Niekiedy trafiamy na projekt, który wyraźnie oddaje zróżnicowane korzyści, wynikające z wykorzystania szkła z szerokiej gamy produktów Guardian – w tym przypadku odpowiadającego na przeciwstawne potrzeby hotelu na parterze i na pierwszym piętrze.

2023 02 08 1 

Courtyard Marriott Hotel w Bukareszcie to pierwszy hotel tej sieci w Rumunii, dlatego też musiał przyciągnąć jak największą liczbę gości. Mając powyższe na względzie, szczególnie dużo uwagi skoncentrowano wokół recepcji, restauracji, przestrzeni barowej na parterze oraz sal konferencyjnych na pierwszym piętrze. Jednakże te dwie kondygnacje charakteryzowały się bardzo zróżnicowanymi wymaganiami architektonicznymi. 

 

Przestrzeń na parterze miała być jak najbardziej otwarta i przyjazna dla gości oraz miała wyeksponować udogodnienia hotelu. Z kolei sale konferencyjne na pierwszym piętrze miały stworzyć prywatne, a jednocześnie relaksujące środowisko pracy.

 

 2023 02 08 2

„Dzięki firmie Guardian, bez żadnych problemów udało nam się zrealizować przeszklenia wysokie przeszklenia – na 5 i 6 metrów, odpowiednio na parterze oraz pierwszym piętrze”, wspomina Ivona Amariței, Senior Partner, Cumulus Architecture

 

Mierząc się z wyzwaniami projektowymi, architekci zwrócili się w kierunku szkła, jako materiału charakteryzującego się dużą elastycznością projektową, a konkretnie wybrali szkło firmy Guardian Glass. Po pierwsze, dzięki właściwościom i szerokiej ofercie szkła Guardian.

 

 2023 02 08 4

„Na parterze zastosowano całkowicie przezroczyste szkło o znacznie niższym współczynniku odbicia – Guardian Clarity™, dzięki czemu wnętrza sprawiają wrażenie otwartych, dostępnych oraz płynnie połączonych z przestrzenią zewnętrzną” – potwierdza Ivona Amariței

 

Decydujące było jednak również doświadczenie w pracy ze szkłem o dużych rozmiarach. Dzięki ścisłej współpracy z firmą Guardian nie było konieczności szukania kompromisów dla realizacji założeń projektowych biura Cumulus.

 

 2023 02 08 5

„Wykorzystaliśmy zróżnicowane właściwości szkła Guardian, aby podkreślić podział funkcji”, Ivona Amariței, Senior Partner, Cumulus Architecture

 

Na parterze wybrano prawdziwą innowację w dziedzinie szkła – Guardian Clarity™. Znacznie redukuje ono odbicia, a jednocześnie zwiększa transmisję światła. W porównaniu ze standardowym szkłem, odbicia zmniejszają się z 8% do zaledwie 0,7%, a transmisja światła wzrasta z 90% do 98%, co zapewnia niemal doskonałe, niczym niezakłócone wrażenia wizualne.

 

 2023 02 08 6

Tam, gdzie znajdują się sale konferencyjne, zastosowaliśmy szkło o wysokim współczynniku odbicia – SunGuard® HD Diamond 66, które zapewnia dobrą widoczność od wewnątrz na zewnątrz, ale nie odwrotnie”, dodaje architekt Ivona Amariței

 

W przypadku pierwszego piętra, gdzie priorytetem była prywatność i komfort pracy, idealnym rozwiązaniem okazało się szkło przeciwsłoneczne SunGuard® HD Diamond 66. Zapewnia ono niemal całkowitą prywatność, a jednocześnie wysoką transmisję światła, efektywność energetyczną, trwałość i neutralność kolorów.

 

2023 02 08 7

Albo, jak mówi Ivona Amariței, „Wykorzystaliśmy cechy szkła Guardian, aby podkreślić różnorodność funkcji”.

 

Od „prawie niewidocznego” efektu szkła przy zastosowaniu Guardian Clarity™ po silnie odbijające światło szkło Guardian SunGuard® HD Diamond 66 – projektanci biura Cumulus kreatywnie połączyli te dwa elementy, aby osiągnąć dokładnie to, czego wymagał projekt. Zobrazowali elastyczne, innowacyjne i wszechstronne możliwości zastosowania szkła Guardian. 

 

Użyte produkty Guardian Glass
- Parter: Guardian Clarity™
- Pierwsze piętro: SunGuard® HD Diamond 66

 

Zespół ds. projektu
- Szkło: Guardian Glass
- Architekt: Cumulus Architecture, Bukareszt
- Przetwórca szkła: Delta Glass SRL, Bukareszt
- Montaż: Metalplast Construct SRL, Bukareszt


zdjęcia © Athur Tintu

 

 2023 02 08 8

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.