Nadszedł czas, aby skupić się na efektywności energetycznej, jakości i automatyzacji każdego przetwarzanego kawałka/arkusza szkła. Oto niektóre z naszych najnowszych osiągnięć, które zostaną zaprezentowane na targach VITRUM 2023.

 

2023 09 30 1

 Glaston Autopilot

 

 Hartowanie szkła płaskiego
Glaston opracowuje zaawansowane technologie grzania i chłodzenia, zapewniające najlepszą jakość szkła, wyjątkową efektywność energetyczną i niezawodną automatyzację. Linie hartownicze Glaston z zaawansowaną kontrolą grzania umożliwiają zwiększenie wydajności załadunku i zmniejszenie zużycia energii bez utraty jakości.

 

Glaston FC Series EVO, najnowszy dodatek do rodziny FC Series, stanowi inteligentne, energooszczędne i elastyczne rozwiązanie dla rozwijającego się rynku szkła. Seria FC charakteryzuje się najbardziej zaawansowaną technologią konwekcji – z obiegiem powietrza o najwyższej efektywności energetycznej na rynku. Linia obejmuje również najnowocześniejszą automatyzację, która zapewnia niezawodność maszyn i elastyczną produkcję.

 

 

Glaston Autopilot zmniejsza potrzebę udziału operatora i oferuje sterowanie procesem bez ustalonych wcześniej parametrów. Autopilot automatycznie ustawia wszystkie niezbędne parametry na podstawie ułożenia tafli szkła na linii. Zminimalizowanie udziału operatora znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo błędu ludzkiego, czas poświęcony na szkolenie i ogólne koszty, jednocześnie zwiększając wydajność produkcji, przychody i wielkość asortymentu.

 

2023 09 30 1

 Glaston ProL

 


Rozwiązanie online do obliczania naprężeń jest jedną z naszych najnowszych innowacji w zakresie automatyzacji hartowania szkła płaskiego. Wykorzystuje ono zmierzone dane procesowe do obliczania rozkładu temperatury i naprężeń w hartowniczej części procesu odpuszczania.

 


Skaner Haze to pierwsze rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji, które zapewnia wysokiej jakości wizualne wskazanie białego zamglenia na przetwarzanym szkle. Unikalny system natychmiast powiadamia użytkowników o problemie, umożliwiając przetwórcom szkła szybszą reakcję w przypadku wykrycia niedopuszczalnego zamglenia.

 

Korzystając z naszych najnowszych innowacji, klienci zyskują większe wykorzystanie łoża w piecu hartowniczym, co prowadzi do wyższej efektywności energetycznej i wydajności, lepszej jakości, powtarzalności i większego bezpieczeństwa operacyjnego. Dzięki wykorzystaniu danych o właściwościach eksploatacyjnych każda maszyna jest również w stanie „zarządzać” własną konserwacją zapobiegawczą, i w razie potrzeby „sugerować” części zamienne.

 


Laminowanie szkła płaskiego
Glaston ProL
– linia do laminowania szkła płaskiego – zapewnia niespotykaną dotąd elastyczność w produkcji mieszanej. Konwekcyjna komora grzewcza sprawia, że przełączanie między rodzajami szkła i różnymi jego warstwami jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Od transportu szkła po najnowszą technologię cięcia folii PVB, linia została zaprojektowana z myślą o zróżnicowanych operacjach.

 

Najnowszym trendem w laminowaniu szkła płaskiego jest rosnące wykorzystanie strukturalnych przekładek (folii laminujących). Aby przetwarzać ten rodzaj szkła, firma Glaston wprowadziła nową technologię sterowania konwekcją, która oferuje znacznie szersze okno operacyjne, nawet w przypadku złożonych laminatów. Dzięki zastosowanemu autopilotowi procesu laminowania, piec „uczy się”, jak osiągnąć najbardziej optymalny sposób działania, zamiast ręcznego dostosowywania parametrów przez operatorów.

 

Najprostszym sposobem oszczędzania energii podczas laminowania szkła, jest przejście z tradycyjnego pieca z promiennikiem podczerwieni na technologię w pełni konwekcyjną. Przetwórcy często zgłaszają oszczędności energii wynoszące co najmniej 50% po modernizacji technologii ogrzewania.

 

2023 09 30 1

 Glaston CHAMP EVO

 


Produkcja szyb zespolonych
Nowy automatyczny robot uszczelniający ACTIVE’SEALER firmy Glaston jest idealnym rozwiązaniem dla zautomatyzowanego procesu uszczelniania. Dzięki zaawansowanej technologii dozowania za pomocą pompy zębatej, ACTIVE’SEALER oferuje wysoką dokładność dozowania materiału. Ta sterowana objętościowo funkcja dozowania precyzyjnie określa głębokość i szerokość uszczelnienia, a następnie nakłada dokładną ilość wymaganego materiału uszczelniającego, zapewniając doskonałą jakość uszczelnienia.

 

Skierowany do segmentu rynku średniej wielkości firm, nowy ACTIVE’SEALER produkuje podwójne i potrójne szyby zespolone. Robot uszczelniający wyposażony jest w poduszki powietrzne i nowy system przenośników, składający się z pojedynczych pasów ze zintegrowanymi i łatwo wymienialnymi wspornikami (prętami podtrzymującymi), zapewniającymi bezpieczny i czysty transport szkła.

 


Glaston MULTI’ARRISSER to rozwiązanie 3 w 1, zapewniające najwyższą jakość, ekonomiczne szlifowanie krawędzi tafli szklanych z wygładzaniem krawędzi płaskich i narożników. Korzyści te wynikają ze sprawdzonej technologii ściernicy garnkowej Glaston, która wykorzystuje tylko jedną część – zużywającą się. Glaston MULTI’ARRISSER jest najszybszą maszyną jednogłowicową na świecie z maksymalną prędkością 60 m/min.

 

TPS® to nie tylko maszyna z nowoczesnym sposobem nakładanie masy uszczelniającej. Jest to pomysłowe rozwiązanie systemowe do wysokowydajnej produkcji szyb zespolonych. Glaston jest wynalazcą tej technologii z ponad 150 instalacjami na całym świecie. Dzięki TPS® produkcja jest znacznie uproszczona, ponieważ materiał Thermo Plastic Spacer może być nakładany bezpośrednio na płytę szklaną.

 


Produkcja szkła samochodowego i ekspozycyjnego (display)
Glaston CHAMP EVO
reprezentuje najnowszą ewolucję w linii do wstępnej obróbki szkła samochodowego CHAMP. Najnowsza generacja CHAMP EVO obejmuje bardzo precyzyjne funkcje szlifierki. Dzięki energooszczędnym, najnowocześniejszym napędom liniowym, które można precyzyjnie regulować, koszty konserwacji i zużycia zostały znacznie zmniejszone. Swobodnie przesuwany system mocowania szkła skraca czas przezbrajania.

 

Ta modernizacja zapewnia CHAMP EVO lepszą kontrolę, bardziej dynamiczny ruch i wysoką jakość szlifowania krawędzi dla każdego kształtu. Zmniejsza również częstotliwość zabiegów konserwacyjnych i oferuje jeszcze wyższą precyzję.

 

System szlifowania Glaston HYPERFEX stanowi rewolucję w szlifowaniu krawędzi szkła. Nowe ściernice HYPERFEX uwzględniają wszystkie aspekty wstępnej obróbki szkła do różnych zastosowań i znacznie poprawiają parametry użytkowe oraz wydajność.

 


Glaston MATRIX EVO – już dostępny automatyczny piec do gięcia - to przełom w perfekcyjnym gięciu szyb samochodowych. Linia ta została specjalnie zaprojektowana, aby sprostać najtrudniejszym wymaganiom dzisiejszego przemysłu motoryzacyjnego.

 

Oferuje najlepszą jakość optyczną, nawet w przypadku najbardziej złożonych kształtów i zastosowań, w tym zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS), wyświetlaczy przeziernych (head-up) i szkieł powlekanych. W procesie gięcia i hartowania szkła samochodowego technologia ogrzewania ma kluczowe znaczenie. Dzięki ukierunkowanemu i wydajnemu transferowi ciepła, ogrzewanie konwekcyjne minimalizuje straty energii podczas procesu.

 

Konwekcja zapewnia równomierne nagrzewanie podczas gięcia zarówno przezroczystych, jak i zadrukowanych powierzchni szklanych. W przypadku obróbki szyb przednich i szyberdachów konwekcja minimalizuje liczbę staromodnych płyt odblaskowych (odbijających intensywne promienie słoneczne), oszczędzając więcej energii na wyprodukowaną jednostkę.

 

 

Oszczędzaj energię dzięki ulepszeniom
W zakresie usług, najnowsze osiągnięcia firmy Glaston obejmują nowe możliwości modernizacji w zakresie obróbki cieplnej szkła, produkcji szyb zespolonych oraz przetwarzania szkła samochodowego i ekspozycyjnego.

 

Modernizacja istniejącej linii do obróbki szkła za pomocą najnowszej technologii prowadzi do znacznej poprawy zużycia energii bez konieczności inwestowania w całkowicie nową linię. Większość naszych najnowszych technologii jest dostępna w formie modernizacji (jako uaktualnienie).

 

Dzięki temu można szybko i skutecznie zwiększyć wydajność, osiągnąć lepszą jakość produkcji i parametry użytkowe, ograniczyć konserwację i poprawić czas pracy (bez przestojów).

 

 2023 09 30 1

 

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.