Powszechne stosowanie szkła jako materiału elewacyjnego stało się standardowym elementem nowoczesnej architektury. Pozwala ono na połączenie wnętrza z otoczeniem przy jednoczesnym zachowaniu przyjemnego stopnia separacji klimatycznej i fizycznej. Przezroczyste powierzchnie szklane stanowią jednak realne zagrożenie dla ptaków, ponieważ często nie postrzegają one ich jako przeszkody.

 

001 Glas-Troesch BIRDPROTECT Copyright-FELZ-ZWEI-Zuerich-VBAU

 

 002 Glas-Troesch BIRDPROTECT Copyright-Vogelwarte-Sempach-Glas Troesch

Nadrukowany na zamówienie wzór SILVERSTAR BIRDPROTECT w centrum zwiedzania Szwajcarskiego Instytutu Ornitologicznego w Sempach może być wyraźnie rozpoznawany przez ptaki jako przeszkoda.
Zdjęcia: FELZ ZWEI, Zürich/VBAU & Vogelwarte Sempach/Glas Trösch

 

Aby uczynić szkło widocznym dla ptaków, firma Glas Trösch oferuje rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej konstrukcji dzięki, produktom SILVERSTAR BIRDPROTECT i BIRDPROTECT Saflex® FlySafe™ 3D.

 

Ze względu na tendencję do stosowania szkła na coraz większych powierzchniach budynków, rośnie również zapotrzebowanie na rozwiązania, które mogą pomóc w zapobieganiu zderzeniom z ptakami. Szczególnie narażone na te wypadki są przeszklenia narożne, bezramowe barierki balkonowe i przeszklone przejścia łączące dwa budynki, ale nawet zwykłe okna mogą stanowić zagrożenie dla ptaków, zwłaszcza szczególnie w zielonym otoczeniu/środowisku.

 

Szkło ochronne SILVERSTAR BIRDPROTECT i BIRDPROTECT Saflex® FlySafe™ 3D trwale i w sposób zrównoważony zmniejsza liczbę uderzeń ptaków, spełniając jednocześnie wymagania estetyczne projektantów dotyczące projektów ich elewacji.

 

003 Glas-Troesch BIRDPROTECT Copyright-Glas-Troesch

Wraz z ORTHO firma Glas Trösch opracowała odpowiedni wzór dla SILVERSTAR BIRDPROTECT, który jest drukowany na szkle przy użyciu farby ceramicznej w matowym kolorze. fot: Glas Trösch

 

Indywidualny projekt z SILVERSTAR BIRDPROTECT
Według Szwajcarskiego Instytutu Ornitologicznego w Sempach, aby spełnić kryteria wysoce skutecznej ochrony przed ptakami, odstępy między nadrukowanymi wzorami muszą być nie większe niż powierzchnia dłoni.

 

Chroniący przed uderzeniami ptaków wzór SILVERSTAR BIRDPROTECT spełnia to kryterium i może być drukowany zarówno na szkle bezpiecznym, jak i na izolacyjnych szybach zespolonych z różnymi warstwami termoizolacyjnymi i przeciwsłonecznymi, niezależnie od miejsca, w którym ma być naniesiony.

 

Motyw ORTHO poprzez swoją strukturę i design przełamuje/ogranicza mylące ptaki refleksy i przezroczystości, umożliwiając im lepsze rozpoznanie szkła jako przeszkody. Możliwe jest również opracowanie spersonalizowanych wzorów zgodnych z "zasadą dłoni". Mogą to być abstrakcyjne struktury lub konkretne motywy, takie jak logo firmy.

 

004 Glas-Troesch BIRDPROTECT Copyright-Glas-Troesch

 

005 Glas-Troesch BIRDPROTECT Copyright-Glas-Troesch

BIRDPROTECT Saflex® FlySafe™ zapewnia minimalny wpływ na widoczność w Goms Nordic Centre. Zdjęcia: Glas Trösch

 

Minimalistyczny design z BIRDPROTECT Saflex® FlySafe™ 3D
Folia BIRDPROTECT Saflex® FlySafe™ PVB do bezpiecznego szkła laminowanego ma trójwymiarowe, odblaskowe cekiny. Łapią one światło, tworząc subtelny efekt iskrzenia, który pozwala ptakom rozpoznać szkło jako przeszkodę.

 

Trójwymiarowa struktura z użyciem dziewięciomilimetrowych cekinów tworzy subtelny wzór siatki, przy czym cekiny są rozmieszczone w odległości zaledwie 90 milimetrów od siebie. Wzór cekinów pokrywa mniej niż jeden procent powierzchni szkła, zapewniając niemal nieograniczony widok.

 

Laboratoria Collision w Hohenau-Ringelsdorf w Austrii przetestowały technologię odblaskową w tunelu lotniczym II (test WIN) i oceniły ją jako niezwykle skuteczne rozwiązanie zapobiegające zderzeniom ptaków z szybą. Ponieważ folia PVB zawierająca cekiny jest umieszczona pomiędzy dwiema taflami szkła, uznano ją za szczególnie trwały sposób ochrony ptaków.

 

006 Glas-Troesch BIRDPROTECT Copyright-Eastman

Wygląd zewnętrzny BIRDPROTECT Saflex® FlySafe™: Odblaskowe, trójwymiarowe cekiny zapobiegają - bez wpływu na widoczność - uderzeniom ptaków. Zdjęcie: Eastman

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.