W związku z wojną w Ukrainie i dramatycznymi doniesieniami zza naszej wschodniej granicy Aluprof SA postanowił podjąć działania mające na celu wsparcie swoich ukraińskich pracowników, partnerów oraz wszystkich obywateli Ukrainy w tym trudnym czasie. Firma pozostaje w stałym kontakcie z oddziałem w Ukrainie, na bieżąco reagując na zgłaszane potrzeby, a dodatkowo uruchomiła zbiórkę finansową na rzecz pomocy humanitarnej dla obywateli Ukrainy.

 

 20220707aluprof500

 

Wsparcie w obliczu wojny

W związku z nową rzeczywistością, z jaką przyszło się nam zmierzyć po 24 lutego, pełną niepokoju i strachu, firma Aluprof postanowiła nie pozostawać bierną wobec niewyobrażalnego cierpienia narodu ukraińskiego. Zarówno zarząd, jak i pracownicy Aluprof SA pragną zapewnić kolegów i koleżanki ze spółki Aluprof System Ukraina oraz wszystkich swoich pracowników z Ukrainy, którzy każdego dnia wspólnie pracują w zakładach Aluprof, o swojej solidarności.

 

W obliczu toczących się działań wojennych spółka jednoczy się ze wszystkimi obywatelami Ukrainy: swoimi pracownikami i ich rodzinami, pracownikami swoich podwykonawców i dostawców oraz wszystkimi, którzy mają na Ukrainie swoich bliskich i przyjaciół.

 

W ramach Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia uruchomiono specjalne konto 63 1600 1013 1843 1299 6000 0001, na które po dodaniu dopisku Solidarni z Ukrainą-pomoc dla pracowników, można wpłacać datki pieniężne. Środki tam zebrane zostaną przeznaczone na przyszłą pomoc dla pracowników z Ukrainy oraz ich rodzin. Dodatkowo w oddziałach Aluprof zostały wystawione specjalne pojemniki na zbiórkę pieniędzy z przeznaczeniem na ten sam cel.

 

 

Skoordynowana odpowiedź na rzeczywiste potrzeby

Do tej pory Aluprof zaopiekował się 146 osobami, w tym 65 dzieci – głównie rodzinami i przyjaciółmi swoich pracowników, ale także tymi, którzy nie są związani z Grupą Kapitałową. Proces pomagania nabiera tempa z każdym dniem – spółka spodziewa się większej liczby rodzin, którym chce pomóc w uzyskaniu zakwaterowania.

 

Aluprof zajmuje się również organizacją wszystkiego, czego ukraińscy pracownicy firmy potrzebują w życiu codziennym. W celu usprawnienia procesu poszukiwania potrzebnych rzeczy dla koleżanek i kolegów z Ukrainy przygotowano bardzo intuicyjną stronę www Solidarni z Ukrainą - Grupa Kęty SA (grupakety.com). Daną potrzebę można zarezerwować, a następnie kupić lub jeżeli ktoś ma taki sprzęt/rzecz w dobrym stanie, przekazać używaną.

 

W zależności od otrzymywanych zgłoszeń, oczekiwań i potrzeb spółka będzie dokładać wszelkich starań, aby pomóc pracownikom z Ukrainy i ich rodzinom przetrwać ten ciężki czas. Wszystkie osoby, które chcą pomóc Aluprof SA w podjętych działaniach, zachęcamy do dokonywania wpłat na konto fundacji.

 

Wkrótce planowane jest również zorganizowanie miejsc pracy w Grupie lub w innych firmach w regionie. Tym z pracowników firmy, którzy zdecydowali się na powrót na Ukrainę, Aluprof zaproponował pakiety pomocowe.

Aluprof

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.