Impreza targowa Fensterbau Frontale adresowana do branży okiennej i szklarskiej powraca od 12 lipca 2022 r. Na stoisku niemieckiej Grupy HEGLA na pierwszy plan wysuwa się tematyka magazynowania, przenoszenia, rozwiązań transportowych oraz logistyki Shop-Floor i cyfrowych wartości dodanych znakowania laserowego.

 

 

 2022 06 02 1

Na targach Fensterbau Frontale firma HEGLA po raz pierwszy publicznie zaprezentuje rozwiązania z działu chwytaków próżniowych, które od 2020 roku znów sprzedawane są pod własną marką

 


Solidne i niezawodne urządzenia do przenoszenia „Made in Germany”
Pierwotnie premiera urządzeń była zaplanowana na rok 2020 z okazji targów Fensterbau Frontale, które zostały – z wiadomych względów – odwołane. Dlatego zostaną one zaprezentowane po raz pierwszy dopiero teraz, na stoisku HEGLA, i znów pod własną marką.


Urządzenia Isofix z prowadnicą kolumnową oraz Hubfix z prowadnicą łańcuchową pozwolą przyjrzeć się rozwiązaniom do przenoszenia okien, elementów budowlanych i szyb. – Nasze urządzenia produkowane są w Niemczech, wyróżnia je solidność i łatwa obsługa – mówi starszy kierownik ds. produktów Holger Brechtelsbauer.

 

– Mamy odpowiednie i niezawodne rozwiązanie , które można zastosować w każdym przypadku i cieszymy się, że teraz nareszcie możemy je zaprezentować.

 

 2022 06 02 2

Isofix jest stabilnym w ruchu chwytakiem próżniowym z prowadnicą kolumnową przeznaczonym do przenoszenia szyb i okien (podnoszenie, przechylanie, obracanie

 

 


Nadwozia pojazdów do transportu szyb i okien
Stelaż zewnętrzny należy do wyposażenia podstawowego pojazdu dostawczego wykorzystywanego do transportu szyb i okien. Przykłady dalszych opcji rozbudowy można obejrzeć w pojeździe Renault Master i Ford Transit Connect.

 

System szaf narzędziowych i składany dzielony stelaż wewnętrzny to dodatkowe elementy służące do rozbudowy pojazdu Renault, który z takim wyposażeniem zwraca na siebie uwagę i w którym bezpieczne miejsce znajdą wysokiej jakości towary. Kolejne specjalistyczne rozwiązanie można obejrzeć w pojeździe Ford Transit Connect: na czas jazdy po wąskich ulicach można unieść podstawę stelaża zewnętrznego i – w razie potrzeby – dostosować stelaż do niskich pomieszczeń dzięki regulacji wysokości.

 

– Wymagania związane z logistyką są coraz większe – podkreśla Marc-Alexander Stachel, przyszły dyrektor zarządzający HEGLA Fahrzeugbau. – Wspólnie z klientami i producentami pojazdów wciąż opracowujemy nowe rozwiązania, które ostatnio w samochodzie elektrycznym przyczyniły się do zmniejszenia masy nadwozia.

 

 2022 06 02 3

HEGLA prezentuje pojazd Renault Master, który został wyposażony w stelaż zewnętrzny, składany dzielony stelaż wewnętrzny oraz system szaf narzędziowych z przeznaczeniem do pojazdu branżowego służącego do transportu szyb i okien

 

 


Pojemność magazynu towarów dłużycowych większa nawet o 50%
Pojemność magazynu większa nawet o 50 procent i wszystkie profile z bezpośrednim dostępem – takie możliwości kryje w sobie magazyn kompaktowy na towary dłużycowe. Regały wysięgnikowe montowane na szynach są tutaj rozmieszczone jeden obok drugiego – bez przejścia obsługowego.

 

W zależności od konstrukcji, w celu załadunku lub wyładunku, regały systemowe wysuwa się w kierunku środka pomieszczenia lub przesuwa tak, aby między nimi powstała szczelina robocza. – Umieszczanie towarów w magazynie lub ich pobieranie możliwe jest z bezpośrednim dostępem i bez przekładania – mówi Hendrik Boche z HEGLA w Kretzschau.

 

 2022 06 02 4

Magazyn kompaktowy HEGLA na towary dłużycowe zapewnia nawet o 50 procent większą pojemność na takiej samej powierzchni. Regały systemowe przesuwane są na szynach i rozmieszczone ściśle jeden obok drugiego. Dopiero podczas umieszczania towaru w magazynie lub jego pobierania tworzy się przejście

 

– Różne moduły zapewniają dodatkową elastyczność i pozwalają na przykład na przejrzyste magazynowanie pojedynczych profili, które można bezpośrednio wysuwać z regału od przodu.

 

 2022 06 02 5

Cyfrowe wartości dodane są na pierwszym planie w firmie HEGLA boraident, która opracowała metodę nanoszenia na profile okienne i drzwiowe oznaczeń przeznaczonych do odczytu maszynowego

 


Cyfrowa wartość dodana za sprawą znakowania laserowego
Cyfrowe wartości dodane są priorytetem w firmie HEGLA boraident, która oferuje rozwiązanie Windowmarker będące metodą jednoznacznego znakowania okien i drzwi z przeznaczeniem do odczytu maszynowego. W zależności od potrzeb za pomocą lasera na profilach umieszcza się logo, kod QR, kod matrycowy lub kreskowy.

 

– Oznakowanie pełni w pierwszym rzędzie funkcję znaku producenta, które swoją zaletę ukazuje wówczas, gdy w jednym projekcie udział bierze kilku dostawców – tłumaczy kierownik działu rozwoju HEGLA boraident dr Thomas Rainer. Gama cyfrowych możliwości zależy wówczas od integracji danych zakładu. Identyfikator profilu można do wyboru zapisać w systemie ERP lub z niego pobrać.

 

 2022 06 02 6

Poprzez skanowanie z poziomu aplikacji profil lub okno można jednoznacznie zidentyfikować, mając w ten sposób dostęp do danych produkcyjnych, certyfikatów ochrony przeciwpożarowej lub klas ochrony

 

Za pomocą skanera ręcznego, aplikacji lub rozwiązania stacjonarnego profil może być niezawodnie identyfikowany w sposób zapewniający bezpieczeństwo procesów. Jednocześnie mamy dostęp do określonych informacji na temat danego produktu. W warunkach wewnątrzzakładowych znakowanie laserowe może zastąpić karty obiegowe oraz naklejki produkcyjne.

 

Wszystkie dane odczytywane są poprzez skanowanie i na ich podstawie można inicjować procesy w centrach obróbkowych lub w dziale wysyłek. Jednoznaczny identyfikator może okazać się praktyczny również poza środowiskiem produkcyjnym i służyć na przykład do pobierania certyfikatu ochrony przeciwpożarowej z poziomu aplikacji, dokumentowania dostawy przez skanowanie lub składania identycznego zamówienia tylko jednym kliknięciem.

 

– Cieszymy się z możliwości ponownych osobistych spotkań w Norymberdze, z mających nastąpić rozmów na interesujące tematy branżowe i na ciekawą wymianą informacji oraz z okazji do ponownej prezentacji produktów i rozwiązań – mówi Marc-Alexander Stachel z HEGLA Fahrzeugbau.

 

 2022 06 02 7

 (kliknij na zdjęcie aby je powiększyć)

 

 2022 06 02 8

 (kliknij na zdjęcie aby je powiększyć)

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.