Wraz z balustradami całoszklanymi Easy Glass® Smart, Smart+, Prime i Strong, ekspert w dziedzinie balustrad Q-railing wprowadza do sprzedaży unikatowy Q-disc® System do łatwego mocowania i regulacji poszczególnych paneli szklanych.

Jak zapewnia producent, znacznie przyspiesza to montaż szkła. Funkcjonalny design przekonał również jurorów konkursu Red Dot Design Award, które przyznało systemowi tę prestiżową nagrodę.

 

Zapytaj o indywidualną ofertę z osobistym rabatem na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

20230601Easy Glass Smart Render 480x340

Nowoczesne i wysokiej jakości całoszklane balustrady Q-railing z rewolucyjnym systemem Q-disc®

 

 

"Tam, gdzie jest napisane easy, powinno być oczywiście easy" - mówi Robin Zoutewelle, Product Manager w Q-railing. "Właśnie dlatego ponownie przyjrzeliśmy się procesowi montażu szkła - i wywróciliśmy go całkowicie do góry nogami. Założeniem było opracowanie systemu, który znacznie uprości montaż . Udało nam się to doskonale, dzięki sprytnemu połączeniu wkładki Q-disc® i narzędzia Q-disc®".

 

Regulowany i nieregulowany Q-disc® System
Q-disc® System jest dostępny w dwóch wersjach: nieregulowanej i regulowanej. Nieregulowany Q-disc® System umożliwia łatwe mocowanie szkła i jest przeznaczony do stosowania z całoszklanymi balustradami Easy Glass® Smart firmy Q-railing. Wersja regulowana może być używana zarówno z Easy Glass® Smart i Easy Glass® Prime, jak i z nowymi balustradami Easy Glass® Smart+ i Easy Glass® Strong. Również ułatwia mocowanie szyb i umożliwia wyrównanie ich ustawienia.

 

W przypadku balustrady Easy Glass® Strong można stosować nawet 3-warstwowe szkło bezpieczne o grubości do 33,04 mm. Wszystkie wersje mają te same podstawowe komponenty: wkładkę, dysk i narzędzie Q-disc. Zostały one wyposażone w praktyczne znaczniki i funkcje, które sprawiają, że montaż jest jeszcze wygodniejszy. Na przykład dźwięk kliknięcia potwierdza montażyście, że dysk został prawidłowo włożony.

 20230601Illustration Q-disc black-2022 480x497

Dzięki Q-disc firmy Q-railing szkło można łatwo wyrównać i zamocować na miejscu

 

 

Prosty montaż w mgnieniu oka
"Montażyści są pod wrażeniem tego, jak szybko i łatwo można wykonać pracę przy pomocy Q-disc System. Zwłaszcza na dużych budowach o napiętym harmonogramie jest to decydująca zaleta" - mówi Zofia Kołodziejczyk-Dura, dyrektor sprzedaży w Q-railing. Po zamontowaniu profilu bazowego - na podłodze lub z boku podłogi - w profilu balustrady umieszczane są wkładki. Następnie wkłada się panele szklane i umieszcza dyski pomiędzy szkłem a wkładkami.

 

Aby bezpiecznie zamocować szkło, każdy dysk jest dokręcany za pomocą narzędzia Q-tool. Wystarczy skorzystać z klucza dynamometrycznego; w żadnym momencie nie jest konieczne użycie dużej siły. Wkładkę można również przesuwać w prawo i w lewo w profilu, dzięki regulowanemu Q-disc System. Możliwe jest przechylenie szkła w kierunku do lub od montażysty. W ten sposób zmienia się kąt nachylenia szkła, a nierówności szyby lub podłogi mogą być kompensowane. W tym celu nie ma potrzeby demontażu szyby, wkładki czy dysku. Ten etap prac można zatem wykonać pod koniec montażu balustrady, aby uzyskać całkowicie równe przeszklenie.

 

20230601Dakterras Groenendaal NL 480x319

Całoszklane balustrady Q-railing do użytku zewnętrznego i wewnętrznego

 

 

Cztery balustrady szklane do wszystkich zastosowań
Easy Glass Smart, Smart+ i Easy Glass Prime są przeznaczone do lekkich i średnich obciążeń wewnątrz i na zewnątrz budynków. Dlatego balustrady całoszklane mogą być bez obaw instalowane w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Mocniejsza balustrada Easy Glass Prime jest również przeznaczona do stosowania w wieżowcach. Najmocniejsza szklana balustrada z systemem Q-disc - Easy Glass Strong polecana jest do przestrzeni publicznych o wysokim poziomie bezpieczeństwa, takich jak stadiony, centra handlowe czy lotniska.

 

Nieregulowany Q-disc System zaprojektowano w połączeniu z balustradą szklaną Easy Glass Smart do szkła o grubości od 12 do 21,52 mm. Gdy z balustradą całoszklaną Smart stosowany jest regulowany Q-disc System, można montować panele szklane o grubości od 12 do 17,52 mm, a wyrównanie ustawienia może wynosić do 0,6o w pionie. W przypadku większych grubości szkła od 16,76 do 21,52 mm, montażyści stosują balustradę Easy Glass Smart+.

 

Także i tu możliwa jest regulacja tafli szkła w zakresie do 0,6°. Easy Glass Prime jest odpowiednia do szyb o grubości do 25,52 mm i umożliwia wyrównanie ustawienia do 1,2o. W przypadku szyb o grubości od 21,52 do 33,04 mm idealnym wyborem jest Easy Glass Strong. W tym systemie ustawienie szkła można regulować w pionie - w zakresie do 0,3°.

 

20230601Red dot award 480x248

Wyróżniony nagrodą Red Dot Design Award: Q-disc System od Q-railing

 

 

Wyróżniona konstrukcja
Design i wygoda użytkowania przekonały również jurorów prestiżowej nagrody Red Dot Design Award. "System mocowania Q-disc wyznacza nowe standardy w montażu szklanych balustrad, dzięki swojej wyrafinowanej funkcjonalności i wynikającej z niej łatwości użytkowania" - tak jury oceniło to wyjątkowe rozwiązanie.

 

Od 1955 roku nagroda jest przyznawana corocznie przez Centrum Wzornictwa Nadrenii Północnej-Westfalii produktom, które wyróżniają się wzornictwem, materiałami i technologią. W międzyczasie prestiżowa nagroda Red Dot stała się międzynarodowym znakiem jakości.

 

Więcej informacji na stronie www.q-railing.com 
Można również zapisać się na subskrypcję newslettera Q-railing, aby otrzymywać najnowsze informacje: www.q-railing.com/pl-pl/biuletyn/

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.