Firma SCHÜCO wprowadziła opatentowane dyble adhezyjne ze stali nierdzewnej, które umożliwiają mocowanie balustrady  bezpośrednio do ram energooszczędnych i pasywnych okien oraz drzwi balkonowych.

Innowacyjny system montażowy zapewnia maksymalne bezpieczeństwo, a przy tym pozwala zachować termoizolacyjność i nowoczesny wygląd stolarki.

 

Wywodzące się jeszcze z XVII w. portfenetry przeżywają obecnie swój wielki renesans. Są coraz częściej stosowane w prestiżowych budynkach o nowoczesnej architekturze, gdzie pełnią zarówno funkcje estetyczne, jak i praktyczne. Bardzo wysokie okna i drzwi balkonowe pozwalają na doświetlenie wnętrz dużą dawką światła dziennego, a szklane balustrady nadają elewacji lekkości i elegancji.

 

Z myślą o tego typu zastosowaniach firma SCHÜCO wprowadziła opatentowane dyble adhezyjne do montażu balustrad dla energooszczędnych i pasywnych okien z serii SCHÜCO Alu Inside z płaskimi, aluminiowymi wzmocnieniami. Wyjątkowość rozwiązania wynika zarówno z jego walorów estetycznych, jak i praktycznych. Dzięki przemyślanej technologii mocowania balustrady do ramy okiennej można uzyskać harmonijną, minimalistyczną estetykę elewacji przy zachowaniu walorów termoizolacyjnych stolarki i pełnego bezpieczeństwa użytkowania.

 

 

2015 06 18 1

Nowe dyble adhezyjne pozwalają na estetyczny montaż balustrady do ram okien energooszczędnych (fot. Klaus Peter, Abel Metallwaren e.K.)

 

 

2015 06 18 2

Nowe dyble adhezyjne do montażu balustrad w oknach z serii Schüco Alu Inside (fot. Klaus Peter, Abel Metallwaren e.K.)

 

 

Elegancja i energooszczędność

 

 

Współczesna architektura dąży do ograniczenia wszelkich niepotrzebnych elementów dekoracyjnych na rzecz idealnie płaskich elewacji o harmonijnym designie. Do tej pory mocowanie balustrady do ościeżnic okien pasywnych i energooszczędnych było kłopotliwe.

 

Aby uniknąć ryzyka obniżenia izolacyjności cieplnej okna stosuje się często alternatywne rozwiązania, jak na przykład montaż balustrady do muru. Opatentowane dyble adhezyjne dla systemu okiennego SCHÜCO Alu Inside pozwalają na mocowanie balustrad nawet do stolarki pasywnej.

 

Innowacyjna konstrukcja dybla sprawia, że nawiercanie dodatkowych otworów w strefie przylgowej i z tyłu zewnętrznej ramy nie jest konieczne. Dzięki temu spada ryzyko ewentualnej kondensacji pary wodnej. Połączenie wykazuje przy tym dużą stabilność i trwałość – nowa technologia spełnia wymagania zawarte w rygorystycznych niemieckich wytycznych ETB (ujednolicone wytyczne techniczne dotyczące bezpieczeństwa w budynkach).

 

Nowe rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę. Pozwala skrócić i uprościć montaż portfenetru, gdyż okno może być zmontowane z balustradą jeszcze w fabryce i przewiezione na plac budowy już w kompletnej formie. To dużo tańsza i znacznie praktyczniejsza metoda realizacji portfenetrów. 

 

Oprócz opatentowanych dybli adhezyjnych dla okien Alu Inside firma SCHÜCO posiada w swojej ofercie również mocowania przeznaczone do energooszczędnych okien ze wzmocnieniami stalowymi z serii SCHÜCO Corona SI 82 i SCHÜCO Corona CT 70.

 

 

www.schueco.pl

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 6/2015

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.