Firma Q-Glasstech ze Zblewa już od kilkunastu lat jest wyłącznym dealerem włoskiego producenta maszyn do obróbki szkła. Firma BAVELLONI, której maszyny z powodzeniem sprzedawane są na terenie naszego kraju, jest światowym liderem w dziedzinie produkcji maszyn, służących szeregu firmom do obróbki szkła płaskiego.

 

 

VDM 1636 CN to pionowa frezarko-wiertarka NC przeznaczona do automatycznego wykonywania skomplikowanych cykli wiercenia i frezowania. Wyposażone w jedną podwójną głowicę wiertarską (1 + 1 przeciwległe wrzeciono), każde z nich wyposażony jest w obrotowe narzędzie do przechowywania (po 8 pozycji).

 

Maszyna, charakteryzująca się dużą łatwością obsługi, została zaprojektowana zgodnie z najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi, aby zapewnić wyjątkowo wysoką dokładność pracy.

 

Podwójny obrotowy magazyn narzędziowy z 8 pozycjami umożliwia wiercenie, pogłębianie i frezowanie na jednym stanowisku roboczym.

 

Łatwy w użyciu, szybki i precyzyjny w realizacji dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym: wrzeciona o mocy 5,5 kW, ruchy wrzecion z prowadnicami kulowymi, silniki bezszczotkowe najnowszej generacji NC z łatwym i intuicyjnym oprogramowaniem

 

2023 11 34 2


Możliwe prace
W jednym cyklu automatycznym VDM 1636 CN może przetwarzać następujące operacje:
- wiercenie,
- pogłębienie stożkowe,
- frezowanie,
- wycięcia.

 

Otwory mogą być wykonane w dowolnym punkcie powierzchni szklanej. Nowa konsola sterująca zastosowana w frezarko-wiertarce VDM1636 łączy w sobie wszystkie zalety sterowania numerycznego. Interfejs ten może pracować w sieci z innymi maszynami . Może też być połączony z siecią BAVELLONI, dzięki czemu możliwy jest zdalny serwis producenta.

 

2023 11 34 2


Główne cechy tego systemu to:
- programowanie podczas gdy program steruje ruchami maszyny, operator może z łatwością pracować na komputerze,
- prosty i bezpośredni interfejs graficzny,
- transfer danych za pośrednictwem dostępnych na rynku narzędzi.

 

Nowa seria frezarko-wiertarki jest wynikiem ogromnego doświadczenia firmy Bavelloni w dziedzinie wiercenia i obróbki krawędzi. Maszyny VDM zostały zaprojektowane i zbudowane w celu zaspokojenia potrzeb rynku szklarskiego.

 

Ze względu na swoje cechy i funkcjonalność jest idealnym wyborem do produkcji drzwi, a ogólnie do zastosowań architektonicznych (wewnętrznych i zewnętrznych). VDM 1636 CN jest wyposażony w jeden z najbardziej zaawansowanych systemów oprogramowania (CAD / CAM) specjalnie zaprojektowanych do obróbki szkła.

 

Przez sterowane numerycznie centra obróbcze jest wyjątkowy pod względem osiągów, niezawodności i łatwości użytkowania, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technicznych.

 

Swą pozycję BAVELLONI zawdzięcza kilkudziesięciu latom doświadczenia w produkcji takiego rodzaju maszyn, jak:
- stoły do cięcia szkła – model REV, LAMY370, REV370 SLH,
- krawędziarki pionowe – model VE350/500,
- uksowarko-krawędziarki – VE500 V10/V14,
- fazowarki model – VB350 /500,
- centra poziome CNC model – NRG 250, 330, 420,
- wiertarki poziome model – VT1250,
- dwukrawędziarki z zastosowaniem tarcz garnkowych i obwodowych – model HE500,
- myjki poziome i pionowe model – HW/VW.

 

Z pełną ofertą maszyn BAVELLONI można zapoznać się na stronie internetowej www.qglasstech.com.pl  lub bezpośrednio na stronie producenta www.bavelloni.com

 

Krzysztof Szczygielski
Q-Glasstech

 

2023 11 34 2

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.