Zakończyła się kolejna edycja 2023 VITRUM (Mediolan, 5-8 września), włoskich targów poświęconych maszynom do obróbki szkła. Forel wyróżniał się swoimi maszynami, rozwiązaniami i procesami najnowszej generacji, kontynuując swoje zaangażowanie w tej imprezie oraz oferując odwiedzającym kompleksową prezentację maszyn i innowacyjnych technologii.

 

2023 10 18 1

 

– Forel zawsze podkreślał znaczenie wydarzeń, takich jak VITRUM, aby zaprezentować najnowsze innowacje w swojej ofercie produktów – mówi przedstawiciel firmy. – Wynik tego doświadczenia był wyraźnie pozytywny z wyższą frekwencją niż w poprzedniej edycji. VITRUM pozostaje jednym z głównych wydarzeń w naszym sektorze, organizowanym w kraju, w którym narodziły się i działają niektóre z najważniejszych firm zajmujących się automatyzacją obróbki szkła.

 

2023 10 18 1

 

 

 7453 uczestników, z czego średnio ponad 1800 odwiedzających dziennie, z 218 wystawcami i ogólny wzrost frekwencji o 73,4% w porównaniu z poprzednimi targami, które odbyły się w 2021 roku. Są to rekordowe liczby dla targów VITRUM 2023, które dzięki tej edycji potwierdzają swoją pozycję jako międzynarodowego punktu odniesienia dla branży. Forel, wystawca od 1981 roku, odegrał w nich wiodącą rolę dzięki prezentacji nowych rozwiązań i innowacji w przetwarzaniu szkła

 

 

Odwiedzający, którzy przybyli z ponad 90 krajów, chcieli zobaczyć doskonałość branży w pracy, a przede wszystkim poznać nowe trendy i technologie. Mając to na uwadze, na stoisku Forel uruchomiono dwa zakłady przetwórcze najnowszej generacji (do produkcji izolacyjnych szyb zespolonych i obróbki pionowej), w których zadebiutowało łącznie osiem nowych opatentowanych innowacji.

 

2023 10 18 1

 

Wśród sztandarowych rozwiązań i głównych atrakcji znalazł się nowy automatyczny system do rozładunku i logistyki gotowych szyb zespolonych. Zaprezentowany po raz pierwszy na świecie, odniósł ogromny sukces, przyciągając zainteresowanie swoimi zaletami w optymalizacji przepływu produkcji: korzyści, które sprawiają, że ta nowa propozycja jest strategicznym wyborem dla każdego rodzaju szyb zespolonych (ze sztywnymi, elastycznymi lub termoplastycznymi ramkami dystansowymi).

 

2023 10 18 1

 

Kolejnym zaprezentowanym, opatentowanym rozwiązaniem był nowy mechaniczny system pozycjonowania szkła w szlifierkach pionowych Art. EM, który jest już bestsellerem w swojej kategorii: to kolejne ulepszenie pozwalające na dalszą poprawę precyzji, szczególnie w przypadku szkła kształtowego. Jest to mile widziany dodatek do już obszernej biblioteki kształtów w ofercie Forel.

 

2023 10 18 1

 

– Dzięki entuzjazmowi i zainteresowaniu odwiedzających jesteśmy dumni z naszego wkładu i udziału w VITRUM 2023 – podsumowuje zespół Forel. – Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję, mając pewność, że nieobecni w tym roku zrewidują swoją politykę, umacniając pozycję włoskich technologii na szczycie tego międzynarodowego sektora.

 

 2023 10 18 1

 

2023 10 18 1

 

2023 10 18 1

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.